Uroda.com / Artykuły / Jak dbać o gardło podczas infekcji?

Artykuły

Jak dbać o gardło podczas infekcji?

2016-11-22


ciąg dalszy...


Jak skutecznie poradzić sobie z zapaleniem gardła?

Zapalenia gardła nie należy bagatelizować – nieleczone może przerodzić się w groźniejsze choroby z zapaleniem płuc na czele. Wirusowe zapalenie gardła trwa z reguły 5-7 dni. Leczenie powinno koncentrować się na przyjmowaniu leków przeciwzapalnych oraz odkażaniu gardła za pomocą płukania np. roztworem soli kuchennej oraz ssaniu tabletek na gardło, które w swoim składzie zawierają składniki przeciwbólowe. Jeśli mamy do czynienia z zapaleniem gardła o podłożu bakteryjnym wówczas należy dodatkowo przyjmować antybiotyk, który zwalczy bakterie. Niezależnie od tego czy do zapalenia gardła przyczyniły się wirusy czy bakterie, warto wesprzeć walkę stosując preparaty ze szczepami probiotycznymi. Jama ustna i gardło mają swoją mikroflorę bakteryjną – składają się na nią bakterie Lactobacillus. W skutek infekcji flora zostaje zaburzona – dobre bakterie ulegają niszczeniu w skutek zasiedlania się tych szkodliwych, wywołujących infekcje. Dodatkowo stosowanie antybiotyku niszczy zarówno te szkodliwe patogeny, jak i te dobre – wartościowe.

Wyjałowione gardło jest podatniejsze na kolejny atak ze strony wirusów i bakterii – i tutaj z pomocą przychodzi innowacyjny wyrób medyczny Lactoangin® – spray do jamy ustnej i gardła, który w swoim składzie zawiera metabolity bakterii kwasu mlekowego z rodzaju Lactobacillus. Lactoangin® nie tylko wspomaga leczenie infekcji górnych dróg oddechowych – nawilża, koi i łagodzi ból gardła, ale, dzięki zawartości metabolitów ogranicza rozwój bakterii chorobotwórczych i przyczynia się do utrzymania prawidłowej mikroflory jamy ustnej i gardła. Wygodna aplikacja preparatu sprawia że precyzyjnie trafia w miejsce objęte stanem zapalnym. Preparat jest odpowiedni dla dzieci powyżej 3. roku życia, ma miętowo – cytrynowy smak dzięki czemu jest chętnie przyjmowany przez najmłodszych. Lactoangin® ma szeroki zakres działania – równie dobrze radzi sobie ze stanami zapalnymi jamy ustnej, niweluje przykry zapach z ust, zapobiega próchnicy, zapobiega tworzeniu się płytki nazębnej i stanów zapalnych dziąseł.

Przed sezonem jesiennych przeziębień zaopatrzmy się w środki, dzięki którym, w razie gdy dopadnie nas już infekcja, będziemy mogli szybko ją zwalczyć. Pamiętajmy by nie lekceważyć nawet najmniejszych jej objawów – nieleczona może przerodzić się w zapalenie oskrzeli czy płuc. W naszej jesiennej apteczce nie może zabraknąć środków na gardło zawierających probiotyki, pomogą nam one pozbyć się stanu zapalnego i uchronią przed nawrotem choroby. Dbajmy wiec o swoje gardło – dzięki właściwej pielęgnacji nawet zimna, deszczowa jesień nie będzie nam straszna.


 photo fb_zps7hvweqzd.jpgOcena: 0

Komentarze (1)

 

  • 2016-12-16 11:59:28
    Cześć, polecam stronę na której można odebrać bony nawet na 150zł SPRAWDZONE --> http://adresik.ml/b441066a
    IP: 91.246.67.2
do góry strony