Uroda.com / Artykuły / Aspiryną w raka – prawda czy mit?

Artykuły

Aspiryną w raka – prawda czy mit?

2014-07-10


Aspiryna®, kiedy wchodziła na rynek farmaceutyków miała tylko leczyć bóle głowy. Później okazało się, że jej działanie jest znacznie szersze. I tak od odkrycia do odkrycia okazało się, że istnieje też związek pomiędzy Aspiryną® a nowotworem. W starciu między nimi dwoma wygrywa Aspiryna®!

Autor: Point.fm

Źródło: www.point.fmNaukowcy (nie tylko amerykańscy) od dawna badają właściwości Aspiryny® i wciąż okazuje się, że ten doskonale znany lek działa pozytywnie na kolejne ułomności ludzkiego organizmu. Ostatnio za sprawą tych z Oxford University dowiedzieliśmy się, że Aspiryna® może destrukcyjnie wpływać na rakotwórcze komórki namnażające się w naszym organizmie. Naukowcy dowiedli, że dzienne przyjmowanie małych (1/4 tabletki) dawek Aspiryny® pomaga w redukcji komórek rakowych oraz zwiększa rozwój choroby, kiedy ta już opanuje organizm.

Badania lancetem

Już w latach 90. dowiedziono, że Aspiryna® ma wpływ na komórki nowotworowe. Okazało się wówczas, że Aspiryna® może zapobiegać rozwojowi niektórych typów nowotworów, np. rakowi jelita grubego czy przełyku.

Teraz na łamach magazynu „The Lancet” opublikowano badania oparte na pięćdziesięciu eksperymentach, w których wzięło udział kilkadziesiąt osób. Dowiodły one, że Aspiryna® ma nie tylko udowodnione wcześniej działanie długoterminowe, ale i krótkoterminowe. W latach 90. wykazano, że po kilku latach regularnego zażywania Aspiryny®, można zmniejszyć ryzyko przerzutów i pozbyć się części ognisk nowotworu. Teraz okazało się, że Aspiryna® działa na nowotwór destrukcyjnie również w krótszym odcinku czasu.
Wykazano, że kwas acetylosalicylowy pomaga w odbudowie zniszczonego przez nowotwory DNA.

Efekty uboczne

Co prawda, kwas acetylosalicylowy przynosi korzyści, jeśli idzie o pozbywanie się komórek rakowych, niestety, może mieć także negatywny wpływ na układ pokarmowy. W najgorszym razie może tam dojść do krwawienia. Nawet przyjmowanie małych dawek Aspiryny® codziennie, może powodować powikłania, dlatego każdorazowo sięgając po ten lek częściej niż raz w tygodniu konieczna jest konsultacja z lekarzem.

Źródło: http://pl.point.fm/ wszystkie kobiece sprawy w jednym miejscu

 


 
Ocena: 0

Komentarze (0)

 

do góry strony