Uroda.com / Artykuły / Co zrobić, by praca była efektywniejsza i cieszyła bardziej – 6 zasad!

Artykuły

Co zrobić, by praca była efektywniejsza i cieszyła bardziej – 6 zasad!

2014-03-11


Wyspać się, sprawdzić stan konta i ratę kredytu, a może pobiegać? Co zrobić, by zasiąść przy biurku w poniedziałek rano zmotywowanym i pełnym sił?

Autor: Point.fm

Źródło: www.point.fm1. Wstań wcześniej
Wspólną cechą wielu biznesmenów, którzy odnieśli światowy sukces jest wczesne wstawanie. Chodzi o to, by być „na czasie” w momencie, kiedy świat dopiero budzi się do życia. Ma to wpływ nie tylko na działanie organizmu, ale i na nastawienie do życia. Powinno się zatem nie tylko wstać na tyle wcześnie, by znaleźć czas na przyswojenie bieżących informacji i satysfakcjonujące wykonanie porannej toalety, ale i przyjechać do pracy o kilka minut wcześniej. Np. po to, by doprowadzić swoje biurko do ładu czy zdążyć zrobić sobie smaczną kawę.

2. Żyjesz dziś – od początku do końca
By móc podejść do zadań, jakie na nas czekają spokojnie i z pełną wydajnością, warto wyobrazić sobie, że mamy na konkretne zadanie tylko jeden dzień. Rozpoczynanie pracy z „czystym kontem” jest o tyle dobre, że mamy jasny cel i większą motywację do jego spełnienia.

3. Tak, uda się!
Pozytywne podejście to coś, co przydaje się w każdej dziedzinie życia. Nastawienie na rozwiązanie problemu, a nie koncentrowanie się na problemie to coś, co wyraźnie pomaga. Siadasz do biurka i myślisz „zrobię to”!

4. Plan z małym marginesem
Liczba zadań i ich chronologiczna realizacja – niektórym osobom nie tylko ułatwia to uporządkowanie pracy, ale pcha je do przodu. Nie trzeba rozpisywać dnia na godziny i punktować każdej czynności. Warto jednak poukładać wszystko tak, by mieć czas na wykonanie zadań solidnie, ale nie dawać sobie możliwości na podsumowanie dnia, jako pasma niedokończonych czynności.

5. Bądź tu i teraz
Nie oszukujmy się. Przy pracy biurowej niejedna z nas rozprasza się co kilkadziesiąt minut kontrolując konto na Facebooku, odpisując na prywatne maile czy udając się na absorbującą konwersację z koleżanką. Wiadomo, nie można przez 8h siedzieć wpatrzonym w tabelkę w Exel. Jednak dekoncentracja bywa destrukcyjna. Znacznie lepiej jest przeznaczyć na „około zawodowe sprawy” po 10 minut co 3 godziny – wtedy organizm zmniejszy obroty i pozwoli sobie na wyhamowanie. Trzeba później tylko pomóc mu wrócić do trybu PRACA!

6. Porządek w głowie, na biurku i w planach
Poza odpowiednią organizacją miejsca pracy, dobrze jest też wiedzieć po co określone czynności się wykonuje i jakie są nasze kolejne kroki. Odpowiadanie na maile po kolei, kończenie zaczętych zadań oraz hierarchia wartości w pracy – to naprawdę ważne rzeczy. By wypracować doskonały dla siebie timing i pracować w zgodzie ze sobą, warto też zaobserwować najefektywniejszą dla siebie porą dnia i na nią właśnie zaplanować najtrudniejsze dla nas zadania!


Źródło: http://pl.point.fm/ wszystkie kobiece sprawy w jednym miejscu

 


 

Ocena: 0

Komentarze (0)

 

do góry strony