Uroda.com / Artykuły / Gładkie nogi latem

Artykuły

Gładkie nogi latem

2012-07-20


Latem każda z nas chce czuć się komfortowo i atrakcyjnie. Dobre samopoczucie bez wątpienia zapewni nam idealnie dobrana i wykonana depilacja. Czy musi boleć? Jaka depilacja jest najlepsza?

Autor: Marta Nawrot

Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie, należy zastanowić się, ile funduszy jesteśmy w stanie na nią przeznaczyć, jak długo ma utrzymywać się pożądany efekt oraz jaka jest nasza tolerancja bólu. Czy konieczne jest oddanie się w ręce profesjonalisty w salonie kosmetycznym, czy może skuteczną depilację jesteśmy w stanie zrobić w zaciszu własnego mieszkanka?

Metod depilacji jest kilka, zanim się zdecydujesz, warto zapoznać się z nimi.

Golenie

Najbardziej popularną metodą pozbywania się niechcianych włosków jest golenie maszynką. Niewątpliwą zaletą takiej depilacji jest bezbolesność oraz szybkość. Niestety takie pozbywanie się niechcianych włosków jest dość nietrwałe. Maszynka ścina włoski tuż przy skórze, często powodując podrażnienia. Pomocne są wszelkie dostępne na rynku pianki i żele do golenia, które zabezpieczają przez pojawianiem się podrażnień na skórze oraz łagodzą je.  Największą wadą tej metody, oprócz krótkotrwałości efektów, jest to, że na nowo wyrastające włoski są zazwyczaj silniejsze i grubsze.

Podobne efekty, do tych uzyskanych przy użyciu  maszynki do golenia, dają różnego rodzaju kremy do depilacji. Jest to doskonała metoda dla kobiet z jasną karnacją, posiadających delikatne włoski oraz mających problemy z rozszerzonymi naczynkami. Jednakże osoby mające tendencje do uczuleń, zanim zastosują taką chemiczną metodę, powinny sprawdzić produkt na niewielkiej partii ciała- najlepiej nadgarstku. 

Troszkę bólu- depilator

Użycie depilatora jest dobrą metodą, ale tylko dla nielicznych. Zachwalać ten rodzaj depilacji mogą tylko posiadaczki wysokiego progu bólu. Jest to metoda bardzo bolesna, gdyż włos jest usuwany wraz z cebulką. Dzięki temu, efekty utrzymywane są nawet do 2-3 tygodni. Ból towarzyszący przy depilacji jest dość intensywny jednak można się do niego przyzwyczaić. Producenci starają się złagodzić go, wprowadzając różnego rodzaju ulepszenia, w postaci chłodzących końcówek itd. Z perspektywy użytkownika depilatora, stwierdzam, że ból się rekompensuje kilkoma tygodniami spokoju. 

Jeśli boisz się głośnego potwora, jakim jest depilator, są inne, nie tak głośne sposoby na równie trwałą depilację. Mowa tu o wosku. Jest to skuteczna metoda usuwania włosków wraz z ich cebulkami, co daje trwałość efektu na kilka tygodni. Najprościej jest poddać się takiej depilacji w gabinecie kosmetycznym, ponieważ samodzielna próba mogłaby okazać się dość problematyczna i niewygodna. 

Depilacja laserowa

To już brzmi poważnie. Jest to metoda niewątpliwie bardzo skuteczna i trwała. Zabieg wykonywany jest w profesjonalnym gabinecie, zajmującym się kosmetologią estetyczną. Inna nazwą tej metody jest fotoepilacja, ze względu na zastosowanie w niej światła lasera. A jak to działa? Światło i energia pochodząca z lasera, działa bezpośrednio na melaninę- barwnik włosa. Dzięki jego zdolnościom do absorpcji światła, w mieszku włosowym może zaistnieć reakcja termiczna.  A to prowadzi do zniszczenia cebulki włosa. Dobrze wykonany zabieg depilacji laserowej jest całkowicie bezbolesny i bezpieczny. Dużą wadą tej metody jest wciąż wysoka cena. Biorąc pod uwagę, iż aby uzyskać najlepsze efekty- trwałe pozbycie się owłosienia, należy powtórzyć ten sam zabieg ok. 8 razy. Jednakże biorąc pod uwagę, że jednak przez większość życia inwestujemy w pianki, żele i maszynki do golenia, wydaje się, że taka inwestycja może się zwrócić. Również w postaci oszczędności czasu.

Ocena: 0

Komentarze (20)

 

 • 2013-06-02 00:32:05
  Zapraszamy na nowoczesną, najskuteczniejszą depilację laserem VECTUS! Chcesz mieć starannie wydepilowane ciało? Wypróbuj Palomar VECTUS - jedyny laser na świecie wyposażony w inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze, który pozwala precyzyjnie dobrać parametry zabiegu. Gwarantujemy Państwu bezpieczeństwo, wysoką skuteczność, efektywność oraz pełną satysfakcję i komfort, który zapewnia ekspresowe tempo pracy lasera oraz zastosowanie chłodzenia kontaktowego. Sprawdz PROMOCJE! Klinika Medi-Derm tel: 22 760 33 77, 611 84 11
  IP: 178.235.249.164
 • 2012-08-21 18:18:25
  Zgadzam się z meow-meow. Przez depilator mam tylko strasznie poranione nogi... włoski się wrastają i później żeby się wydostać tworzą się rany ;///// a maszynką muszę golić codziennie.
  IP: 188.47.133.72
 • 2012-08-20 18:38:36
  Co do depilatora: wrastajace wloski, cos strasznego...
  IP: 164.127.158.96
 • 2012-08-19 19:29:39
  Ja golę nóżki maszynkami, już się tak nauczyłam. Miałam kiedyś przeprowadzaną depilację woskiem - bolało mnie okropnie, depilator - aaaaaaaaa tylko nie to :) Kiedyś próbowałam, ale to nie dla mnie - nie jestem odporna na taki ból. Chociaż moja koleżanka goli tylko depilatorem - dla niej to żaden ból... ;) Cóż... sprawa indywidualna
  IP: 87.205.195.20
 • 2012-08-16 19:52:06
  Używam krem do depilacji,lub używam maszynkę do golenia,już tak się przyzwyczaiłam.
  IP: 93.105.64.124
 • 2012-08-11 22:35:44
  Depilator nie jest taki zły ;) Co jakiś czas próbuję, efekty są świetne, chociaż boli.. za każdym razem mniej.
  IP: 94.246.130.199
 • 2012-08-09 13:24:03
  ja gole nogi specjalnymi kremami 3minutowymi ,probowałam depilatora ale strasznie to było bolesne gdyz za bardzo ciagnal az robily sie ranki
  IP: 91.149.210.151
do góry strony