Uroda.com / Artykuły / Jak pracować nad figurą po 30-tce

Artykuły

Jak pracować nad figurą po 30-tce

2013-10-15


Zwykle 20-latki są zgrabniejsze od starszych kobiet nie z powodu cięższej pracy nad sobą, ale z uwagi na lepszą przemianę materii i sprawniejszą pracę organizmu. Młodość jest najlepszym możliwym wsparciem dla dobrej figury. A co jeśli młodość pomaga ... mniej?

Autor: Point.fm

Źródło: www.point.fmGenetyczne możliwości organizmu to jedno, a odpowiednia praca nad sobą to coś zupełnie innego. Zdarzają się oczywiście sytuacje, w których kobieta w wieku 35, 40 czy nawet 50 lat może poszczycić się znacznie lepszą sylwetką niż nastolatka, ale niewielu kobietom taka sytuacja zdarza się ot tak po prostu. Większość z nas, po przekroczeniu granicy 30-35 lat zaczyna zauważać pewne zmiany w zachowaniu własnego organizmu. Gorsza przemiana materii, częstsze puchnięcie i zatrzymywanie wody w organizmie....

Jak z tym walczyć?

1. Nie! 30-tka to nie jest granica!
Nie daj sobie wmówić, że wiek narzuca nam jakieś zachowania. Wmów raczej sobie, że czasem trzeba po prostu zmienić coś w swoim stylu życia. Co więcej, te zmiany wcale nie muszą być uciążliwe czy bolesne. Wręcz przeciwnie więcej ruchu i zdrowsza dieta wyjdzie Ci na dobre. A małe i większe grzeszki … to stanowi o naszym szczęściu!

2. Dbałość o zdrowie zawsze pomaga
O ile we wczesnej młodości wiele z nas w ogóle nie myślało o tym, by zdrowo się odżywiać dla siebie, o tyle w wieku 30-35 lat czas pomyśleć o zmianach w diecie. 20-latka nie jada w fast foodach, bo boi się, że na jej udach pojawi się cellulit, a podbródek się rozmnoży i spłynie na szyję. 30-latka wie, że zjedzenie nawet trzech hamburgerów tygodniowo nie musi oznaczać przybrania na wadze, ale może zaburzyć przemianę materii. Ta druga motywacja jest znacznie rozsądniejsza i to jej właśnie powinnyśmy się trzymać.

3. Trening z myślą o sylwetce i kondycji
Zmiana aktywności fizycznej z ćwiczeń aerobowych na siłowni, na biegi i spacery na świeżym powietrzu jest zasadniczo oznaką przejścia w spokojniejszy okres życia. Może założenia rodziny, może poświęcenia się całkowicie karierze. Nie zapominaj jednak, że każdy trening musi być zróżnicowany. Dlatego nawet jeśli koncentrujesz się na nordic walking i biegach krótkodystansowych raz do czasu wypada pojawić się na siłowni.

4. Praca u podstaw
Po 30-tce organizm raczej koncentruje się na wcześniejszych przyzwyczajeniach niż reaguje na nagłe zmiany zachowań. Znacznie lepiej więc walczyć ze zbędnymi kilogramami stopniowo aniżeli testować diety kilkudniowe. Głodówka czy dieta kopenhaska to raczej nie jest droga do sukcesu. Dla 30-latki najlepsze są diety wprowadzane stopniowo, bardzo różnorodne i skonstruowane tak, by szybko się nimi nie znudzić.

5. Siła psychiki
Niezależnie od tego, czy masz dzieci czy nie, czy mieszkasz z kotem czy wieloletnim partnerem – Twoje spojrzenie na świat i upodobania na pewno od skończenia 20 roku życia, sporo się zmieniły. Jesteś spokojniejsza, masz większy dystans do siebie i świata, a najważniejsze lepiej siebie samą znasz. Wiesz co Ci odpowiada, a na co w życiu byś się nie zgodziła. Znasz też możliwości swojego organizmu. To wszystko pozwala wybrać taką opcję pracy nad sobą, która nie tylko odniesie zamierzony skutek, ale również będzie dla Ciebie satysfakcjonująca.


Źródło: http://pl.point.fm/ wszystkie kobiece sprawy w jednym miejscu

 

Ocena: 0

Komentarze (1)

 

  • 2013-10-25 15:03:22
    W psychice siła. Jeśli ktoś ma 40 lat, ale czuje się na 30, to wygląda młodziej :)
    IP: 95.41.10.61
do góry strony