Uroda.com / Artykuły / Gdy bolą piersi...

Artykuły

Gdy bolą piersi...

2013-04-05


ciąg dalszy...


Czasem winna jest mastopatia

To zmiany tkanki gruczołowej i tłuszczowej w piersi na tle hormonalnym. Mastopatia objawia się nieregularnymi stwardnieniami, powiększeniem się piersi, torbielami. Dolegliwości pojawiają się zwykle u kobiet pomiędzy 30. a 50. rokiem życia. Nasilają się nie tylko przed miesiączką. Obserwuj i badaj piersi co miesiąc.
Mastopatia nie jest chorobą nowotworową, ale jeśli pojawiają się w piersiach zmiany, to należy je kontrolować. Lekarz zleci badanie USG i mammografię, by sprawdzić czy nie dzieje się nic niepokojącego.

Niegroźny guzek uciska nerwy

Nerwoból może być spowodowany uciskiem na nerwy. Dzieje się tak, gdy w piersi rozwinął się guzek, który uciska nerw.
Ból jest wtedy kłujący lub piekący i zlokalizowany w konkretnym miejscu. Mogą mu towarzyszyć zaburzenia czucia lub mrowienie. Z kolei tępy ból piersi świadczy zazwyczaj o istnieniu torbieli. W przypadku takich dolegliwości złagodzą je jedynie przyjmowane leki przeciwbólowe. Jednak, aby poznać przyczynę bólu niezbędna jest wizyta u lekarza i wykonanie badań.

Czasami zdarza się, że ból piersi wywołują niektóre pigułki hormonalne. Jest to związane z nieodpowiednim doborem leku. Pacjentkom, u których skutków ubocznych z powodu przyjmowania pigułek jest więcej, np. pojawia się bóle głowy czy plamienia między miesiączkami, należy zmienić pigułki na inne.Ocena: 0

Komentarze (1)

 

  • 2017-06-20 16:40:36
    MichaelPhinc
    wh0cd714806 [url=http://avana-365.top/]avana[/url] [url=http://buycelebrex2.top/]celebrex[/url] [url=http://wellbutrin0.top/]generic wellbutrin price[/url] [url=http://buydoxycycline-365.gdn/]buy doxycycline[/url]
    IP: 46.161.9.25
do góry strony