Uroda.com / Artykuły / Jakie kobiety chcą poślubiać męzczyźni

Artykuły

Jakie kobiety chcą poślubiać męzczyźni

2013-07-02


Młodsza o około 5 lat, lepiej wykształcona od partnera, atrakcyjna fizycznie i definiująca podobnie zasady życia w społeczeństwie – to idealna kandydatka na żonę.

Autor: Point.fm

Źródło: www.point.fmOsobnicze cechy każdego człowieka to jedno, zaś ogólne trendy w zapatrywaniach na potencjalnego partnera do końca życia to coś zupełnie innego.
Ogólny trend można zaobserwować w badaniach nad zachowaniami par. Tak właśnie uczynili naukowcy, a wyniki przeprowadzonej na 1000 par analizy opublikowano w European Journal of Operational Research. Co można z wyników takich analiz wywnioskować?

1. Odpowiednio młodsza
Kobieta powinna być o około 5 lat młodsza od partnera, by ich związek rozwijał się harmonijnie. Dlaczego? Taka różnica zapobiega nieporozumieniom wynikającym z niedojrzałości mężczyzn i dojrzałości kobiet, które pojawiają się w przypadku związku rówieśniczego.

2. Lepiej wykształcona

Idealna partnerka na żonę powinna być o stopień lepiej wykształcenia. Oczywiście nie ma to wiele wspólnego z inteligencją, bo tej nie sposób zapisać latami studiów i liczbą ukończonych fakultetów. Taka, a nie inna różnica w wykształceniu między partnerami ma poniekąd wyrównywać różnice w rolach społecznych oraz postrzeganie obu płci w społeczeństwie.

3. Podobieństwo smaku i przekonań/postaw
Zbyt wiele podobieństw sprawia, że związek staje się nudny, jednak harmonia w niektórych sytuacjach nie zaszkodzi. Dobrze jest móc i lubić jadać w restauracjach serwujących tę samą kuchnię. Naturalnie, by zbudować idealny związek nie trzeba kochać jadać te same dania, chodzi raczej o ogólny trend. To samo tyczy się postaw/przekonań. Znacznie łatwiej jest o porozumienie i płynniej prowadzić dyskusje oraz oceniać postawy, jeśli ma się podobny ogląd na rzeczywistość.

4. Atrakcyjność fizyczna
Obiektywna atrakcyjność fizyczna to jedno, ale dostosowanie urody do potrzeb i upodobań konkretnego człowieka to coś, co kształtuje się w naszych głowach przez lata. Dla mężczyzn atrakcyjność fizyczna ma znaczenie w kontekście prokreacyjnym.

5. Siła wartości
Przekonania, które determinują nasze życiowe wybory oraz oceny mogą być wspólne zarówno dla członków społeczności jak i dwóch zupełnie obcych, bo pochodzących z różnych kręgów kulturowych, osób. Płaszczyzna porozumienia oraz rozumienie dążeń potrzebna jest dopiero na tym etapie znajomości, kiedy tworzy się podstawy długoletnich relacji i zaczyna podejmować wspólne decyzje.


Źródło: http://pl.point.fm/ wszystkie kobiece sprawy w jednym miejscu  

 

 

 

Ocena: 0

Komentarze (3)

 

 • 2013-07-13 19:38:12
  ja mam męża 3 lata starszego. Choć między nami są często zgrzyty to i tak się kochamy
  IP: 217.212.230.63
 • 2013-07-03 15:54:57
  kasia80_25@o2.pl
  Idealne kobiety dla idealnych mężczyzn...
  IP: 31.174.224.104
 • 2013-07-03 14:45:52
  Docia
  To ja się nie nadaję na żonę bo wolę młodszych, facet 57letni to w większości stary pierdziel czekający na darmową pomoc domową i płaczący na widok ceny szminki. :P
  IP: 46.204.44.182
do góry strony