Uroda.com / Artykuły / Jak dobrać torebkę?

Artykuły

Jak dobrać torebkę?

2012-10-17


Dobrze dobrana torebka to dodatek, którego trudno nie zauważyć. Skończyły się już czasy, kiedy dobierałyśmy ją do koloru butów czy apaszki, niemniej istnieją pewne zasady, których warto przestrzegać komponując kreację.

Autor: ws

Przede wszystkim: szczypta smaku

Torebka jest tylko dodatkiem, niemniej dodatkiem o tyle istotnym, że źle dobrana potrafi skutecznie zepsuć pożądany efekt. Torebkę dobieraj na zasadzie kontrastu: do gładkich ubrań, dobrze wygląda wzorzysta torebka i na odwrót – do ubrań z motywem, lepiej wybrać gładki fason.

Jeśli lubisz bawić się swoimi ciuchami, zrezygnuj z bezpiecznych, ciemnych i prostych torebek. Zwłaszcza teraz, na wiosnę, postaw na kolor. Obawiasz się, że niebieska torebka nie pasuje do żółtego t-shirtu i zielonych spodni – jesteś w błędzie, to krzyk sezonu!

Zależnie od okazji

Przede wszystkim to, na jaką torebkę się zdecydujemy, powinno być uzależnione od tego, do czego jej potrzebujemy. Jeśli na co dzień jesteśmy zagonione a torebka służy nam jako przechowywania do wszystkiego, powinnyśmy zdecydować się na modne od kilku sezonów „worki”. Są modne i wygodne – zmieścisz w nich wszystko, czego będziesz potrzebować przez cały dzień.
   

Torebki wieczorowe to przeważnie niewielkie kopertówki lub torebki przewieszane przez ramię na wąskim sznureczku. Do kina czy restauracji nie potrzebujesz zabierać całego swojego inwentarza, wystarczy mała buteleczka perfum i szminka. Udając się na imprezę z wypchaną torbą także nie zrobisz dobrego wrażenia.  

Jeśli cierpisz na problemy z kręgosłupem, powinnaś wybrać wciąż modne plecaczki, lub torebki o szerokich paskach przewieszanych przez ramię. Nie tylko będziesz wyglądać modnie, ale przy okazji zadbasz o swoje zdrowie.

Zależnie od figury

Drugą żelazną zasadą, której powinnaś się trzymać, jest dopasowywanie torebki do swojej figury. Zasada jest prosta: im jesteś szczuplejsza, tym mniejsze torebki powinnaś wybierać. Szczupłym i niskim osobom poleca się niewielkie torebki o zaokrąglonym kształcie, nieprzewieszane przez ramię.   

Dla pań wysokich i szczupłych poleca się średnie torebki przewieszane przez ramię(ale niekoniecznie) oraz kopertówki. Dla pań o bardziej obfitych kształtach najlepsze będą duże torebki z niewielką ilością ozdób za to o wzorach podłużnych czy kanciastych kształtach.

Ocena: 50

Komentarze (3)

 

 • 2012-12-07 23:41:10
  Nie wiedziałam, że torebki dobiera się do figury...! To dla mnie naprawdę duży szok, świetny artykuł! :)
  IP: 81.219.156.45
 • 2012-10-17 20:52:08
  Ja cierpię na problemy z kręgosłupem i właśnie dlatego często sięgam po niewielkie torebki z możliwością przewieszenia ich przez ramię.
  IP: 31.128.17.12
 • 2012-10-17 18:00:46
  'Torebka' - jeden z niezbędników kobiety! ;)
  IP: 164.126.101.90
do góry strony