Uroda.com / Artykuły / Gładkie ciało bez bólu?

Artykuły

Gładkie ciało bez bólu?

2011-11-02


Depilacja to dla większości z nas przykry obowiązek, który wiąże się z wyrzeczeniami, wysiłkiem i bólem. Okazuje się jednak, że wcale nie musi tak być. W gabinetach kosmetycznych pojawiają się bowiem urządzenia, z pomocą których niechciane włoski możemy usunąć raz na zawsze i, co ważniejsze, bezboleśnie.

Autor: ag

Źródło: inf. prasowa

Depilacja laserowa to współcześnie jedna z najnowocześniejszych metod usuwania niechcianego owłosienia. W ciągu ostatnich lat, wiele kobiet zrezygnowało z maszynek do golenia, wosku i kremu na rzecz trwałych rozwiązań. Metoda laserowa polega na wykorzystaniu zjawiska fototermolizy. - Łagodna wiązka promieni lasera działa na cebulkę i w ten sposób niszczy ją, uniemożliwiając ponowny wzrost włosa – wyjaśnia Barbara Bielawska, która w Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznym DER-MED wykonuje zabiegi depilacji laserem diodowym. - Pierwszy zabieg poprzedzony jest zawsze konsultacją medyczną, podczas której lekarz ocenia stan skóry oraz wykonuje próbę laserową. Istotny wpływ na tego typu depilację ma cykl wzrostu włosa, ponieważ nie rosną one równocześnie. Na wiązkę światła reagują tylko te, które akurat znajdują się w fazie wzrostu. Chcąc usunąć prawie wszystkie włosy, należy powtórzyć zabiegi minimum trzy razy. Najlepszy efekt osiąga się w przypadku jasnej karnacji i ciemnych włosów. Zabiegi powinniśmy powtarzać co dwa, trzy miesiące – dodaje Barbara Bielawska. Laser diodowy jest dobrą alternatywą dla osób cierpiących z powodu wrastania włosków pod skórę lub uczulonych na kremy do depilacji. Już po pierwszym zabiegu następuje widoczna redukcja około 30% owłosienia. Za trzecim razem możemy uzyskać efekt zmniejszenia ilości włosów nawet o 96%.

Co nowego w gabinetach?

W ofercie salonów kosmetycznych coraz więcej jest zaawansowanych technologicznie nowinek. Obecnie najszybszym i najmocniejszym urządzeniem w serii laserów diodowych do jest Light Sheer Duet. Nowa generacja urządzeń wzbogacona została o system zasysania skóry Vacum, który umożliwia wykonanie zabiegu bez znieczulenia. Dzięki temu procedura jest bezbolesna. Laser posiada dwie głowice pracujące. Małą, przeznaczoną do usuwania włosków z trudno dostępnych miejsc, oraz dużą, która pozwala wydepilować kończyny, plecy i brzuch. Duża głowica lasera jest większa w porównaniu do tych w tradycyjnych laserach diodowych, dlatego można wydepilować większą powierzchnię skóry mniejszą liczbą przyłożeń głowicy, a tym samym – oszczędzić czas.


Krok po kroku


Najważniejsze jednak, by przed przystąpieniem do depilacji laserowej wykluczyć wszelkie przeciwwskazania. Pierwszą przeszkodą jest świeża opalenizna. Przed zabiegiem nie korzystajmy więc z kąpieli słonecznych, nie smarujmy ciała balsamem brązującym ani kosmetykami z dodatkiem masła kakaowego. Minimum na 6 tygodni przed nie należy wyrywać włosów z cebulką. Pamiętajmy również, że niektóre choroby i schorzenia mogą być przeciwskazaniem (należą do nich m.in.: padaczka, łuszczyca, bliznowce, infekcje i stany zapalne, a także nieregulowana cukrzyca i nadciśnienie). Konsultacja medyczna ma zatem na celu przede wszystkim zakwalifikować nas do zabiegu, opisać jego przebieg oraz sposób późniejszego postępowania. Przystępując do depilacji, powinniśmy bowiem wiedzieć, co nas czeka, oraz jak należy dbać o skórę po wyjściu z gabinetu. Po zabiegu przez kilka dni nie powinniśmy stosować mydła i kosmetyków na bazie alkoholu, należy także unikać wystawiania skóry na promieniowanie słoneczne przez 2-4 tygodnie. Depilacja laserem diodowym jest bezinwazyjną i trwałą metodą pozbycia się zbędnego owłosienia, pod warunkiem, że jest poprzedzona konsultacją lekarską i przeprowadzona przez doświadczonego specjalistę.

Ocena: 50

Komentarze (8)

 

 • 2017-06-21 19:17:44
  ulka22
  Sprawdze nową metodę depilacji http://www.superstyler.pl/uroda/plastry-do-depilacji-moj-pierwszy-raz/ Chyba czas na coś nowego.
  IP: 188.146.131.134
 • 2013-06-02 00:28:18
  Zapraszamy na nowoczesną, najskuteczniejszą depilację laserem VECTUS! Chcesz mieć starannie wydepilowane ciało? Wypróbuj Palomar VECTUS - jedyny laser na świecie wyposażony w inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze, który pozwala precyzyjnie dobrać parametry zabiegu. Gwarantujemy Państwu bezpieczeństwo, wysoką skuteczność, efektywność oraz pełną satysfakcję i komfort, który zapewnia ekspresowe tempo pracy lasera oraz zastosowanie chłodzenia kontaktowego. Sprawdz PROMOCJE! Klinika Medi-Derm tel: 22 760 33 77, 611 84 11
  IP: 178.235.249.164
 • 2013-02-20 19:04:55
  milenka
  Jesli któras z Was chciałaby teraz wykonac zabieg depilacji to w Elite w Warszawie mozna wykonac zabieg depilacji pach o 50% tańszy. Polecam, bo chyba nigdzie nie widziałam niższej ceny.
  IP: 37.30.202.248
 • 2012-08-31 22:56:21
  wszyscy borykamy się z tym problemem, nie tylko kobiety ale mężczyźni także...
  IP: 46.113.99.100
 • 2012-08-20 19:24:49
  anita
  Ja przed wakacjami jeszcze w Bona Dea w Krakowie miałam własnie wykonany zabieg depilacji. Ja zdecydowałam sie na depilacje laserową bo po prostu juz miałam dosyć teej codziennej depilacji maszynką. Depilator odpada ponieważ nie mogę znieśc tego bólu. A to nie boli tak jak to niektórzy uważaja, a nawet jesli czuć jakiś dyskomfort to potem mamy juz spokój z depilacją niemal na zawsze.
  IP: 80.238.108.198
 • 2012-08-16 20:06:32
  To zbędne owłosienie to jest zawsze problem,jak będzie najlepiej to zrobić,ale jak jest coraz to wiecej zaawansowanych nowinek technicznych w gabinetach kosmetycznych to jest najważniejsze.
  IP: 93.105.64.124
 • 2012-06-05 15:02:55
  Dobra altrnatywa dla osób które męcza się ciągłą depilacją:)
  IP: 89.229.130.248
do góry strony