Uroda.com / Artykuły / Czy owoc na pewno zdrowia doda? Czyli o plusach i minusach diety owocowej

Artykuły

Czy owoc na pewno zdrowia doda? Czyli o plusach i minusach diety owocowej

2014-04-01


Dieta bez mięsa i sera żółtego? Nie ma problemu, przecież prawie każda z nas tego próbowała. Ale dieta bez mięsa, sera białego, mleka, jogurtów, płatków owsianych, a nawet ryb? Jak można tak żyć?!

Autor: Point.fm

Źródło: www.point.fmFrutarianizm – trend, sposób odżywiania i życia. Nurt, który zawojował zachodni i „przejedzony dietami” świat. Powrót do korzeni ludzkości, z pominięciem okresu łowiectwa – czyli dieta oparta o owoce i warzywa. Frutarianizm jest restrykcyjną odmianą wegetarianizmu. Oczywiście ma także wiele własnych odmian. W wersji trudnej i niebezpiecznej dla organizmu, może opierać się wyłącznie na owocach, które same spadły z drzew! Dieta owocowa nie wymaga czekania aż owoce same spadną, można je oczywiście zrywać, a dietę uzupełniać warzywami. Jakie są tego korzyści?

Dla kogo dieta owocowa?

By stosować dietę owocową, trzeba przede wszystkim być zdrowym – nie można cierpieć na jakiekolwiek dolegliwości żołądkowe, nie można mieć na koncie chorób układu krążenia, problemów z wydolnością ani cukrzycy. Co więcej, dieta nie jest przeznaczona dla osób w każdym wieku, zdecydowanie najlepiej reagują na nią sprawne, zdrowe osoby w wieku 20-30 lat, które oczywiście stosują ją rozsądnie i najlepiej po konsultacji z lekarzem.

Założenia diety owocowej:
1. Trzeba się przygotować.
Najlepiej skonsultować się z lekarzem i zrobić podstawowe badania, które wskażą czy nie ma przeciwskazań do przejścia na dietę owocową (badanie krwi, moczu, wywiad dotyczący przebytych chorób i obciążeń genetycznych).

2. Etapy wstępne.
Dieta tak różna od naszego współczesnego menu jak owocowa, wymaga od nas 2-3 tygodni przygotowania. Powinnyśmy najpierw pozbyć się z menu mięs, później ograniczyć spożycie pieczywa, następnie mleka a na końcu pozostałych potraw gotowych. Okres wstępny powinien zająć nam nie mniej niż 2 tygodnie.

3. Właściwe owoce.
Owoce, które będą stanowić bazę naszej diety muszą być zróżnicowane. Powinny się wśród nich znaleźć owoce „reprezentujące” poszczególne grupy witaminowe. Nie może więc zabraknąć owoców zawierających potas, witaminę C i karoten oraz owoców wysokoenergetycznych, które zastąpią nam węglowodany obecne w naszej „normalnej” diecie.


Ocena: 0

Komentarze (0)

 

do góry strony