Uroda.com / Artykuły / Czego mężczyźni nie lubią słyszeć?

Artykuły

Czego mężczyźni nie lubią słyszeć?

2013-03-26


Mężczyzna potrafi zniechęcić się do kobiety po jednym komunikacie z jej strony. Czego nie mówić, jeśli nam na nim zależy?

Autor: Point.fm

Źródło: www.point.fm


Nie chodzi o to, co wypada, a czego nie, a bardziej o to, czego nie warto mówić, by nie sprawiać mu przykrości lub zwyczajnie go nie denerwować. Pamiętajcie, że to porady tylko dla tych, którym naprawdę na partnerze zależy.


 1.  Jestem gruba!
Kilka razy w historii związku może oczywiście paść taka deklaracja z Twojej strony, ważne, by nie było to normą. Ciągłe utyskiwania na swoją figurę po pierwsze sprawiają, że podważamy opinię mężczyzny na nasz temat, a po drugie są zwyczajnie męczące.
   
Mężczyźni wiedzą, że dla większości kobiet bycie grubą to najgorsze, co możemy o sobie myśleć. Panowie wiedzą, że jest nam z nadwagą niewygodnie i źle, ale oni mają nieco inne na to spojrzenie i co najważniejsze inaczej nas oceniają niż my same siebie. Jednocześnie nawet jeśli mężczyzna bardzo kocha i chce zrobić dla partnerki wszystko – w tej konkretnej sytuacji nie może zrobić nic… tylko słuchać. A to po czasie zacznie go mocno irytować.

2. Marek to potrafił…
Wspominanie o byłym nam może wydawać się naturalne i nieszkodliwe, ale dla naszych aktualnych partnerów może to stać się koszmarem, a w najlepszym przypadku mocno ich zniechęcić. Porównywanie obecnego partnera do byłego jest najgorszym z możliwych błędów, jakie można popełnić na początku związku (z czasem partner może nabrać do tego dystansu).

Pilnujmy się zatem przy wszelkiego rodzaju porównaniach, zwłaszcza zaś tych w mniejszym lub większym stopniu związanych z łóżkiem. Mówienie o tym, jak bardzo lubiłyśmy pieszczoty innego mężczyzny może stopniowo zniechęcić naszego partnera na tyle, że straci zupełnie ochotę na seks.

3. A jak już będziemy małżeństwem…
Dalekosiężne plany na przyszłość to nie to, o czym mężczyzna chce rozmawiać w pierwszej, a nawet drugiej fazie związku. Zastanawianie się nad wspólnymi wakacjami – ok, ale plany, które świadczą o dozgonnym przywiązaniu, mogą wzbudzić panikę u partnera.
Jeśli nie jesteście narzeczonymi, snucie planów o pięknym ślubie jest bezcelowe i zniechęcające.

4. Widziałam jak na nią patrzyłeś!
Zazdrość jest doskonałą przyprawą dla każdego związku, warunkiem jest jednak jej odpowiednie dozowanie. Nie można pozwolić sobie na to, by zazdrość o partnera przesłaniała nam życie. Wszystko z umiarem. Znacznie skuteczniejsze niż robienie „scen” na ulicy, będzie stosowanie taktyki delikatniejszej, takiej w której nasza złość nie zostanie odczytana jako „babski foch”.

5. Bo mąż Anki to wie jak to zrobić… zarabia więcej …

Mężczyzna musi być doceniany, bo jeśli nie jest, zwyczajnie wszystkiego mu się odechciewa. Jeśli nie widzi, że potrafi zrobić coś lepiej i jest w naszych oczach doskonalszy – czuje się mały i niepotrzebny partnerce, a to pociąga za sobą szereg nieciekawych konsekwencji. Szczególnie bolesnymi obszarami porównań jest wiedza techniczna (lub tzw. typowo męska) czy zarobki, które dla wielu naszych panów stanowią o męskości. Jeśli dodatkowo znajdujemy dla naszego ukochanego przykład w najbliższym otoczeniu, sytuacja skazana jest na niepowodzenie.

Nie chodzi o to, by z mężczyzną obchodzić się jak z jajkiem, czasem wystarczy po prostu czegoś nie powiedzieć, innym razem pójść na mało wymagający od nas kompromis.


Źródło: http://pl.point.fm/ wszystkie kobiece sprawy w jednym miejscu

 


Ocena: 0

Komentarze (5)

 

 • 2013-04-05 14:49:25
  Ha ha no co racja to racja , chociaż 3 jest dla mnie zaskoczeniem :)
  IP: 91.123.171.212
 • 2013-03-28 17:47:18
  To oznacza, że czas wymienić faceta na lepszy model i pokazać mu, że np. jego kaloryfer też nie jest czymś wspaniałym. :D
  IP: 31.128.8.152
 • 2013-03-27 21:24:19
  bleble
  A jeśli to facet powtarza kobiecie, że jest gruba, gdy ona tak nie uważa i czuje się dobrze, to co to oznacza...?
  IP: 81.219.156.45
 • 2013-03-27 09:12:43
  Ja myślę, że nie ma większego rozróżnienia - nie tylko mężczyźni, ale i kobiety tak samo nie lubią słyszeć krytyki, porównywania z innymi, pouczania... Wszyscy chcemy być akceptowani tacy, jacy jesteśmy!
  IP: 5.226.69.34
 • 2013-03-26 21:21:29
  Do mężczyzn zarówno jak do kobiet powinno wiedzieć co się mówi. Nie wolno zachwalać innych facetów tym bardziej naszych byłych oraz pokazywać mu z iloma to kompleksami się borykamy- to naprawdę może go do nas zniechęcić.
  IP: 31.128.8.152
do góry strony