Uroda.com / Artykuły / Dlaczego diety nie działają?

Artykuły

Dlaczego diety nie działają?

2016-02-22


Każdy z nas zna osoby, które chociaż raz były na diecie – a ile znamy osób, którym udało się schudnąć i utrzymać wagę? Stosowanie różnych metod, na które moda trwa zazwyczaj kilka sezonów, tylko potęguje problem nadmiernych kilogramów. Dlaczego tak trudno samemu osiągnąć wyznaczony cel?

Autor: Anna Chrzanowska, dietetyk kliniczny Naturhouse

Źródło: informacja prasowaNiespełnione postanowienia 

Myśl o przejściu na dietę przechodzi nam przez głowę co najmniej kilka razy w roku – podczas spisywania noworocznych postanowień, tuż przed wiosną lub wakacyjnym wyjazdem albo kiedy oglądamy zdjęcia, na których koleżanka wygląda zdecydowanie korzystniej. Pomimo, że większość metod wydaje się prosta, zazwyczaj wymagają one od nas wielu wyrzeczeń, czasu i zaangażowania. A efekty rzadko kiedy są zadowalające. Jak przerwać to błędne koło?

Podstawowym problemem nieudanych prób odchudzania jest brak trwałych zmian w naszych codziennych nawykach żywieniowych. Nie wystarczy ograniczyć lub wyeliminować pewne grupy produktów, jeśli nie będziemy przestrzegać ważnych zasad, np. spożywania pełnowartościowych posiłków o regularnych porach. Aby dieta była skuteczna, powinna być dopasowana do naszych upodobań smakowych, a przede wszystkim indywidualnych predyspozycji organizmu – mówi Anna Chrzanowska, dietetyk kliniczny Naturhouse.

Indywidualne predyspozycje organizmu 

Równie istotnym aspektem, pomijanym w samodzielnym odchudzaniu, jest kondycja organizmu w chwili rozpoczęcia kuracji. – Podczas pierwszej konsultacji w naszych centrach dietetyk przeprowadza dokładne pomiary masy i składu ciała oraz wywiad medyczno-dietetyczny, który dostarcza informacji o przebytych chorobach, zażywanych lekach, alergiach i innych ważnych czynnikach, mających wpływ na dobór diety. Ostateczny plan dietetyczny jest inny dla każdej osoby, łączy on w sobie założenia różnych metod odchudzania, które są dobrane odpowiednio do indywidualnych potrzeb – podkreśla dietetyk Naturhouse. 

Kontrola specjalisty 

Proces odchudzania stanowi istotną ingerencję w pracę naszego organizmu. Równie dużym wyzwaniem jest etap wychodzenia z diety i utrzymanie prawidłowej masy ciała. Aby odpowiednio zapanować nad zachodzącymi zmianami, niezbędna jest specjalistyczna wiedza. Decydując się na pomoc dietetyka, mamy pewność, że nie popełniamy błędów związanych np. ze zbyt szybką utratą kilogramów, powrotem do złych nawyków czy niewłaściwie zbilansowaną dietą. Pomoc dietetyka niezbędna jest także przy wyborze suplementów, które mogą pomóc w osiągnięciu efektów, jeśli są stosowane pod kontrolą specjalisty. Nie bez znaczenia jest także mobilizacja i wsparcie podczas regularnych wizyt. 

Zbiór zasad składający się na popularne diety to zbyt mało, aby osiągnąć zamierzone efekty. Jeśli podjedziemy do procesu odchudzania kompleksowo i poddamy się opiece specjalisty, możemy mieć pewność, że nasze starania nie pójdą na marne. photo fb_zps7hvweqzd.jpg


Ocena: 0

Komentarze (5)

 

 • 2016-07-28 17:32:20
  na szczęście ja znam dietę, która na mnie działa :)
  IP: 178.42.146.52
 • 2016-07-06 21:33:41
  Kosmetyczka
  Moim zdaniem diety działają, z tym że nie samoistnie. Trzeba działać kompleksowo. W sensie mniej i inaczej jeść, ale jednocześnie zacząć też ćwiczyć i może skorzystać z jakiegoś zabiegu. Ja byłam na miejscowo wyszczuplającej lipolizie, dzięki której zrzuciłam kilka centymetrów z brzucha i z ud. Wcześniej różnymi sposobami mi się to nie udawało. Jestem niezmiernie wdzięczna lekarz dr Urszuli Brumer, że doradziła mi akurat lipolizę.
  IP: 87.206.211.191
 • 2016-05-14 12:37:45
  Maaarta
  Diety działają, ale oprócz niej, ważny jest sport, odstawienie używek oraaz dobre kosmetyki, takie jak Floslek, to wszystko łącząc ze sobą daje efekty.
  IP: 94.254.170.93
 • 2016-05-05 13:24:20
  Grazynak
  japolecam mój sprawdzony sposob dieta polączona z zabiegami kriolipolizy. Nie jestem osoba za bardzo usportowiona wiec ten zabieg jest dla mnie rewelacyjny juz po 6 ty po zabiegu sa efeky a w połaczniu z dieta super efekty naprawde polecam
  IP: 87.205.47.65
 • 2016-02-23 14:40:25
  Marie
  Nie do końca zgodziłabym się z tezą, że diety nie działają. Bywa, że przynoszą pożądany skutek, ale powinny być łączone z różnymi innymi rzeczami, takimi jak: zabiegi medycyny estetycznej, regularne ćwiczenia i picie dużych ilości wody. W przypadku zabiegów, bardzo polecałabym kawitację ultradźwiękową, która skutecznie usuwa zalegający tłuszcz. Połączona z lipolizą działa rewelacyjnie na nadmiar ciała, np. na brzuchu czy na udach. Tu znajdziecie więcej informacji o tych zabiegach: http://urszulabrumer.pl/artykul-w-magazynie-beauty-forum-szczupla-jedrna-zdrowa/
  IP: 87.206.211.191
do góry strony