Uroda.com / Artykuły / Dźwięki pięknej sylwetki

Artykuły

Dźwięki pięknej sylwetki

2010-08-18


Rewolucyjna metoda modelowania ciała przy pomocy ultradźwięków z miesiąca na miesiąc zyskuje coraz więcej wielbicieli! O zabiegu Green Cavite Prestige opowiada Piotr Nowak, fizyk medyczny, ekspert współpracujący z Centrum Medycyny Estetycznej Scanmed

Autor: Gabriela Kózka


Niezależnie od wieku, kobiety chcą być atrakcyjne. Chcemy patrzeć na swoje odbicie w lustrze z lekkim, lecz promiennym uśmiechem. Próżność? Nic podobnego - kobieta jest stworzona do tego, by być piękną! Dzięki rewolucyjnej metodzie modelowania sylwetki ultradźwiękami każda z nas odnajdzie dawny blask zadowolenia...

Rewolucyjna metoda modelowania ciała przy pomocy ultradźwięków z miesiąca na miesiąc zyskuje coraz więcej wielbicieli! Dlaczego? To najnowocześniejsza na świecie, bezinwazyjna metoda walki  z tkanką tłuszczową. O zabiegu Green Cavite Prestige opowiada Piotr Nowak, fizyk medyczny, ekspert współpracujący z Centrum Medycyny Estetycznej Scanmed Multimedis w Krakowie, gdzie pomaga kobietom odzyskać nie tylko dawną sylwetkę, ale i pewność siebie.


Panie Piotrze, czy możemy powiedzieć, że mitem jest, iż odchudzają się tylko ludzie otyli - wszak na pozór szczupłe osoby mają pewne niedoskonałości w budowie ciała, czy zatem dla nich ten zabieg jest idealnym rozwiązaniem "małych problemów" z sylwetką?

Piotr Nowak: Oczywiście, że tak ponieważ takie właśnie osoby stanowią znaczną grupę pacjentów. Nie są to kobiety, które powinny się odchudzać - w sensie zrzucać dużą ilość zbędnych kilogramów, lecz panie właśnie ze wspomnianymi "małymi problemami", których pozbycie się przy użyciu ultradźwięków jest szybkie i bezbolesne.

Pytam o to nie bez znaczenia - wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy z tego, że mogą pozbyć się niechcianego tłuszczyku z jednego wybranego miejsca... Przechodząc jednak do sedna sprawy - na czym polega odchudzanie ultradźwiękami?

Piotr Nowak: Usuwanie tkanki tłuszczowej za pomocą ultradźwięków to dwuetapowy zabieg. W pierwszej części następuje rozbicie tłuszczu zawartego w komórkach - dźwięk wnika na około 2 cm w głąb ciała, z tym, że wiązka dźwięku jest skupiona w jednym miejscu. Bardzo łatwo to zobrazować podając przykład badania USG kobiet w ciąży - w tym przypadku wiązka dźwięków z punktu wyjścia się rozchodzi dzięki czemu widzimy płód, podczas modelowania ciała ultradźwiękami wiązka wychodzi z głowicy i działa w określonym miejscu - zatem odwrotnie niż w przypadku wspomnianego badania USG. Skupiona wiązka dźwięku wprawia komórki w drganie, pod wpływem drgania komórki najpierw rosną, a następnie gwałtownie się rozpadają. W tym momencie tłuszcz przestaje być forma zbitą, a tym samym staje się przyswajalny przez płyny limfatyczne. W drugim etapie uwolniony tłuszcz wędruje właśnie do układu limfatycznego, który pomaga usunąć go z organizmu. Nie usuwamy zatem komórek tłuszczowych, lecz pozostawiamy je puste. W porównaniu z tradycyjną liposukcją zabieg jest wykonywany stosunkowo szybko, a przede wszystkim całkowicie bezboleśnie oraz nieinwazyjnie - pacjent nie odczuwa żadnych skutków ubocznych.

Powiedział Pan, że tłuszcz z komórek wędruje do układu limfatycznego - proszę wyjaśnić co następnie się dzieje w organizmie? Jak pozbywamy się faktycznie niepożądanego sadełka? 

Piotr Nowak: Tłuszcz zawarty w komórkach poprzez układ limfatyczny wędruje do wątroby. Organizm traktuje go jak bogaty w tłuszcz posiłek. Wątroba jest zatem tym organem, który trawi nasz tłuszcz, co powoduje jej obciążenie. Nie ma jednak powodów do obaw - należy przez 2 - 3 dni pić więcej wody oraz spożywać lekkie posiłki. Nie zaleca się także picia alkoholu. Pacjenci pytają także o nerki - z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że nie są one narażone na skutki uboczne po zabiegu ultradźwiękami.

