Uroda.com / Artykuły / Hit sezonu - zdobienia inspirowane zimowymi swetrami!

Artykuły

Hit sezonu - zdobienia inspirowane zimowymi swetrami!

2015-12-21


Najnowsza tendencja w stylizacji paznokci, czyli manicure ispirowany wzorami na zimowych swetrach, odnosi w tym sezonie ogromny sukces. Zwłaszcza na Instagramie, który pełen jest zdjęć takiego manicure. Sprawdżcie!

Autor: Uroda.com"Sweterkowe paznokcie" (knit nails, knitted nails, sweater nails), bo o nich mowa, są niezwykle popularne wśród blogerek na całym świecie. Coraz większą popularność zyskują również w Polsce!

Jak je wykonać?

1. Na oczyszczoną i osuszoną płytkę paznokcia nakładamy bazę.
2. Po jej wyschnięciu nakładamy lakier w interesującym nas kolorze. Możemy sobie, oczywiście, pofolgować majuląc każdy paznokieć lakierem w innym kolorze!
3. Na plastikową płytkę/paletkę lub folię wylewamy kroplę lakieru, którym wykonywać będziemy wzorki.
4. Patyczkiem do manicure lub wykałaczką nanosimy lakier z paletki/folii na pomalowaną wcześniej płytkę paznokcia, tworząc kreseczki. Każdą kreseczkę robimy osobno, nabierając lakier z paletki. Kreseczki komponujemy np. w jodełkę, tak, aby gotowy wzór przypominał ten na swetrze.
5. Po wykonaniu wzoru nanosimy na paznokcie warstwę lakieru bezbarwnego lub utwardzacza, aby utrwalić nasze dzieło.

Nie oszukujmy się, jeśli nie posiadasz lampy UV, aby wysuszyć nią paznokcie po wykonaniu na nich zdobienia, samodzielne zrobienie takiego manicure, to po prostu gehenna, chociażby ze względu na czas schnięcia zwykłego lakieru. Poza tym, nałożenie na paznokieć “wypukłości”, tak, aby się ze sobą nie zlały, wymaga jednak wprawy.

Sweterkowy manicure najlepiej więc wykonać w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym
. Otrzymamy wówczas “knitted nails” wykonane jako manicure hybrydowy, za pomocą żelowych lakierów 3D, wysuszony lampą UV.

Rynek kosmetyczny dba jednak również o amatorki-pasjonatki wszelkiego rodzaju manicure. Bez problemu zakupicie więc zarówno żelowe lakiery 3D, jak i lampy UV. Możecie więc swobodnie eksperymentować! Powodzenia!

W ramach inspiracji prezentujemy Wam kilka propozycji “sweterkowego manicure” prosto z Instagrama:

 photo 1_zpshwbpp8bv.jpg
Zdjęcie pochodzi z konta: krakoviak_


 photo 8_zpsfbqwo35c.jpg
Zdjęcie pochodzi z konta: aleksandralegominaOcena: 0

Komentarze (2)

 

 • 2016-08-05 10:18:50
  bardzo ładnie to wygląda :)
  IP: 89.68.79.186
 • 2016-05-21 15:50:18
  lolka
  Paznokcie, paznokciami, ale należy przede wszystkim dbać o dłonie i do tego właśnie najlepszy jest krem do rąk flosleku, który głęboko nawilża
  IP: 188.146.142.58
do góry strony