Uroda.com / Artykuły / Domowe sposoby na infekcje intymne pod lupą

Artykuły

Domowe sposoby na infekcje intymne pod lupą

2013-06-10


Fora internetowe pękają od różnego rodzaju porad i „sprawdzonych” wskazówek na temat tego, jak walczyć z infekcją intymną na własną rękę - bez konsultacji z lekarzem. Twórcy kampanii „Kobiecość niejedno ma imię” postanowili przyjrzeć się tym najbardziej popularnym.

Autor: kobiecosc.info

Źródło: informacja prasowa

 

 Sprawdzone porady, których - lepiej nie sprawdzaćIrygacje z jogurtu, maślanki lub kefiru

- Polecam przemywanie się lub okłady z maślanki - rewelacyjnie łagodzi! To w końcu naturalne bakterie we własnej osobie –  czytamy na jednym z internetowych forów. Dla nowicjuszek jest także instrukcja, w jaki sposób zaaplikować cudowny lek: - Należy napełnić strzykawkę jogurtem naturalnym, a następnie ostrożnie, bez użycia igły, wprowadzić płyn do pochwy. Jeśli zabieg ten wydaje się niektórym zbyt drastyczny - jak to w przypadku jogurtów - jest i wersja light: - Z tego co słyszałam, to jogurt kładzie sie na wkładkę i tak się z nim paraduje… A dla tych, które na „paradowanie” czasu nie mają– wersja fast: - A ja słyszałam, że podczas codziennej toalety - tzn. po podmyciu się, należy polać jogurtem pochwę, pozostawić na 10 minut i zmyć.

Skąd taki pomysł? Przefermentowane produkty mleczne zawierają dobre dla zdrowia bakterie kwasu mlekowego – to prawda. Niestety, nie mają one nic wspólnego z cennymi szczepami  Lactobacillus - bakteriami probiotycznymi, które w odpowiedniej  ilości wywierają pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Ubytek dobrych bakterii można uzupełnić, dostarczając ich z zewnątrz, ale w tzw. probiotykach - mogą mieć postać doustną lub dopochwową, jak np. Lactovaginal czy HydroVag. Preparaty te nadają środowisku pochwy kwaśny odczyn, chroniąc ją przed patogenami. Kolonizują nabłonek pochwy i układu pokarmowego, co ma kluczowe znaczenie dla zachowania prawidłowego pH pochwy oraz utrzymania równowagi jej mikrobiologicznego środowiska. Tymczasem, produkty spożywcze spełniają inne parametry czystości i sterylności, niż preparaty dopochwowe. Wprowadzanie tego rodzaju substancji do osłabionej infekcją pochwy może skończyć się co najwyżej spotęgowaniem dolegliwości.


Aplikowanie ząbka czosnku do pochwy

- Obieramy czosnek ze skórki, zawijamy go w jałową gazę i zostawiamy mały „ogonek” na końcu. Pakunek umieszczamy w pochwie w podobny sposób, jak zakłada się globulkę dopochwową. Powinien tam zostać na 3 do 5 godzin –  radzi forumowiczka. Czy zabieg jest zupełnie bezbolesny? Ta, która proponuje nieco dłuższą kurację twierdzi, że niekoniecznie… : - Z czosnkiem chodzimy cały dzień i zmieniamy na noc. I tak przez kilka dni. Po pierwszych aplikacjach może trochę piec, może się pojawić różowa wydzielina, no i może też swędzieć. To nic złego - to znak, że organizm reaguje na lek.

Czosnek to rzeczywiście doskonały środek przeciwbakteryjny oraz przeciwgrzybiczny. Jednak  aplikowanie go dopochwowo to działanie nie tylko nieskuteczne, ale wręcz szkodliwe - może podrażnić wrażliwą śluzówkę, a nawet – wywołać nadżerkę. Co więcej, nie rozpuszcza się, więc konieczne jest jego wydobycie, a to może sprawiać trudności. Jeśli dodatkowo czosnek pęknie bądź nitka ulegnie zerwaniu, jedynym ratunkiem pozostanie wizyta u specjalisty. Tym razem z podwójnym problemem – nasiloną infekcją i … czosnkiem!


Ocena: 0

Komentarze (3)

 

 • 2014-05-31 00:37:27
  lidia
  chyba nie miałabym odwagi zastosować się do tych domowych porad, wolę stosować się do zaleceń lekarza i ostatni kiedy odczuwałam upławy i pieczenie mój ginekolog polecił zakładac przez siedem dni invag dopochwowy lek probiotyczny, muszę przyznać że właściwie już po pierwszej nocy było lepiej ale zastosowałam całą kurację by byla skuteczna i problem zniknął
  IP: 77.254.152.20
 • 2013-11-30 20:23:36
  ona
  też już czytałam wiele razy porad typu czosnek na infekcję intymną, dla mnie to niedorzeczne i sama bym tego nie spróbowała, wolę sprawdzone sposoby z apteki np provag doustny probiotyk ginekologiczny, dla mnie jest skuteczny bo zawiera dwa szczepy bakterii pochodzące ze szczepów polskich kobiet
  IP: 87.204.156.221
 • 2013-06-10 11:16:45
  dark_forest
  Rzeczywiście najlepiej najpierw dopytać lekarza, lub choćby farmaceutę. Jeśli musimy czekać na wizytę długo, można wspomóc się przecież środkami dostępnymi bez recepty - np. Tantum Rosa, Vagosan. Świetna jest też kora La Pacho - napar.
  IP: 5.226.69.34
do góry strony