Uroda.com / Artykuły / Eyeliner w żelu – jak rysować kreski?

Artykuły

Eyeliner w żelu – jak rysować kreski?

2011-09-02


Dla większości kobiet podkreślone oko stanowi najważniejszy element w ich całym makijażu. Ulubiony makijaż oczu dodaje nam pewności siebie i sprawia, że z szarej myszki przemieniamy się w drapieżnego kociaka…

Autor: Ladymakeup

Źródło: ladymakeup.pl

Oczywiście żarty żartami, myślę jednak, że zgodzicie się ze mną i przyznacie, że cóż co innego jak nie hipnotyzujące spojrzenie przykuwa męską uwagę?:) Jak osiągnąć efekt pięknie podkreślonego oka i jakich kosmetyków do tego celu użyć? Odpowiedź uzyskacie m.in. w poniższym filmiku i artykule.

Jednym z najpopularniejszych kosmetyków do podkreślenia oczu, ośmielę się napisać, że stosowanym przez panie na całym świecie, jest eyeliner. Eyeliner to nic innego jak płynny produkt, w przeważającej mierze w kolorze czarnym, służący do rysowania bardzo trwałych kresek dowolnych kształtów. Eyelinery występują w różnych formach, często jednak w kałamarzu lub w wąskiej buteleczce, zaopatrzone w aplikator w postaci drobnych pędzelków umożliwiający wyrysowanie linii. Odpowiednio narysowana kreska potrafi zdobić nasze powieki przez cały długi dzień, bez rozmazywania i topnienia.

Piękne i sex’owne spojrzenie, podkreślone tymi kosmetykami, szczególnie pokochały kobiety w latach 60-tych ubiegłego wieku. Wielkie gwiazdy światowego kina, takie jak: Brigitte Bardot, Sophia Loren, Marylin Monroe do tej pory pozostają ikonami kojarzącymi się z idealnie wyrysowanymi kreskami, często „wyciągniętymi” w kierunku do skroni na kształt kociego oka. Jednakże nie tylko one doceniły ten produkt, współczesne kobiety show business’u również często (gęsto ;p) pojawiają się na salonach w kreacjach od najdroższych projektantów i z idealnie wyrysowanymi kreskami (Angie Jolie, Eve Mendes, Kim Karadashian).
Myślę zatem, że w tym wypadku warto brać wzór z celebrytek i podobnie jak one, ozdabiać swe spojrzenie nienagannymi kreskami.Niestety jedynym problemem, z którym boryka bądź borykała się niejedna z nas, jest umiejętność aplikacji eyelinera w formie prostej kreski. Nie należy jednak zrażać się przy pierwszych nieudanych próbach – sztuka rysowania precyzyjnych kresek, podobnie jak wszystkie inne dziedziny życia, wymaga cierpliwości i czasu :) Dlatego też, na podstawie własnych prób i błędów (dzięki którym doszłam do pewnej wprawy w obsługiwaniu się eyelinerem) postanowiłam przedstawić Wam swoja technikę.
Moim ulubionym eyelinerem jest ten w żelu, zamknięty w słoiczku skromnych rozmiarów. Pomimo tego jest strasznie wydajny, to jeszcze wielofunkcyjny – stanowi bowiem idealna bazę pod makijaż typu smokey eye.
Jeśli jesteście ciekawi w jaki sposób ja rysuję swoje kreski – zapraszam do obejrzenia niniejszego filmiku.


Autor: Ladymakeup

Ocena: 50

Komentarze (2)

 

  • 2012-08-29 16:36:20
    aby narysować ładną kreskę trzeba mieć przede wszystkim dobry pędzelek
    IP: 83.6.52.201
  • 2012-08-22 17:15:15
    Spodobał mi się ten Eyeliner w żelu :) Ja maluję się tylko kredką, ale chyba pora to zmienić :)
    IP: 87.205.195.20
do góry strony