Uroda.com / Artykuły / Ciuchy w idealnym stanie

Artykuły

Ciuchy w idealnym stanie

2013-12-06


ciąg dalszy...


Jak prac kurtkę puchową?

Możesz ja oddać do pralni lub uprać sama – będzie taniej. Użyj delikatnego płynu do prania, który łatwiej się wypłukuje. Włóż do bębna kilka piłek tenisowych, zapobiegną zbijaniu się puchu. Nastaw pralkę na program do prania wełny (30 stopni). Nastaw wirowanie na niskie obory. Susz kurtkę w przewiewnym miejscu, co godzinę roztrzepuj komory z puchem, żeby zapobiec jego zbijaniu w grudy.

Już nic nie zafarbuje!

Nowe ubrania pierz po raz pierwszy ręcznie. Unikniesz przykrych niespodzianek. Do prania w pralce stosuj chusteczki, które zapobiegają przypadkowemu farbowaniu ich. Ich włókna pokryte sa specjalnym składnikiem, który w praniu działa jak magnes przyciągając barwniki. Nie zniszczysz ciuszków i nie zmarnujesz pieniędzy.

Skóra jak nowa

Torebki ze skóry sztucznej i prawdziwej czyść szarym mydłem naniesionym gąbką. Elementy lakierowane przecieraj mlekiem i poleruj.

Problem z rękawem?

Minideska przydaje się do prasowania rękawów i innych trudnych elementów. Świetna jest też poduszka, którą nakłada się na dłoń i podkłada pod materiał. Ułatwia prasowanie w pozycji pionowej.

Bez chemii

Mleko usunie brzydkie zacieki z soli, jakie tworzą się na butach zimą. Szmatką lub wacikiem namoczonym w ciepłym mleku przecieraj ślady tak długo, aż znikną. Po osuszeniu wypoleruj buty.
Ocet i proszek do pieczenia – biały ocet winny połączony z proszkiem do pieczenia w proporcji 1:1, dodany na początku cyklu płukania zmiękczy tkaniny i ułatwi prasowanie. Ocet w połączeniu z proszkiem nie pozostawi na tkaninach nieprzyjemnego zapachu.
Cukier – gdy pierzesz ręcznie delikatną jedwabna bluzkę lub sukienkę, możesz dodać do ostatniego płukania łyżeczkę cukru. Tkanina staje się grubsza, bardziej „mięsista”.Ocena: 0

Komentarze (0)

 

do góry strony