Uroda.com / Artykuły / Jak konturować twarz za pomoca kosmetyków?

Artykuły

Jak konturować twarz za pomoca kosmetyków?

2013-04-16


W dzisiejszych czasach codzienny makijaż stał się praktycznie niezastąpiony dla większości kobiet. Podkłady, cienie, bronzery i róże służą nam nie tylko do tuszowania niedoskonałości i poprawy wyglądu skóry, ale także do konturowania twarzy.

Autor: Iga Kochanowicz

Źródło: uroda.com


Nawet najpiękniejsza kobieta znajdzie w swojej twarzy jakiś defekt, który chciałaby dyskretnie zakryć.
Większość z nas używa różnego rodzaju kosmetyków, jednak nie wszystkie mamy świadomość jak siła w nich drzemie. Aby perfekcyjnie wykonturować daną cześć twarzy, należy mieć pojęcie o tym jak się do tego zabrać. Idealny makijaż to sztuka, którą każda z kobiet chciałaby opanować do pefekcji. Większość płci pięknej wie jak dobrać podkład, korekor, jak pomalować oko oraz jakie kolory do niej pasują, jednak niewiele z was wie jak używać bronzerów i rozświetlaczy.

Aby nadać  twarzy trójwymiarowości potrzebujemy kosmetyków do konturowania, dzięki którym możemy uwypuklić atuty, a ukryć niedoskonałości. Za pomocą bronzera i rozświetlacza jesteśmy w stanie wyszczuplić lub poszerzyć twarz, a również wydłużyć, skrócić, zmodyfikować kształt nosa lub uwydatnić kości policzkowe.

TWARZ OWALNA

Ten kształt twarzy uchodzi za ideał, a co za tym idzie - najmniej się tutaj napracujemy nad konturem. Kolor bronzera wybieramy o dwie tony ciemniejszy od cery, nastomiast kolor rozświetlacza dwa razy jaśniejszy. Brązujemy linię żuchwy, boki nosa, skronie oraz miejsce pod kością policzkową. Rozświetlamy natomiast miejsca nad kością policzkową, nad ustami,szczytem nosa i łukiem brwiowym.

TWARZ OKRĄGŁA

Dla tego typu twarzy stosujemy bronzer na brzegach twarzy, aby zmniejszyć zaokrąglone linie oraz rozświetlamy środek.

TWARZ W KSZTAŁCIE SERCA

W przypadku twarzy tzw. trójkątnej musimy zachować ostrożność, aby nie przesadzić z konturowaniem kości policzkowych oraz podbródka, gdyż są one uwypuklone. W tym przypadku należy wycienować czoło oraz delikatnie kości policzkowe, natomiast rozświetlić środek czoła i podbródek.Ocena: 0

Komentarze (2)

 

 • 2015-10-28 09:26:21
  pola
  ja mimo swoich lat ciągle mam problem z cerą , używam więc antybakteryjnego podkładu floslek, jest świetny
  IP: 89.75.185.180
 • 2013-04-17 09:13:47
  Przyznam, że od niedawna postępuję dokładnie według wskazówek makijażystki - nauczyłam się używać bronzera i różu. Mój makijaż wiele na tym zyskał!
  IP: 5.226.69.34
do góry strony