Uroda.com / Artykuły / Hit sezonu: dieta jabłkowa!

Artykuły

Hit sezonu: dieta jabłkowa!

2014-08-13


Na przekór Putinowi, będziemy zgrabne! Drogie Panie, polecamy dietę jabłkową. Zaangażowana politycznie, zdrowa i doskonała dla niemal każdej z nas. Od kiedy zaczynacie? My od dziś!

Autor: Point.fm

Źródło: www.point.fmDwa jabłka dziennie

Co prawda zawierają fruktozę i nie są polecane cukrzykom, jednak wszyscy inni, bez szkody (a wyłącznie z korzyścią dla organizmu), mogą spożywać dziennie dwa jabłka.

Zawarte w nich składniki:
 • działają przeciwwirusowo i przeciwzapalnie, 
 • obniżają poziom złego cholesterolu we krwi,
 • pomagają w trawieniu (łagodzą skutki zaparć, regulują florę bakteryjną jelit),
 • ułatwiają pozbywanie się z organizmu wolnych rodników,
 • odkwaszają organizm,
 • wzmacniają układ krwionośny i nerwowy.

To tylko niektóre z dobroczynnych właściwości jabłek, ale najważniejsze jest to, że zapewnienie sobie wszystkich tych korzyści niewiele nas kosztuje. Jabłka bowiem są i będą w tym roku wyjątkowo smaczne.

Dieta jabłkowa – proste zasady

Podobnie jak inne diety produktowe, dieta oparta na jabłkach wprowadza do menu zwiększone ilości jednego typu pokarmu. Nie chodzi o to, by z diety wyeliminować wszystko, co jabłkami nie jest, a o to, by codziennie zjadać więcej niż 2-3 jabłka. Im więcej jabłek zjadamy i im więcej eliminujemy z diety innych składników, tym krótsza musi być dieta, by nie przyniosła negatywnych skutków.
Maksymalnie powinna trwać do 5 dni, zaś dzienna dawka kalorii dla osoby dorosłej, prowadzącej siedzący tryb życia to 1000-1200 kcal.

Wartość dodana diety jabłkowej

Jabłka zawierają sporo cukrów, dlatego w przypadku stosowania diety jabłkowej, warto inne cukry mocno ograniczyć. Aby dieta nie była zbyt monotonna i nie znudziła się po dwóch dniach, należy przede wszystkim przygotować kilka przepisów na jabłka – najlepiej takich, które na pewno nam smakują. A poza nimi zdać się na kuchenne eksperymenty!

Ponadto przynajmniej raz dziennie warto przygotować sobie na świeżo mus z jabłek. Dobrze byłoby gdyby udało nam się poza starciem jabłek, zetrzeć też gniazda nasienne, w których znajduje się najwięcej pektyn. Po co te pektyny? Otóż jest to rodzaj rozpuszczalnego błonnika, który daje nam uczucie sytości.

Nawet jeśli przyjdzie nam ochota na alkohol, można „przemycić w nim” nieco jabłkowych pozytywnych wartości. Wystarczy wybierać alkohole oparte na jabłkach np. cydr czy naturalną wódkę z jabłek.

Źródło: http://pl.point.fm/ wszystkie kobiece sprawy w jednym miejscu

 


 
Ocena: 0

Komentarze (2)

 

 • 2015-04-24 23:19:08
  Jabłko cud
  IP: 173.44.217.170
 • 2014-12-22 14:07:24
  venka
  ja do tej diety jabłkowej dodałabym suplement bs farmu - vitmax. to bardzo fajna bomba witaminowa!
  IP: 89.75.88.92
do góry strony