Uroda.com / Artykuły / Co powinien zawierać idealny krem?

Artykuły

Co powinien zawierać idealny krem?

2016-02-06


Na to pytanie odpowiada dr n. med. Maria Noszczyk, dermatolog. Obejrzyj filmik!

Autor: dr n. med. Maria Noszczyk, dermatolog

Źródło: newsrm.tv- Ważniejsze niż nazwa firmy są różne składniki, które znajdują się w kosmetykach, bo to one tak naprawdę działają. Firma też oczywiście jest bardzo ważna, bo nie należy zbytnio oszczędzać na różnych składnikach, a czasami bardzo tanie firmy potrafią w ten sposób robić - mówi newsrm.tv dr n. med. Maria Noszczyk, dermatolog.

- Jeżeli chodzi o składniki to przede wszystkim powinniśmy szukać przy skórze dojrzałej tych składników, które udowodniono, że działają. Jest to np. witamina C, retinol, kwas hiarulonowy, który świetnie nawilża. Warto także korzystać z różnych peptydów, bardzo nowoczesnych substancji, które stymulują skórę do odbudowy i do lepszej regeneracji. - dodaje Maria Noszczyk.

- Zwróćmy też uwagę, czy te składniki mają prawo dostać się do skóry. Zwykle obiecują, że zrobią coś w skórze, a zwykły kosmetyk tam bardzo ciężko się dostaje. Poszukajmy tez w takim kosmetyku jakiś transporterów, które rzeczywiście mogłyby zaprowadzić cząsteczki działające głębiej do skóry - podkreśla specjalistka . - Istotna także jest ochrona. Bronienie się przed słońcem i wolnymi rodnikami  wolniej się starzeje.


 photo fb_zps7hvweqzd.jpgOcena: 0

Komentarze (1)

 

  • 2016-02-29 22:44:21
    Ala
    cudowna jest maska całonocna aktywnie wygładzająca flolsek, genialna,
    IP: 31.178.111.104
do góry strony