Modelowanie i odchudzanie ultradźwiękami - ile zatem można zgubić na wadze i stracić centymetrów?

Piotr Nowak: Przede wszystkim należy pamiętać, że tłuszcz jest bardzo lekki... Zdarza się, że klientki tracą minimalnie na wadze - modelowanie sylwetki polega głównie na tym, że znikają im centymetry w pasie lub pozbywają się tzw. boczków. Z drugiej strony osoby z większą masą po dwóch lub trzech zabiegach czują, że schudły i widzą to podczas ważenia się. Istotne jest natomiast by stwierdzić, czy pacjent ma rzeczywiście tkankę tłuszczową, czy jest to zatrzymanie wody w organizmie. Mając do czynienia z zatrzymaniem wody w organizmie efekt zrzucenia kilogramów jest większy - pacjent widzi na wadze różnicę w kilogramach przed zabiegiem i po nim. To ma oczywiście związek z tym, że woda jest o wiele cięższa niż tłuszcz. Podsumowując odchudzanie przy pomocy ultradźwięków przede wszystkim modeluje nam sylwetkę, pomagając pozbyć się tkanki tłuszczowej oraz nagromadzonej wody, która powoduje uczucie ciężkości, ale i zwiększa nam obwód pasa i wpływa na wskaźnik wagi.

Do których partii ciała stosuje się odchudzanie za pomocą ultradźwięków?

Piotr Nowak: Ultradźwięki niskoczęstotliwościowe stosuje się do modelowania: łydek, ud, pośladków, pasa brzucha (z boczkami) oraz rąk.

Jak często można poddawać się zabiegom  Green Cavite?

Piotr Nowak: Optymalne jest przeprowadzenie od trzech do sześciu sesji nie dłuższych niż 80 minut w odstępach około 7-9 dni. Proszę jednak pamiętać, że indywidualne podejście do pacjenta określa to, ile zabiegów zostanie wykonanych - jest to uwarunkowane realnymi potrzebami wynikającymi z budowy ciała pacjenta. 

Prawdziwe problemy kobiet:

 - Mam 171 cm i ważę 57 kilogramów, mam płaski brzuch, ale jednak centymetr lub dwa mogłyby zniknąć - czy mogę zastosować ultradźwięki? Innym problemem są tzw. boczki - źle to wygląda przy spodniach biodrówkach - czy ultradźwięki mogłyby mi pomóc w zredukowaniu właśnie w tym miejscu zbędnego tłuszczyku?

Piotr Nowak: Z uwagi na dość głębokie działanie ultradźwięków w głąb ciała należy zawsze działać na obszary, gdzie znajduje się tkanka tłuszczowa. Minimalna wielkość tkanki tłuszczowej to 2 cm! W tym wypadku zabieg wymodeluje sylwetkę i spowoduje zmniejszenie lub kompletne zniknięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej na boczkach.

 - Moja koleżanka jest szczupła do pasa od głowy, ma wąską ładną talię, ale jej uda są tym elementem jej budowy ciała, który spędza jej sen z powiek... Wydaje też spore sumy na różnego rodzaju zabiegi, siłownie i baseny, ale nic nie działa, tak jakby chciała - może zatem ultradźwięki mogłyby jej pomóc?

Piotr Nowak: W takim przypadku konieczne jest przeprowadzenie wywiadu pod względem ewentualnych problemów hormonalnych. Jeśli jest to tylko i wyłącznie problem nadmiernej tkanki tłuszczowej wymodelowanie sylwetki za pomocą urządzenia Green Cavite nie powinno stanowić problemu.

 - Czy to prawda, że stosowanie ultradźwięków zaraz po miesiączce jest najbardziej efektywne?

Piotr Nowak: Organizm kobiety po miesiączce jest bardziej oczyszczony co pozwala na lepszy transport rozbitego tłuszczu przez układ limfatyczny - z tego punktu widzenia jest to bardziej efektywne. Stosowanie ultradźwięków może się odbywać w każdym momencie cyklu menstruacyjnego kobiety za wyjątkiem samej menstruacji. Ze względu na zatrzymanie w wody w organizmie odradza się także zabieg paniom, które mają mieć miesiączkę następnego dnia lub pojutrze.

 - Jestem zbudowana jak sportowiec. Mam mocno rozbudowane mięśnie nóg od gry w tenisa, a co za tym idzie moje ramiona także. Czy zabieg przy pomocy ultradźwięków pomoże mi uzyskać bardziej lekką i kobiecą sylwetkę?

