Uroda.com / Artykuły / Czas na rower!

Artykuły

Czas na rower!

2014-04-29


Od kilkudziesięciu lat jest wygodnym środkiem transportu, ale także doskonałym lekarstwem na poprawę kondycji i zredukowanie stresu. Według badań CBOS z 2012 roku aż 70 procent Polaków jeździ na rowerach. Czy ty także jesteś w tej grupie?

Autor: Empik

Źródło: informacja prasowa


Jazda na rowerze korzystnie wpływa na samopoczucie, dodaje energii, sprawia, że stajemy się bardziej odporni na stres, wolniej się męczymy. Jest również przyjemnym sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów. Poprawiając krążenie, redukuje znienawidzony przez wszystkie kobiety cellulit.

Efekt wymaga wysiłku. Zrzucenie niechcianego tłuszczyku zagwarantuje nam systematyczna jazda na rowerze dwa razy w tygodniu po 3-4 godziny.  Jednak już po półgodzinnej jeździe nasze mięśnie zaczynają spalać tłuszcz a godzinny trening wolnej jazdy, około 15 km/h, zagwarantuje nam spalenie 300 kalorii. Przy zwiększonym tempie do 20 km/h będziemy mogli natomiast pozbyć się aż 600 kalorii. Dodatkowe utrudnienia na trasie, na przykład wyboista droga, to kolejne 100 kalorii mniej.

Obok spalania zbędnych kalorii, rower skutecznie pomaga pozbyć się cellulitu i redukuje tkankę tłuszczową na udach, biodrach i brzuchu. To również gimnastyka dla kręgosłupa oraz zwiększenie wentylacji całego organizmu. Spokojna jazda na rowerze jest bardzo korzystna dla serca, które w trakcie treningu wspomagane jest ciągłym dopływem tlenu. Zaletą tej formy aktywności fizycznej jest także to, że mogą korzystać z niej niemal wszyscy, bez względu na wiek i kondycję fizyczną.  

Ocena: 0

Komentarze (0)

 

do góry strony