Uroda.com / Artykuły / Dzień pięknego ciała z Maniewskim Hair & Body

Artykuły

Dzień pięknego ciała z Maniewskim Hair & Body

2011-07-27


Każdy dzień jest odpowiedni by celebrować piękno kobiecego ciała. Właśnie taka idea przyświecała salonowi Maniewski Hair & Body, który zorganizował 19 lipca spotkanie „Dzień pięknego ciała” w całości poświęcone paniom i ich urodzie.

Autor: Monika Maceluch

Źródło: Uroda.com

W trakcie tego wieczoru można było się zapoznać z kosmetykami marki RVB, zabiegami robionymi na ich bazie oraz doradzić się i nauczyć sztuki makeupu od Anny Rojek, tegorocznej mistrzyni Polski w makijażu kreatywnym.

RVB to marka włoska istniejąca już od 40 lat. Joanna Rataj, szkoleniowiec RVB, zaprezentowała i opowiedziała o zabiegach oraz kosmetykach, które można było przetestować. Pierwszy zabieg z linii Holistic Beauty BioAge wykorzystuje kosmetyki organiczne, a więc w stu procentach naturalne. Działają one przeciwzmarszczkowo i regenerują skórę dojrzałą. Poza odpowiednimi kosmetykami składa się on z masażu pleców przy pomocy rękawic z jedwabiu. Służy to stymulacji układu nerwowego na który oddziałujemy również poprzez muzykę, zapachy i konsystencję kosmetyków. Twórcy kosmetyków oraz zabiegów z serii Holistic Beauty kierują się filozofią, że warunkiem pięknego ciała jest harmonia z umysłem i energią życia. Tylko wtedy gdy te wszystkie czynniki ze sobą współpracują jesteśmy w stanie uzyskać odpowiednią zmianę na twarzy. Młodsza i zdrowsza cera jest więc wynikiem rozluźnienia układu nerwowego.

Oro czyli złoto dla skóry to drugi  IMG_2218.jpgprezentowany zabieg opierający się na koncepcji biotechnologicznej. Jest on ukierunkowany na błonę podstawową, a dokładnie na przywrócenie jej falistości (czyli tego miejsca gdzie łączy się naskórek ze skórą właściwą)przy wykorzystaniu właściwości drożdży. Jest to kolejny zabieg kierowany do skóry dojrzałej. Jego działanie można wzmocnić dodając do poszczególnych faz koncentrat Oro Nero, czyli czarne złoto, które składa się z roślinnych komórek macierzystych. Uzyskuje się je z oleju mekabu (algi) i z jabłoni. Oprócz komórek zawiera również drożdże, elastynę, hematyt. 

Warto podkreślić, że twórcy marki mają propozycję dla każdego rodzaju cery i problemu jaki chcemy zlikwidować. Kosmetyki można dostać tylko w salonach, z którymi współpracuje firma, a dobrać powinien je specjalista.

IMG_2231.jpgKolejnym elementem wieczoru był konsultacje kosmetologiczne z mistrzynią polski w makijażu kreatywnym Anną Rojek. Ania doradzała paniom jak mają się odpowiednio malować do swojego typu cery i kształtu twarzy. Uczyła jak powinno się prawidłowo podkreślać oczy, usta lub kości policzkowe. Panie miały bardzo wiele pytań i były dociekliwe. Większość prosiło o określenie ich typu urody, radziło się jak dbać w lecie o skórę by nie wydawała się sucha, jak modelować twarz. Mistrzyni doradza by w lecie używać lekkich podkładów mineralnych lub kremów koloryzujących. Nie rozjaśniajmy i nie przyciemniamy skóry na siłę. Rezygnujemy z brokatu na rzecz drobinek rozświetlających. Dla odważnych poleca się makijaże na bazie fluorescencyjnych kolorów. Modny jest również tzw. płasko kładziony kolor, jednak należy uważać, by w ten sposób nie wyszedł efekt „podbitego oka”.
Z kolei osoby, które chciały zmienić swoją fryzurę mogły poradzić się w tek kwestii Macieja Maniewskiego oraz jego teamu. Jednym słowem każda z pań mogła znaleźć coś dla siebie. Wieczór zakończył się poczęstunkiem i rozmowami do rana w klubie Baroque. 

Zdjęcia: Sylwia Gaczorek

Galeria

Ocena: 50

Komentarze (0)

 

do góry strony