Uroda.com / Artykuły / Dziewięć sposobów, by zagęścić cienkie włosy

Artykuły

Dziewięć sposobów, by zagęścić cienkie włosy

2013-09-19


ciąg dalszy...


5. Więcej objętości


Do stylizacji słabych włosów sprawdzą się idealnie lekkie lotiony, pianki i lakiery volume, którenie obciążają cienkich pasm. Dzięki temu fryzura od razu nie oklapnie. Stosuj małe porcje preparatu. To podstawa udanej stylizacji, bo jeśli przesadzisz z ilością kosmetyku, włosy będą przylegały do głowy. Po umyciu, wilgotne włosy spryskaj lotionem lub nałóż piankę. Możesz też użyć pogrubiającej włosy emulsji. Preparaty możesz też nałożyć na już suche włosy, ale wówczas ich skuteczność będzie o wiele mniejsza.

6. Uniesione kosmetyki

By podnieść włosy u nasady w górę, warto użyć do ich układania okrągłej lub półokrągłej szczotki. Dzięki temu optycznie uzyskasz efekt bardziej gęstych pasm. Wybierz szczotkę antystatyczną, zapobiegniesz elektryzowaniu się włosów. Do suszenia włosów używaj suszarki z dyfuzorem, która unosi pasemka. Efekt uniesienia pasm uzyskasz również susząc włosy suszarką z głową skierowaną w dół. Sprawdzi się także tapirowanie włosów. Podziel włosy na pasemka i lekko tapiruj, każde od spodu tuż przy nasadzie. Potem unoś je po kolei i delikatnie spryskaj lakierem u nasady. Warto także nakręcić włosy za pomocą papilotów, czy termoloków. Taki artystyczny nieład falowanych pasm dodaje objętości i optycznie zagęszcza włosy.

7. Dobrze ostrzyżone włosy i dobrana fryzura


Skróć długie, opadające na plecy pasma. Pod wpływem swojego ciężaru zawsze przylegają one do głowy. Objętości włosom nada również ich wycieniowanie. Tzw. warstwowe cięcia optycznie nadają włosom objętości. Dodatkowo, wycieniowane włosy są o wiele lżejsze, dzięki czemu łatwiej je wymodelować. Poza tym, profesjonalne cieniowanie sprawia również, że włosy są dynamiczne, tzn. przy każdym ruchu głowy inaczej się układają.

Ocena: 0

Komentarze (2)

 

 • 2016-06-23 16:11:53
  ...
  Ja włosy zagęszczam biovax serum a + e z firmy L\\\'biotica, jest bardzo dobre.
  IP: 83.9.120.42
 • 2013-09-22 22:06:02
  Piegus99
  Jeszcze parę lat temu miałam super gęste włosy. Od jakiegoś czasu są dużo słabsze i mam coraz większe łyse miejsca szczególnie z tyłu głowy. Czytalam ostatnio o przeszczepie wlosow SAFER, podobno pomaga osobom z tego typu łysieniem. Czytałam, że można wykonać go w Krakowie w Osteomedzie. Kolega z pracy też sugerował mi tę metodę. Wiecie może coś o tym zabiegu?
  IP: 77.253.15.47
do góry strony