Piotr Nowak: Stosowanie ultradźwięków ma sens tylko w przypadku posiadania tkanki tłuszczowej. Oczywiście w przypadku wyżej opisanej sytuacji można pomóc w wymodelowaniu sylwetki, jednak jako specjalista odradzałbym stosowanie ultradźwięków bezpośrednio na mięśnie - nie przyniesie to pożądanego efektu. W takich przypadkach przede wszystkim doradzam konsultację ze specjalistą w celu ocenienia rzeczywistej budowy ciała - to, że pacjent jest masywnie zbudowany na skutek uprawiania sportu, nie zawsze oznacza, że nie ma tkanki tłuszczowej. 

 - Czy mogę pomniejszyć biust po urodzeniu córki dzięki ultradźwiękom? Chciałabym mieć biust sprzed ciąży, czyli mniejszy oraz bardziej jędrny.

Piotr Nowak: Absolutnie nie! Proszę zwrócić uwagę na działanie ultradźwięków, które wnikają w organizm na 2 cm oraz fakt, że piersi kobiety posiadają mocno rozbudowane gruczoły. Piersi znajdują się w okolicach, na które nie stosuje się ultradźwięków: klatka piersiowa oraz głowa.  

 
Zabieg jest bezpieczny dla zdrowia oraz nie powoduje wyłączenia z życia społecznego. Czy są przeciwwskazania?

Piotr Nowak: Zabieg przeprowadzany za pomocą urządzenia Green Cavite jest całkowicie bezbolesny, nie narusza tkanek, mięśni ani nerwów. Wykorzystane ultradźwięki służą do pobudzenia naturalnego procesu usuwania tłuszczu. Po terapii zaobserwowano żadnych powikłań. Dodatkowo zabiegi przy wykorzystaniu niskoczęstotliwościowych ultradźwięków można natomiast łączyć z innymi zabiegami. Istnieją jednak przeciwwskazania, m.in.: ciąża, choroby krążenia, metalowe implanty, zmiany rakotwórcze, choroby wątroby i nerek, padaczka. Z tym, że jest to na tyle bezpieczny zabieg, że mogą z niego korzystać osoby pomiędzy 19-60 rokiem życia. 

Kobiety po porodzie zazwyczaj tracą jędrność brzucha, pojawiają się na nim rozstępy - czy zastosowanie ultradźwięków pozwoli im odzyskać ładny i szczupły brzuch, a tym samym pewność siebie i radość życia?

Piotr Nowak: Proszę pamiętać, że stosowanie ultradźwięków to nie metoda usuwania rozstępów. Na pewno uda nam się przy pomocy ultradźwięków przywrócić dawny wygląd brzucha - pozbędziemy się tkanki tłuszczowej. Jeśli kobieta nie ma żadnych zmian - rozstępów po ciąży, to brzuch na pewno wróci do stanu przed narodzinami dziecka. Ważne jest, by zabieg za pomocą ultradźwięków był wykonywany po około 4 miesiącach od narodzenia dziecka u kobiet, które już nie karmią piersią. W przypadku szwu po cesarskim cięciu zabieg sprawia, że opuchlizna zniknie oraz zniweluje się powstałą na skutek szycia fałdka.

Cellulit - zmora kobiet. Czy ultradźwięki pomogą skutecznie się go pozbyć?

Piotr Nowak: Cellulit z uwagi na swą specyfikę powstawania jest również zbiorem tkanki tłuszczowej. W związku z tym zabieg ultradźwiękami jak najbardziej pomoże osobą borykającym się z cellulitem. Terapia pozwala na rozbicie nawet bardzo twardych zmian cellulitowych.

Jak długo należy stosować ultradźwięki, by uzyskać pożądane efekty?

Piotr Nowak: W tym przypadku uważałbym z używaniem słowa schudnąć a raczej radziłbym mówić: wymodelować. W związku z tym, że tłuszcz jest lekki tak naprawdę najczęściej nadmiar kilogramów wynika ze złej cyrkulacji wody w organizmie. Zabieg za pomocą aparatu Green Cavite ma na celu wymodelowanie sylwetki a końcowe efekty są bardzo indywidualne. Można przyjąć, że po jednym zabiegu na brzuchu pacjent traci około 2,5 cm; na nogach około 1 cm; na rękach około 1cm. Zdarzają się oczywiście przypadki utraty 4 cm na brzuchu. Trzeba jednak pamiętać o indywidualnym podejściu do każdego pacjenta - musimy stwierdzić na samym początku, jak ciało jest zbudowane, jeśli chodzi o mięśnie, ile faktycznie pacjent posiada tkanki tłuszczowej, a ile zatrzymanej wody. Bardzo istotne jest i to, by osoba, która decyduje się na stosowanie ultradźwięków chciała współpracować z lekarzem - zastosowała dietę ubogą w tłuszcze przez kilka dni po zabiegu, piła dużo wody, a po tym okresie miała motywację do dbania o siebie pod względem tego, co je i jaki prowadzi tryb życia. Nie ma bowiem zabiegu "cud", lecz są sposoby, żeby naprawdę wyglądać i czuć się świetnie we własnej skórze, lecz to wewnętrzna motywacja każdego pacjenta jest kluczem do sukcesu!

