Uroda.com / Artykuły / Jak jedzenie wpływa na nasz wygląd?

Artykuły

Jak jedzenie wpływa na nasz wygląd?

2012-11-29


Dbałość o skórę to przede wszystkim jej oczyszczanie, nawilżanie, odżywianie oraz inne zabiegi pielęgnacyjne. Wszystko to robimy po to, aby jak najmniej widoczny był na niej stres, a tym samym postępujące oznaki mijającego czasu.

Autor: pr

Źródło: informacja prasowa


Nieczęsto zdajemy sobie również sprawę z tego, że skóra powinna być również odżywiona od środka. Trzeba sobie więc zadać pytanie, jakie pożywienie sprzyja ładnemu wyglądowi skóry, włosów oraz paznokci.

Kwasy omega 3 występują głównie w tłustych rybach np. łosoś, makrela, halibut i inne. Kwasy te w mniejszych ilościach znajdziemy także oleju z siemienia lnianego, pestkach dyni i innych. Każda komórka skóry chroniona jest tzw. płaszczem lipidowym, który warunkuje prawidłowe funkcjonowanie i zdrowy wygląd skóry. Dlatego też warto zamawiać ryby, dobrym pomysłem jest np. zestaw sushi.

Brak kwasów tłuszczowych w jadłospisie oznacza także ich brak w płaszczu lipidowym. Występuje wówczas wysuszenie naskórka, nadmierne złuszczanie się warstwy rogowej naskórka, skóra staje się wrażliwa, bardziej narażona na wszelkiego rodzaju szkodliwe czynniki zewnętrzne, a w rezultacie szybciej widoczne są na niej oznaki starzenia.

Nie przypadkiem woda określana jest jako płyn życia, źródło młodości. Przychodząc na świat, głównym budulcem naszych organizmów są woda i białko, lecz wraz z wiekiem spada udział wody i zwiększa się udział tłuszczu. Dlatego tez nasza skóra nie jest taka delikatna i miękka całe życie. Jest to naturalny proces, który jednak można troszkę spowolnić.

Półtoralitrowa butelka wody dziennie to minimum, jakie musimy wypić w ciągu dnia. Do tego warto sięgać po zieloną herbatę bogatą w antyoksydanty. Wodę musimy uzupełniać szczególnie wtedy, kiedy jest gorąco, duszno, jeśli pracujemy w klimatyzowanym pomieszczeniu lub jeśli mamy w zimie włączone ogrzewanie. Wszystko to przyśpiesza utratę wody ze skóry, która tym samym robi się coraz bardziej sucha.

Aby zachować zdrowie konieczne jest spożycie wszystkich niezbędnych minerałów. Szczególne znaczenie dla zdrowia i wyglądu skóry, włosów i paznokci ma cynk. Znajdziemy go dużo w owocach morza, w rybach, w pestkach dyni oraz w oleju z pestek dyni.

Produktami działającymi niekorzystnie na wygląd skóry są wszystkie te, które potęgują występowanie stresu oksydacyjnego w ciele – są to przede wszystkim produkty rafinowane np. biała mąka, biały ryż, pszenne białe bułeczki, drobniutkie kasze, biały cukier i wiele innych. Wszystkie te produkty potrzebują dodatkowych minerałów do pełnego strawienia. Zapasy te są zabierane z organizmu.

Ocena: 5

Komentarze (5)

 

 • 2013-01-20 00:35:47
  Ot i mi odkrycie. Artykuł jest bez sensu.
  IP: 83.9.231.94
 • 2012-12-28 10:15:01
  żadne kosmetyki nie wpływają na urodę jak właśnie odpowiednia dieta, problem w tym że trudno tak się pilnować w dobie wieku w którym każdemu brakuje czasu . Ja też xxaieczekxx nie lubię ryb ale na szczęście mamy suplementy w postaci kwasów omega:)
  IP: 87.207.100.12
 • 2012-12-25 15:24:04
  Mam problem nie lubię owoców morza ani ryb :)
  IP: 83.21.191.37
 • 2012-12-01 23:52:12
  Na pewno wpływa, zwłaszcza fast foody ;)
  IP: 89.70.221.152
 • 2012-11-29 21:07:03
  Niby zdrowo się odżywiam a jednak moja cera pozbawiona jest blasku. Może jednak brak mi jakichś witamin?:)
  IP: 31.128.17.12
do góry strony