Uroda.com / Artykuły / Czy niskie libido to choroba?

Artykuły

Czy niskie libido to choroba?

2010-12-03


Świat pędzi w zastraszającym tempie. Mamy coraz mniej czasu dla siebie, swojego partnera, rodziny. Natomiast pojawiają się coraz to nowe zmartwienia, kłopoty, więcej zajęć. W konsekwencji czego jesteśmy coraz bardziej zestresowani i zmęczeni. Tak więc często nic dziwnego, że mamy coraz mniej energii, a także kompletny brak ochoty na seks…

Autor: Anna Wojt

Źródło: Uroda.com

Zauważono, że problem zaburzeń popędu seksualnego (HSDD) w ostatnich latach dotyka coraz większą liczbę kobiet. Nie dawno zostały przeprowadzone badania w  Wayne State University w Detroit, które wykazały różnice, jakie zachodzą w mózgu kobiety, która uskarża się na niskie libido. Według autora badań doktora Michaela Diamonda, podłożem zaburzeń popędu seksualnego, mogą być przyczyny natury fizycznej.

Podczas przeprowadzanych badań przez doktora Michaela Diamonda, brało udział 19 kobiet o niskim libido. Zapisano aktywność ich mózgów, a następnie porównano z obrazem grupy 7 innych kobiet, które nie miały zaburzeń popędu seksualnego. Kobiety te oglądały codziennie przez pół godziny programy telewizyjne, które przerywane były wstawkami z filmów erotycznych. Po tym działaniu u 7 siedmiu kobiet, które nie cierpiały na HSDD, wykazano widoczne zmiany w aktywności części mózgu, która odpowiedzialna jest za zaangażowanie i przetwarzanie emocji. Natomiast takich zmian nie zaobserwowano u kobiet dotkniętych zaburzeniami popędu seksualnego.

Według doktora Michaela Diamonda, który przeprowadzał to badań, przyczyną niskiego poziomu libido jest choroba, która ma podłoże fizyczne. Jednak zdania na ten temat są podzielone wśród ekspertów. Na przykład Peter Bell, który jest terapeutom seksualnym uważa, że brak zauważalnej aktywności mózgu u kobiet z zaburzeniami popędu seksualnego, którym pokazywano zdjęcia erotyczne, może mieć różne przyczyny. W przypadku niskiego libido nie należy ograniczać się tylko do jednego czynnika, powodów może być wiele. Mimo, że zaburzenie to zostało na dzień dzisiejszy uznane za chorobę, to wciąż pozostaje tajemnicą. Przyczyny pojawienia się HSDD można doszukiwać się między innymi, w stylu życia, nieodpowiednim żywieniu, w problemach natury fizycznej, jak na przykład zespół policystycznych jajników. Często także jest to wszech obecny stres i zmęczenie.

W przypadku gdy zauważmy, że niskie libido to sprawa, która utrzymuje nam się od dłuższego czasu, warto zastanowić się nad wizytą u specjalisty. W zależności jakie podłoże może mieć nasze obniżone libido, w tym kierunku powinniśmy podążać. Może to być zarówno wizyta u seksuologa, a także u endokrynologa, który sprawdzi czy niskie libido nie ma podłoża hormonalnego. Czasami wystarczy zmienić nieco styl i tempo życia, aby wszystko wróciło do normy. To znaczy wysypiać się, zmienić sposób odżywiania, zacząć być aktywnym fizycznie. Ruch może mieć bardzo korzystne działanie na poprawę niskiego libido, które wynikać może z dużych kompleksów związanych z ciałem i ogólnym wyglądem sylwetki. Dlatego dzięki odpowiedniej diecie i aktywności fizycznej, jesteśmy w stanie tą właśnie przyczynę sami zlikwidować. Ponadto odzyskamy lepsze samopoczucie i zdrowie.

Nie należy bagatelizować przedłużającego się niskiego poziomu libido. Gdyż tak, jak wspomniałam HSDD jest jednostką chorobową, która może świadczyć o innych zaburzeniach, które mogą mieć miejsce w organizmie. Zresztą jak powszechnie wiadomo, seks jest jednym z najprzyjemniejszych aspektów naszego życia. Dlatego nie rezygnujmy z niego i cieszmy się nim jak najdłużej! 
Ocena: 0

Komentarze (3)

 

 • 2018-03-29 12:41:42
  buy kamagra 100 mg oral jelly
  kamagra oral jelly how to use http://kamagradxt.com/ kamagra reviews uk [url=http://kamagradxt.com/]super kamagra kaufen[/url] kamagra oral jelly amazon nederland texas http://kamagradxt.com/ kamagra jelly paypal
  IP: 134.119.219.182
 • 2017-07-02 23:50:52
  Jerryovalt
  shblhqlg6z0p157acj [url=http://google.us]google[/url] google jn8mbxwu1asyf3nrd7
  IP: 178.159.37.111
 • 2017-03-14 18:10:54
  CaseyExavy
  wh0cd160292 [url=http://cialis20mg2017.com/]discount cialis[/url]
  IP: 46.161.9.24
do góry strony