Uroda.com / Artykuły / Jak dbać o stopy latem?

Artykuły

Jak dbać o stopy latem?

2013-07-01


Podczas zimy, która w tym roku była wyjątkowo długa, zazwyczaj nie myślimy o szczegółowej i dokładnej pielęgnacji stóp. Jest to dużym błędem, gdyż to właśnie stopy są jednymi z najważniejszych części naszego ciała, podtrzymują cały nasz ciężar oraz mają na swym obszarze wiele punktów odpowiedzialnych za poszczególne organy naszego organizmu.

magdakolodziej

Autor:

magda kołodziej


Poniżej przedstawiam opis sprawdzonych sposobów na zadbane stopy nie tylko latem, ale cały rok:

1. Na początek warto wykonać peeling stóp. Można go kupić w każdej drogerii, bądź aptece lub wykonać samodzielnie. Polecam peeling domowej roboty - zmieszaj płatki owsiane z miodem, taką papkę wetrzyj w stopy i masuje je przez kilka minut, następnie zmyj specyfik. Twoje stopy są gotowe do dalszych etapów pielęgnacji.

2. Następnie można użyć delikatnego pumeksu, jednak należy pamiętać, by nie był on zbyt gruboziarnisty - skóra, im mocniej się ją zdziera, tym bardziej narasta, dlatego też odradzam stosowanie skalpeli oraz omeg, tak popularnych kiedyś w salonach kosmetycznych.

3. Dziewczyny, pamiętajcie o zadbanych paznokciach! Należy je skrócić oraz odsunąć skórki, następnie można pomalować na dowolny kolor. Polecam zastosowanie bazy pod lakier, dzięki temu unikniemy odbarwienia paznokci.

4.  Po wyschnięciu lakieru, wklepcie w stopy grubszą warstwę kremu nawilżającego bądź regenerującego, który doskonale się wchłonie w skórę przygotowaną wcześniej do tego peelingiem. Na noc można posmarować stopy bardziej tłustym kosmetykiem (lub oliwą z oliwek)  i włożyć cienkie, bawełniane skarpetki.  Dzięki temu skóra na długo pozostanie gładka.


Ocena: 0

Komentarze (1)

 

  • 2013-07-05 17:21:19
    Monia87
    Porady super, mam straszne problemy ze stopami w lato.. cały czas skóra jest przesuszona. Wyczytałam ostatnio ciekawy artykuł http://beautybook.pl/pl/nowosci/Czas-postawic-sie-na-nogi-pl i kupiłam Bielendę - kuracja parafinowa, jest świetna! Jednak muszę pomyśleć o peelingach i wizycie u pedicurzystki :)
    IP: 89.68.115.197
do góry strony