Uroda.com / Artykuły / Chudnij tam, gdzie chcesz…

Artykuły

Chudnij tam, gdzie chcesz…

2013-03-14


Inne spojrzenie na zabieg redukcji tłuszczu - nowe możliwości zabiegowe w medycynie estetycznej.

romamagnopere

Autor:

Roma Zielińska

Źródło: Uroda.com


Intralipoterapia - bezpieczna niechirurgiczna i nieinwazyjna metoda usuwania miejscowych nagromadzeń tkanki tłuszczowej.

Bezdyskusyjnym pozostaje fakt, że zadowolenie z własnego wyglądu pozytywnie wpływa na każdą dziedzinę naszego życia. Płaski i pięknie wymodelowany brzuch, biodra i uda bez nadmiaru tłuszczu są marzeniem niejednej osoby. Niestety bardzo często nawet odpowiednia dieta i ćwiczenia nie wystarczą do osiągnięcia zadowalającego efektu.

W niektórych miejscach niechciana tkanka tłuszczowa po prostu nie znika. Jeszcze do niedawna jedynym rozwiązaniem było zastosowanie liposukcji – zabiegu skutecznego, aczkolwiek inwazyjnego, po którym pacjent przez jakiś czas pozostawał wyłączony z normalnego życia.

Rozwój medycyny estetycznej przyniósł ze sobą doskonałą alternatywę dla liposukcji, bez użycia skalpela i ryzyka powikłań. Metodą, o której mowa jest intralipoterapia

Pod skomplikowaną nazwą zabiegu kryje się nieinwazyjna technika wprowadzenia do tkanki tłuszczowej preparatu o nazwie Aqualyx, który doprowadza do całkowitego zniszczenia komórek tłuszczowych, a te następnie są wydalane z organizmu- wyjaśnia dr Roma Zielińska z Gabinetu Medycyny Estetycznej MAGNOPERE w Krakowie. Jest on owocem  wieloletniej pracy oraz lepszego zrozumienia mechanizmów związanych z chemicznym rozpadem komórek tłuszczowych  przez profesora Pasquala Motolese.

Bardzo ważny jest fakt, że preparat ten jest jedynym materiałem medycznym zarejestrowanym  ze znakiem CE  właśnie do redukcji miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej na świecie. Należy jednak pamiętać, że nie jest preparatem odchudzającym.

Czym jest i jak działa Aqualyx?
Aqualyx jest mikrożelatynowym roztworem, w którym głównymi działającymi substancjami są detergenty niszczące komórki tłuszczowe podczas procesu adipocytolizy. 

Warto wspomnieć o zaletach stosowania preparatu. Bez wątpienia należy do nich jego skuteczność, bezpieczeństwo i bezbolesność, a także fakt, że pacjent od razu po zabiegu  wraca do normalnego trybu życia. W opozycji do zabiegów chirurgicznych również cena zabiegu intralipoterapii  wydaje się być dużym plusem.

 Jakie okolice ciała można poddać zabiegowi?

Aqualyx możemy z dobrymi efektami zastosować zarówno na ciele, jak i na twarzy w takich okolicach, jak:

-fałdy na plecach i brzuchu
-okolice bioder oraz tzw. „bryczesów”
-wewnętrzna strona ud i kolan
-podwójny podbródek 
-obszar tłuszczaków
-ginekomastia męska

I o ile w miejscach nie biorących udziału w przemianach metabolicznych (np. na wewnętrznej stronie ud i kolan, na biodrach, w okolicach „bryczesów”)- tłuszczu można pozbyć się całkowicie- raz usunięty nie powróci, to w miejscach tzw., wtórnego otłuszczenia –jak np. na brzuchu nie da się tego zrobić jednorazowo i skutecznie, ponieważ  tu wpływ na nasz wygląd ma sposób naszego odżywiania.


Ocena: 50

Komentarze (2)

 

 • 2015-07-29 13:44:50
  Anitka
  a rowniez jestem po wykonaniu zabiegi z użyciem aqualixu jestem bardzo ale to bardzo zadowolona jedynym minusem jest to ze trzeba czekac na efekty az do 6 tygodni;/;ppolecam Centrum Amaryllis gdzie wykonuja ten zabieg profesjonalnie
  IP: 213.238.82.97
 • 2013-04-07 14:58:13
  Bardzo ciekawe i pouczające.
  IP: 46.112.227.36
do góry strony