Uroda.com / Artykuły / Chudnij tam, gdzie chcesz…

Artykuły

Chudnij tam, gdzie chcesz…

2013-03-14


ciąg dalszy...

 

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu ?
Takie same, jak do innych zabiegów medycyny estetycznej, bowiem jej celem nadrzędnym jest poprawa jakości życia.

Zabiegów preparatem Aqualyx  nie wykonuje się u osób z chorobami utoimmunologicznymi, niewydolnością organów- wątroby, nerek. Infekcjami, alergiami , zaburzeniami krzepnięcia krwi oraz u kobiet w ciąży i okresie laktacji.

Nie powinno się ich również wykonywać u ludzi młodych przed zakończeniem okresu pokwitania- dodaje dr Roma Zielińska.

Jak wygląda zabieg i czy potrzebne jest specjalne przygotowanie?
Przed zabiegiem wykonuje się pomiary antropometryczne oraz dokumentację fotograficzną. Sam zabieg nie wymaga szczególnego przygotowania w domu.

Zabieg intralipoterapii  polega na podaniu preparatu Aqualyx bezpośrednio do tkanki tłuszczowej przez iniekcje za pomocą specjalnie do tego celu opracowanych igieł.

Przeprowadza się go przy ograniczonej do niezbędnego minimum ilości wkłuć, co zmniejsza ból i ryzyko uszkodzenia skóry. Do roztworu Aqualyx  dodawane jest znieczulenie. Zabieg trwa ok. 30 minut.

Bezpośrednio po zabiegu….
Pacjent od razu wraca do codziennych czynności. Zabieg preparatem Aqualyx  nie wyłącza go z normalnego funkcjonowania. Początkowo odczuwa niewielkie pieczenie, swędzenie oraz tkliwość miejsca poddanego zabiegowi i są to pożądane efekty uboczne świadczące o skuteczności terapii. Przez kolejne kilka dni mogą być widoczne zaczerwienienie i obrzęk, skóra będzie lekko bolesna i tkliwa – należy powstrzymać się od zwiększonej aktywności fizycznej. Jest to normalna reakcja organizmu i ustępuje samoistnie, tak jak mogące pojawić się siniaki w miejscu  iniekcji.

 

Ocena: 50

Komentarze (2)

 

 • 2015-07-29 13:44:50
  Anitka
  a rowniez jestem po wykonaniu zabiegi z użyciem aqualixu jestem bardzo ale to bardzo zadowolona jedynym minusem jest to ze trzeba czekac na efekty az do 6 tygodni;/;ppolecam Centrum Amaryllis gdzie wykonuja ten zabieg profesjonalnie
  IP: 213.238.82.97
 • 2013-04-07 14:58:13
  Bardzo ciekawe i pouczające.
  IP: 46.112.227.36
do góry strony