Uroda.com / Artykuły / Jak dbać o zęby dzieci w wieku szkolnym?

Artykuły

Jak dbać o zęby dzieci w wieku szkolnym?

2019-08-26


Kształtowanie odpowiednich nawyków związanych z higieną u dzieci to niezwykle ważna kwestia. Maluchy często uważają takie czynności jak na przykład mycie zębów za nudne. Jednak w przypadku higieny jamy ustnej, istnieją sposoby na ich skuteczne wyrabianie. O tym, jakie one są, przeczytamy poniżej.

Autor: uroda.com

Źródło: informacja prasowaSzczotkowanie zębów
Warto zwrócić uwagę na sposób oraz częstotliwość mycia zębów przez dzieci. Nauczenie szczotkowania zębów co najmniej dwa razy dziennie już od najmłodszych lat, może pomóc uniknąć pociechom takich chorób jak na przykład próchnica.  Dzieci w wieku szkolnym są już w pełni zdolne do przyswojenia zasad prawidłowej higieny jamy ustnej. Dlatego bez przeszkód można zacząć uczyć je tego, że najpierw oczyszcza się przestrzeń między zębową nicią dentystyczną lub specjalną szczoteczką, a zaraz po myciu przepłukuje  się jamę ustną płynem do płukania. Aby dodatkowo uatrakcyjnić w oczach dziecka te czynności, można kupić kolorową szczoteczkę z zabawnymi motywami - takie propozycje oferuje na przykład  marka Elgydium Junior. Znajdziemy tam również inne produkty dedykowane higienie jamy ustnej dzieci w wieku od 7 roku życia, tj. pasty, czy płyny do płukania.

Regularne wizyty u dentysty
Dzieciom w wieku szkolnym zaleca się odwiedziny u stomatologa dwa razy w roku. W tym wieku niektóre z nich mają jeszcze mleczaki oraz zęby świeżo wyrośnięte. W obu przypadkach stosunkowo szybko może rozwinąć się próchnica. Niestety bez wizyty u dentysty nawet najbardziej dociekliwi rodzice mogą nie zauważyć początkowych stadiów jej rozwoju, ponieważ wtedy ma kolor biały, a nie brązowy.

Zdrowa dieta
Równie ważna, co regularne wizyty u stomatologa oraz odpowiednie produkty do pielęgnacji uzębienia najmłodszych, jest zdrowa dieta. Jej podstawową zasadą jest unikanie kupowania oraz ograniczenie spożywania napojów gazowanych, które zawierają dużo cukru. Słone przekąski, takie jak chipsy, można zastąpić chrupiącą marchewką. Dzięki jej właściwościom bakterie o szkodliwym wpływie na zęby zostają zniszczone. Jabłko to kolejny produkt, który należy wprowadzić do diety naszych pociech. Ten owoc zawiera składniki odżywcze, naturalnie oczyszczające jamę ustną.
Ocena: 0

Komentarze (0)

 

do góry strony