Uroda.com / Artykuły / Ćwiczenia idealne dla kobiet

Artykuły

Ćwiczenia idealne dla kobiet

2013-04-03


W sieci jest wiele stron i forów poświęconych ćwiczeniom fizycznym. Jakie są jednak odpowiednie dla kobiet i najlepiej odpowiadające ich potrzebom?

nicavera89

Autor:

w s

Źródło: uroda.com


Co chcesz osiągnąć?

Najważniejszym pytaniem, jakie powinnaś postawić sobie zanim zaczniesz jakiekolwiek ćwiczenia jest to, co chcesz dzięki nim osiągnąć. Czujesz się „zasiedziana” i chcesz wreszcie rozruszać swoje mięśnie? Idzie wiosna, a z nią wyższe temperatury i pokazywanie więcej ciałka, a masz za dużo tłuszczyku tu i ówdzie? A może planujesz ekstremalne wakacje a do tego niezbędna jest odpowiednia kondycja? W zależności od odpowiedzi, inny będzie też plan treningowy, którego powinnaś jednak regularnie przestrzegać – inaczej z zamierzonych efektów nic nie wyjdzie.

Następnie pomyśl, jakie masz warunki do realizacji swoich celów – czy możesz pozwolić sobie na karnet na siłownię lub basen, czy też wolisz kupić płytkę z ćwiczeniami i ćwiczyć sama w domu? Ważne są tu nie tylko względy finansowe, ale także twój charakter – jeśli szybko się poddajesz, ćwiczenia w domu nie będą dobrym rozwiązaniem. Fakt, że musisz zapłacić (bo inaczej pieniądze przepadają) albo chodzisz na zajęcia z koleżanką, są świetnymi motywatorami i w konsekwencji dadzą piękne ciało i jeszcze piękniejszy umysł, dzięki endorfinom, masowo wydzielanym podczas aktywności fizycznej.


Mój biust jest za mały!

Chociaż większość kobiet nie jest zadowolona ze swojego biustu, jest on jedną z naprawdę niewielu części naszego ciała, której nie możemy – za pomocą ćwiczeń - w sposób widoczny zmienić (co najwyżej ujędrnić, ale nie zwiększyć). Za to uda, pośladki, brzuch… jak najbardziej. Jeśli zależy ci więc na ukształtowaniu pięknej linii swojej kobiecej sylwetki instruktorzy proponują BPU (brzuch, pośladki uda). Są to ćwiczenia aerobowe i wzmacniające na dolne partie ciała, które wysmuklają sylwetkę.

Inny pomysł to MAGIC BAR, BODY BAR, BODY PUMP – ćwiczenia z handelkami i sztangą, które wzmacniają wszystkie partie ciała, przy użyciu do każdej z nich innych obciążeń. Są to jednak propozycje dla zaprawionych w podstawowych ćwiczeniach i na pewno nie są polecane na sam początek treningu.


Tu i ówdzie tłuszczyk…

Jeśli uważasz, że tu i ówdzie przydałoby się zrzucić kilka kilogramów, dla ciebie stworzona została zumba. To doskonałe połączenie tańca z elementami fitness, które jest nie tylko dobrą zabawą, ale pozwala bardzo szybko spalić zbędne kilogramy. Trochę bardziej skomplikowany jest step. To układ choreograficzny na stepie (plastikowym schodku), wykonywany niejednokrotnie szybko i intensywnie. Polecany jest raczej na późniejsze doświadczenia z ćwiczeniami.


Ćwiczenia dla wszystkich


Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z ćwiczeniami fizycznymi najlepsza będzie dla ciebie joga i pilates. To ćwiczenia relaksująco-rozciągające wykonywane przy spokojnej muzyce, ale niech cię to nie zmyli – po jednym treningu poczujesz wszystkie mięśnie ciała i zapewne nie unikniesz zakwasów.

Dla osób starszych i kobiet w ciąży polecany jest również aqua aerobik - wykonywane w wodzie ćwiczenia nie obciążają mięśni tak, jak te wykonywane w sali gimnastycznej.


Ocena: 0

Komentarze (4)

 

 • 2014-01-07 00:55:09
  kasia
  bez ćwiczeń w ciąży nie da rady trzymać ładnej sylwetki. sama chodziłam na basen i na spacery i czułam się świetnie. ale żeby nie kusić losu i nie zachorować, biorę d-vitum. witamina D m.in. wzmacnia odporność, a przy zimowej aurze to bardzo ważne.
  IP: 89.70.67.6
 • 2013-04-11 21:13:13
  ja lubię insanity :) ale to trwa prawie godzinę, a nieraz poprostu nie ma się czasu ;(
  IP: 95.49.166.250
 • 2013-04-06 22:19:28
  jeśli chodzi o ogólną pracą nad rzeźbą to ja polecam TBC (ang. Total Body Conditioning) ;-) a do tego step łączony z pracą nad wybraną częścią ciała ;-)
  IP: 93.105.121.14
 • 2013-04-05 13:05:06
  jakie ćwiczenia na zrzucenie oponki na brzuchu po ciąży :)
  IP: 37.209.154.30
do góry strony