Uroda.com / Artykuły / Jaki prezent na Dzień Matki?

Artykuły

Jaki prezent na Dzień Matki?

2013-05-24


Co roku, przed Dniem Matki, zadajemy sobie to samo pytanie: Co będzie najlepszym prezentem? Nie ma wątpliwości, że musi to być coś specjalnego, jedynego w swoim rodzaju i niepowtarzalnego, a, co najważniejsze - prosto z serca.

Autor: pr

Źródło: informacja prasowa


Dziękuję Ci mamo! W Dniu Matki każda z nich powinna usłyszeć te słowa. Robiła najlepsze drugie śniadania do szkoły, zaplatała włosy w warkocz, pomagała w lekcjach, pocieszała po zawodach miłosnych i uczyła jak nakładać szminkę na usta. To naturalne, że codziennie jesteś wdzięczna za wszystko co zrobiła dla Ciebie twoja mama, ale raz w roku obchodzimy dzień poświęcony w całości dla niej. Jakimi prezentami są obdarowywane mamy z różnych części świata?

Mimo, iż kwiaty mają złą reputację, jako mało kreatywny prezent, kupowany na ostatnią chwilę, to i tak są ulubionym prezentem wszystkich mam – nieważne czy kupione, czy samodzielnie zebrane z pobliskiej łąki. Kwiaty najbardziej popularne są w Holandii, kraju tulipanów, oraz w Chinach, Niemczech, Włoszech i Kanadzie. Jeśli chcesz skomponować bardziej kreatywny bukiet, chwyć nożyczki i zaprojektuj kompozycję przy użyciu japońskiej sztuki orgiami. Jeżeli odpowiednio będziesz przechowywać takie „kwiaty”, mogą one przetrwać wiele lat!


Pralinki, czekolady, czy domowe wypieki, są uwielbiane przez mamy np. we Włoszech, ale i w Polsce mamy kochają słodycze, ofiarowywane przez dzieci na Dzień Matki. We Francji i Wielkiej Brytanii istnieje nawet specjalne ciasto, pieczone na Dzień Matki, nazywane Simnel Cake. Ten owocowy wypiek, pokryty jest marcepanową polewą. Aby sprawić mamie bardziej oryginalną niespodziankę, wystarczy blaszka do pieczenia o oryginalnym kształcie, która może zamienić zwykłe ciasto w prawdziwe dzieło sztuki. Możesz też spróbować podać miniaturowe ciasteczka wypiekane w małych, porcelanowych foremkach do pieczenia.Ocena: 0

Komentarze (0)

 

do góry strony