Uroda.com / Artykuły / Jak przygotować ciało do zimy?

Artykuły

Jak przygotować ciało do zimy?

2011-10-10


Jeszcze kilka tygodni i pewnie za oknem pojawi się śnieg, nieuchronnie w towarzystwie mrozu i wiatru. Zimą każdy z nas na własnej skórze odczuwa oddziaływanie minusowych temperatur: skóra traci wilgoć dwa razy szybciej niż latem, stając się szorstka i skłonna do podrażnień. Im niższa temperatura, tym cieńszy staje się ochronny płaszcz lipidowy, a w efekcie skóra traci swoją elastyczność.

Autor: km

Źródło: inf. prasowa

Negatywnie na kondycję cery wpływają również ogromne zmiany temperatury, potrafiące sięgać nawet do czterdziestu kilku stopni Celsjusza oraz centralne ogrzewanie, wysuszające powietrze w pomieszczeniach, w których na co dzień przebywamy.
 
Wszystkie te czynniki: niska temperatura, ostry wiatr czy suche powietrze osłabiają mechanizmy obronne skóry, co może prowadzić do podrażnień, popękanych naczynek, a nawet odmrożeń delikatniejszych partii ciała.

Jeszcze większy problem z radzeniem sobie z negatywnymi czynnikami zewnętrznymi będą miały osoby, które już teraz mają kłopoty z cerą. Warto więc przygotować się do zimy jeszcze przed nadejściem pierwszych mrozów i nawilżyć oraz zregenerować skórę twarzy i ciała.


- Doskonałym sposobem regeneracji oraz głębokiego nawilżenia jest masaż z wykorzystaniem masła Karité, poprzedzony peelingiem. Po uprzednim usunięciu zrogowaciałego naskórka masażysta manualnie wmasowuje bogate w witaminy A, E i F masło Karité, na długo osiągając efekt dogłębnego nawilżenia oraz sprężystości odżywionej skóry – mówi Kamila Bocianowska, specjalista w zakresie pielęgnacji twarzy i ciała w Velaves Spa & Resort.

foto_2.jpg

Przed zimą warto na co dzień stosować kosmetyki bądź korzystać z zabiegów na bazie składników tworzących ochronną powłokę oraz odbudowujących płaszcz lipidowy. Należą do nich, oprócz masła Karité, między innymi: olejek jojoby, migdałowy i z oliwek, ceramidy, masło shea oraz kwas hialuronowy.

Szczególną opieką powinno otoczyć się skórę twarzy i szyi, która w zimę najbardziej wystawiona jest na mróz i wiatr. Warto jeszcze przed pierwszymi przymrozkami odbudować odpowiedni poziom nawilżenia, zregenerować ją, tak aby odzyskała energię i blask. Istotne, aby w tym okresie reagować na wszelkiego rodzaju podrażnienia lub stany zapalne.


- Dobrym „zastrzykiem” dopełniającym codzienną pielęgnację jest zabieg intensywnie nawilżający Vitage 79 z udziałem serum, przeznaczony do skór odwodnionych, zmęczonych, a przez to przedwcześnie postarzałych. Działa dogłębnie dzięki nowoczesnym nośnikom oraz promotorom przejścia, które głęboko wprowadzają substancje odżywcze, na długo pozostawiając ją doskonale nawilżoną – podkreśla Kamila Bocianowska z Velaves Spa & Resort.

Codzienna intensywna pielęgnacja oraz kosmetyczne zabiegi nawilżająco – regenerujące powinny doprowadzić skórę twarzy i ciała do odpowiedniej kondycji, w rezultacie dając jej skuteczną broń do walki z zimowymi, negatywnymi czynnikami atmosferycznymi.

Ocena: 50

Komentarze (4)

 

 • 2013-10-01 15:31:34
  Ada
  Najlepiej jak zadbają o nas profesjonaliści. Na szeroką ofertę przywrócenia ładu naszej skórze po wakacjach mogą liczyć goście Manor House SPA w Chlewiskach. Studio Odnowy Biologicznej Manor House oferuje autorskie zabiegi dostosowane do potrzeb – w zależności od rodzaju skóry i jej kondycji. Tym charakteryzuje się profesjonalne i holistyczne podejście do pielęgnacji – powinna ona obejmować zarówno skórę twarzy, jak i ciała, ale nie można zapomnieć o dłoniach, stopach i włosach, które po okresie letnim potrzebują wsparcia i specjalnej pielęgnacji. Przed zabiegami w Manor House SPA Chlewiska, każdy podczas konsultacji może dowiedzieć się jakie zabiegi są dla danego typu skóry najlepsze, co robić, aby skóra czerpała z pielęgnacji jak najwięcej korzyści. Zabiegi dobierane są indywidualnie według potrzeb gości.
  IP: 89.70.250.9
 • 2012-08-31 23:00:44
  już niedługo znów przyda nam się ten artykuł :)
  IP: 46.113.99.100
 • 2012-06-05 15:08:41
  nasza skóra napewno nam się odwdzięczy blaskiem:)
  IP: 89.229.130.248
 • 2011-11-01 17:58:28
  Golden Spa - Bielsko- Biała
  Warto pamiętać, że zmiana pór roku nie jest obojętna dla naszej skóry. Zmieniają się czynniki zewnętrzne, takie jak wilgotność powietrza itp - powinniśmy pomóc skórze "przestawić się" na nowe warunki.
  IP: 89.230.46.223
do góry strony