Uroda.com / Artykuły / Jak wykorzystać płatki kukurydziane? 10 przepisów

Artykuły

Jak wykorzystać płatki kukurydziane? 10 przepisów

2015-05-07


Chrupiące kornfleksy mogą być nie tylko dodatkiem do mleka. Są doskonałą panierką, ozdobą deserów, składnikiem sałatki czy bazą… batoników!

Wioleta Derkowska

Autor:

Wioleta Derkowska1. Dodatek do sałatki

Płatki kukurydziane dodadzą charakteru wielu sałatkom – możesz posypywać nimi np. sałatkę z kukurydzą i tuńczykiem, różne zielone sałaty z dodatkami, czy do sałatki owocowej. Użyj całych lub pokruszonych płatków, zależnie od stopnia rozdrobnienia składników sałatki.

2. Posypka na ciasto

Ciasto z owocami, np. wiśniami lub szarlotkę, możesz ozdobić nie tylko kruszonką z ciasta, ale także płatkami kukurydzianymi. Najlepiej zrobić to wtedy, gdy upieczone ciasto jest jeszcze ciepłe – wówczas płatki lepiej przylgną.

3. Złocista panierka

Zamiast tartej bułki, jako panierki do ryby, kotletów, warzyw czy sera, możesz użyć płatków kukurydzianych. Wystarczy je pokruszyć (np. wałkiem), a potrawę do panierowania zanurzyć w roztrzepanym jajku, w płatkach i usmażyć. Taka panierka jest bardziej chrupiąca niż ta z bułki!

4. Lekkie śniadanie

Spora garść kornfleksów do czego tylko zechcesz: mleka, jogurtu, maślanki. Do tego ulubione owoce i energetyczne śniadanie gotowe!

5. Spód do sernika

Pokruszone płatki kukurydziane, połączone np. z miodem i masłem mogą być idealnym spodem do sernika na zimno (np. czekoladowego) lub innego ciasta do pieczenia, np. jogurtowego.


Ocena: 0

Komentarze (2)

 

  • 2015-10-22 19:18:22
    Wiele z nich chyba powszechnie znane, ale spód sernika i domowej roboty zdrowe batoniki to kusząca propozycja. Jeżeli chodzi o panierkę - super sprawa, wychodzi przepysznie!
    IP: 95.160.73.35
  • 2015-05-15 17:16:24
    Panierkę to wypróbuję koniecznie! :)
    IP: 46.215.21.129
do góry strony