Uroda.com / Artykuły / Błędy kosmetyczne-jak ich uniknąć

Artykuły

Błędy kosmetyczne-jak ich uniknąć

2010-08-30


Pomyłki kosmetyczne, każda z nas przez nie kiedyś przeszła. Grunt to wyciągnąć z nich wnioski i starać się nie popełniać drugi raz tych samych błędów. Nasz niezbędnik spróbuje pokierować Was na właściwą drogę…

kmalodobry

Autor:

Katarzyna Małodobry

Źródło: Uroda.com

Zarówno w makijażu, jak i w codziennej pielęgnacji każdy szczegół jest ważny, bo to właśnie one tworzą ogólną całość, która pozwala nam wyglądać perfekcyjnie. Przyjrzyjmy się problemowi z bliska.

Bądź cierpliwa
Po nałożeniu rano kremu pielęgnacyjnego odczekaj chwilę, aż produkt dostatecznie się wchłonie. Jeżeli tego nie zrobimy, podkład będzie zachowywał się w sposób „nieodpowiedni”. Może się zacząć rolować, źle się rozprowadzać, w konsekwencji czego nie pokryje i nie zamaskuje niedoskonałości skóry.

Ciemno-jasno
Podczas kupowania staraj się dobrać podkład tak, aby odcień był jak najbardziej zbliżony do naturalnego kolorytu Twoje skóry. Może być o pół tonu jaśniejszy. Jeżeli wybierzemy za ciemny podkład, stworzymy bardzo nienaturalny efekt „maski”, gdzie kolor szyi będzie jaśniejszy, a twarz ciemniejsza. Będzie to rażące w ostrym świetle i przy głębokim dekolcie.

Pudrowa lala
Jeżeli dla trwalszego efektu do makijażu używasz pudru sypkiego, postaraj się nie przesadzić z ilością. Zasad umiaru w tym przypadku, gra główną rolę. Przy nadmiarze produktu twarz będzie wyglądać sztucznie, a wszelkie niedoskonałości, które miały być ukryte, zostaną wyeksponowane. W przypadku cery tłustej, zbyt duża ilość pudru sypkiego może zatykać pory. Natomiast w przypadku suchej, jeszcze bardziej ją przesuszyć.

Siła spojrzenia
Nie ma nic złego w mocnym podkreślaniu oczu, jednak należy robić to w odpowiedni sposób, unikając pewnych przykrych wpadek. Jedną z nich jest obrysowywanie czarną kredką całego oka. Polecam zrezygnować z malowania dolnej linii rzęs, gdyż optycznie zmniejsza nam to oko, a także nadaje spojrzeniu zbyt agresywny wygląd. Najlepiej użyć białej kredki, która doda świeżości spojrzeniu, a oczy wydadzą się bardziej wypoczęte. Bardzo często popełnianym błędem jest także, nadmierna ilość tuszu na rzęsach. Zabieg ten powoduje, że makijaż oczu robi się toporny, a rzęsy często są brzydko posklejane. W ogólnym rozrachunku, powieki robią się tak ciężkie, że z trudem nimi mrugamy. Problem pojawia się również przy demakijażu oczu, skóra powiek po tak intensywnym zmywaniu będzie bardzo zmęczona i podrażniona.

Usta jak malowane
Rodzaj makijażu: ciemniejsza konturówka, jaśniejsza pomadka powinien być zarezerwowany tylko dla klaunów w cyrku. Jednak czasami ten błąd pojawia się wśród kobiet na polskich ulicach. Pomijając już fakt, że wygląda to nienaturalnie, ale wręcz śmiesznie. Konturówka powinna być dobrana w taki sposób, aby współgrała kolorystycznie z pomadką. Ewentualnie co jest całkowicie dozwolone, może być w kolorze zbliżonym do naszej czerwieni wargowej, wtedy taką konturówkę połączymy z każdym kolorem pomadki. Podczas wyboru szminki jednym z wyznaczników powinien być przede wszystkim kształt i wielkość naszych ust. Jeżeli zostałyśmy obdarowane wąskimi, małymi wargami, starajmy się unikać matowych, ciemnych szminek, które dodatkowo jeszcze optycznie zmniejszą nasze usta, a twarzy nadadzą surowy wygląd. Wybierajmy raczej te o perłowym połysku i jasnych odcieniach.

Różowo mi
Podczas używania różu należy zachować szczególną ostrożność, żeby nie zrobić sobie „krzywdy”. Przede wszystkim róż nakładamy na wcześniej nałożony podkład i puder. Jeśli nałożymy go na „czystą” twarz, stworzymy sobie tylko brzydką, nienaturalną plamę na policzkach. Gdy będziemy aplikować róż starajmy się nie koncentrować tylko na jednym miejscu, tylko stopniowo rozcierajmy smugę, nadając przez to odpowiedni kształt twarzy.

Tak jak widać są to drobne rzeczy, ale na tyle duże, aby zepsuć nasz ogólny wizerunek. W takim razie powodzenia i jak najmniej takich błędów!
Ocena: 0

Komentarze (1)

 

  • 2012-08-31 19:54:50
    makijaż po prostu trzeba robić z umiarem i co najważniejsze nie śpieszyć się
    IP: 83.28.72.118
do góry strony