Uroda.com / Artykuły / Jak poprawnie czyścić pędzle i gąbeczki Real Techniques?

Artykuły

Jak poprawnie czyścić pędzle i gąbeczki Real Techniques?

2020-03-25


Pędzle są niezbędnym elementem do wykonania pięknego makijażu. Aby służyły nam przez długi czas należy o nie odpowiednio dbać. Nasza skóra wytwarza sebum, znajdują się na niej przeróżne bakterie, kurz i zanieczyszczenia.

Autor: uroda.com

Źródło: informacja prasowaNakładając kosmetyk pędzlem, przenosimy na niego łój i nieczystości, które później przy kolejnej aplikacji produktu ponownie trafiają na skórę. Korzystanie z niewyczyszczonych pędzli skutkuje najczęściej powstawaniem różnych zmian skórnych, podrażnień i wyprysków, dlatego ich pielęgnacja jest istotnym elementem w codziennym makijażu.

 Jak często czyścić pędzle do makijażu?

Ze szczególną uwagą należy myć pędzle do nakładania produktów mokrych — podkładu, korektora i pudru. Mają one bowiem bezpośredni kontakt ze skórą naszej twarzy. W przypadku tych, którymi nakładamy produkty mokre: podkład, korektor, czy krem BB, konieczne jest codzienne mycie. W pozostałościach tego typu produktów bakterie rozwijają się najszybciej, co więcej po jednym użyciu płynny kosmetyk zasycha, sklejając włosie i uniemożliwiając ponowną aplikację. Dotyczy to również naszych cudownych gąbeczek do podkładu używanych na mokro. Pędzle do nakładania produktów sypkich - pudrów, bronzerów, czy cieni możemy czyścić rzadziej, jednak nie mniej niż 3-4 razy w miesiącu.

Czym czyścić akcesoria do makijażu?

Jednym z najbardziej popularnych wśród kobiet sposobów na mycie pędzli jest szare mydło, które odpowiednio domywa kosmetyki z pędzli. Sprawdza się ono zarówno przy naturalnym jak i syntetycznym włosiu. Oprócz tego dużym zainteresowaniem cieszą się specjalistyczne preparaty dedykowane do czyszczenia pędzli. Marka Real Techniques również posiada w swojej ofercie specjalnie opracowany płyn, który skutecznie usuwa wszelkie pozostałości kosmetyków i czyści włosie bez wysuszania. Co więcej, produkt nie zawiera alkoholu, jest testowany dermatologicznie i przyjazny dla skóry.

Czyszczenie krok po kroku

1. Namocz włosie pędzla i cudowną gąbeczkę, wkładając je do miseczki z wodą lub z wybranym preparatem do czyszczenia (płyn do mycia pędzli Real Techniques lub szare mydło) i pozostaw na 15-30 min celem odmoczenia. Pędzle w taki sposób mają szansę samoistnie się oczyścić, bez zbędnych uszkodzeń. Pamiętaj, aby nie zamoczyć trzonku, gdyż może to skutkować rozklejeniem się pędzla. 

2. Pocieraj włosie lub gąbeczkę ze szczególną ostrożnością aż z pędzla/gąbeczki zacznie wyciekać zabarwiona piana, a następnie delikatnie spłukuj ciepłą wodą. Czynność należy powtarzać do momentu, w którym woda będzie bezbarwna. Zawartość wody z gąbeczki wyciskaj, aż nie będzie nasiąknięta wodą.

3. Po umyciu dodatkowo możemy zdezynfekować włosie pędzla środkiem dezynfekującym w sprayu. Wystarczy, że spsikasz go a następnie delikatnie wytrzesz ręcznikiem papierowym.

4. Po otarciu pędzli i gąbeczki, połóż je na ręczniku. W ten sposób będą one schły naturalnie, jednocześnie zachowując swój kształt. Nigdy nie susz pędzli na kaloryferze, na bezpośrednim słońcu, ani suszarką – w ten sposób możesz napuszyć włosie i doprowadzić do jego uszkodzenia.

Niekiedy niewyczyszczone pędzle powodują na naszej skórze zanieczyszczenia, kaszki, wypryski. To właśnie przez nie nasza cera cierpi. Warto dbać o higienę narzędzi do makijażu, nie tylko w tym trudnym czasie, ale zawsze. 

Szampon do mycia pędzli Real Techniques – cena: 32 PLN (dostępność: cocopanda.pl)

Cudowna gąbeczka do makijażu Real Techniques – cena: 32,99 PLN

Pędzel do rozświetlacza Real Techniques – cena 33,99 PLN

Pędzle Instapop! Do błyskawicznej aplikacji pudru Real Techniques – cena: 54,99 PLN

O marce: 

Real Techniques to producent pędzli do makijażu zaprojektowanych przez Samanthe oraz Nick Chapman, znane jako PIXIWOO. Siostry PIXIWOO  to bardzo popularne w Wielkiej Brytanii wizażystki, które prowadzą kanał makijażowi na YouTube.

Real Techniques to najszybciej rozwijająca się marka akcesoriów do makijażu w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Cudowna Gąbeczka Do Podkładu jest numerem 1 na rynku amerykańskim, a zestawy akcesoriów do makijażu są najczęściej sprzedawanymi zestawami na rynku brytyjskim.

Wszystkie pędzle Real Techniques zostały wykonane z syntetycznego, dwukolorowego włosia TAKLON - ręcznie przyciętego do odpowiedniego kształtu i długości. Włosie to charakteryzuje się niezwykłą miękkością, nie wypada i jest wyjątkowo trwałe. Trzonki pędzli są zrobione z gumy kauczukowej, która zapobiega wyślizgiwaniu się z dłoni podczas makijażu. 

Specjalnie wyprofilowany spód trzonka pozwala na postawienie pędzli, co zdecydowanie wyróżnia je na rynku!

Marka rozsławiła swoje produkty poprzez współpracę z wizażystą Kim Kardashian - Mario Dedivanovicem oraz przez Ariela Tejado – wizażystę najmłodszej siostry Kim – Kylie Jenner. Cudowna Gąbeczka Do Podkładu marki pojawiła się w jej aplikacji, a pędzel do konturowania w programie „Z kamerą u Kardashianów”.  

Wszystkie produkty marki Real Techniques można kupić w oficjalnym sklepie internetowym:  www.real-techniques.pl  oraz w sieci Rossmann. 

Markę można również obserwować na Instagramie oraz Facebook’u.

Ocena: 0

Komentarze (3)

 

 • 2021-02-18 20:20:55
  zithromax purchase
  azythromax [url=https://zithromaxes.com/]zithromax 250 mg[/url] when to take zithromax
  IP: 92.204.174.134
 • 2021-02-15 16:02:27
  coronavirus treatment
  hydroxyclorquin [url=https://hydroxychloroquinex.com/#]hidroxicloroquina[/url] hydroxycloraquine
  IP: 92.204.174.134
 • 2020-10-02 06:34:26
  cialis online
  If you can t find this information on another pharmacy s website, it may well not be reputable. The drugs dilate the blood vessels of the penis during sexual arousal. This is PC Game. Bearing that in mind, you need to know that this medication will not work if you are not in the right mood. aspx Regaine for Women Regaine for Women is a topical treatment for hair loss and thinning hair in women.
  IP: 170.81.228.158
do góry strony