Rozmawiała
Gabriela Kózka 

Odchudzanie ultradźwiękami jest przeprowadzane w Centrum Medycyny Estetycznej Scanmed Multimedis.

Ocena: 10

Komentarze (7)

 

 • 2013-08-12 09:30:22
  GERAmqIQ
  Loved it! I\'d like to do this in my class, but I have two questions for Leah or annoye else who has tried this.1) When Leah is up at the front of the class soliciting ideas about her favorite no, It looks like the students are referring to their notes. Do you suggest/instruct the students to record the favorite no and make notes about it? Can you share any specifics about this?2) Also, I was wondering if the individuals students get told if they were in the yes or no pile or are they expected to remember their answer to know if they did it right?
  IP: 50.198.55.115
 • 2013-08-11 02:17:25
  QoCMwhSCo
  Nobody is better steiud to play that kind of crazy than Courtney Love. The problem is, she couldn\'t pull off crazy and brainy. Winona Ryder could probably pull off both. Maybe Juliette Lewis.I see Nicolas Cage as the love interest.The real lesson NASA should take from this is that they should start encouraging austronauts to two-time with groupies rather than lady astronauts. A jilted groupie killing a rival groupie is much less embarassing for NASA, and if The Right Stuff is to be believed, there are plenty of groupies around. http://pqznkktwpq.com [url=http://hrqfyyeukfv.com]hrqfyyeukfv[/url] [link=http://btjprhfotyy.com]btjprhfotyy[/link]
  IP: 202.30.20.220
 • 2013-08-03 10:28:35
  Q2t8jOcmj4z
  I really liked: A good story telelr is always going to lead you along in the direction that they want. I might say, however, that: A good story telelr is always going to lead you along in the direction that you want to go. even if you didn\'t know you were going there. A good storytelelr grabs our attention so that we become a participant in the story. We willingly get on this train that is going in the same direction that we are. That is why some authors and stories grab our hearts and other equally good stories or authors do not. They tap into what is already in our hearts and take us along for the ride.Good post! Looking forward to more stories.
  IP: 94.23.238.222
 • 2013-08-01 04:29:53
  5NNd4Dpb
  Ardis, it\'s still difficult for me to coeermhpnd that astronauts are no longer the same age of my parents. Who did you have in mind for a reality show? Richard Hatch in drag?gst, I\'m glad I\'m not your client. I\'d hate to think of you drawing up a non-disclosure agreement for me while you sitting there pissing in your diaper.John Mansfield, those are very good points about Alabama bathrooms.Danithew and Mark IV, you\'re right that the diaper detail shows a very special, boiled-bunny brand of crazy.arj, Margo Kidder is perfect! Miss Piggy ain\'t bad either.Tom, I like the idea of Juliette Lewis.annegb, LOL. You make the prospective movie sound like a love story.I\'ve got a few additional ideas:Kathleen Turner as Nowak.Corbin Bernsen (with a toupee) as Oefelein
  IP: 94.23.238.222
 • 2012-07-08 16:55:13
  Kasia
  W związku z tym zabieg ultradźwiękami jak najbardziej pomoże osobą borykającym się z cellulitem. Powinno być osobom. O zgrozo błąd ortograficzny. Gdzie korekta redakcyjna? Wstyd.
  IP: 83.22.89.109
 • 2012-06-26 10:56:56
  a mi tam sie podoba taki wywiad bardziej od długich artykułów:)
  IP: 89.229.130.248
 • 2010-12-26 22:38:35
  obiektywny
  Denny wywiad... redaktorka chyba chodzi jeszcze do gimnazjum... w życiu nie przeczytałem czegoś gorszego... niestety, coraz trudniej w necie znaleźć na prawdę dobry artykuł, dennych pismaków narosło się jak magistrów ostatnimi czasy (ilość wzięła górę nad jakością)
  IP: 83.29.24.165
do góry strony