Uroda.com / Artykuły / ABC zabiegów odmładzających

Artykuły

ABC zabiegów odmładzających

2012-07-02


W wieku 25. lat z reguły są jeszcze mało widoczne, jednak pięć lat później zaczną się pogłębiać – to zmarszczki mimiczne. Jako pierwsze pojawiają się kurze łapki (pojawiają się kiedy mrużymy oczy,bądź kiedy się uśmiechamy), bruzdy nosowo-wargowe (wokół ust, kiedy się uśmiechamy) oraz lwia zmarszczka (dwie pionowe zmarszczki czoła między brwiami.

Autor: Anna Rzepka

Źródło: www.newu.pl

Po 30. roku życia skóra jest coraz mniej nawilżona, ponieważ ilość kwasu hialuronowego w organizmie maleje. Produkujemy go mniej, stąd odwodnienie i spadek elastyczności skóry. Zmarszczki zaczynają się pogłębiać, a po 50. roku życia w wyniku zmniejszenia ilości kolagenu i elastyny skóra traci jędrność, stając się wiotka. Opadająca skóra zmienia owal twarzy. Zmarszczki wokół ust (tzw. marionetki) ulegają wyostrzeniu, a same usta – zmieniają nieco swój kontur. Dolina łez, czyli okolice skóry pod oczami ulegają pogłębieniu. Procesu starzenia nie da się uniknąć, ale za pomocą zabiegów z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej można go opóźnić. Zapraszamy na szybki przegląd takich zabiegów.

B jak botulina

Toksyna botulinowa jest jedną z najpopularniejszych substancji, używanych w medycynie estetycznej. Zabieg z jej użyciem polega na wprowadzeniu preparatu w głąb skóry, by mięśnie odpowiedzialne za mimikę zostały czasowo osłabione. Zapobiega to pogłębianiu się zmarszczek oraz powstawaniu nowych. Dzięki zastrzykom z toksyny botulinowej zmarszczki wydają się płytsze, a niechciane grymasytwarzy (np. groźny wyraz powstały w wyniku marszczenia czoła) znikają. Zabieg jest bezpieczny, trwa ok. 40 min., a jego efekty utrzymują się ok. 6 miesięcy.

F jak Fale radiowe

Zabieg z użyciem urządzenia, emitującego fale radiowe jest nieinwazyjny i całkowicie bezpieczny. Tkanki kolagenu , odpowiedzialne za jędrność zostają rozgrzane i pobudzone do przebudowy. Nie jest to metoda dająca natychmiastowe efekty, najlepsze osiąga się w serii kilku zabiegów – skóra powinna stać się bardziej napięta i wygładzona. Efekty pojawią się stopniowo w ciągu kilku miesięcy.

K jak Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy odpowiedzialny jest za prawidłowe nawilżenie naszej skóry. Kiedy jego ilość maleje traci ona swoją jędrność i elastyczność. Podczas zabiegu lekarz wprowadza niewielką ilość kwasu w głąb skóry w celu wypełnienia głębokich zmarszczek, bądź modelowania owalu twarzy. Kwas hialuronowy stanowi także bazę koktajli rewitalizujących, stosowanych w mezoterapii igłowej. Efekty zabiegu wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym są widoczne niemalże od razu i utrzymują się ok. 6 miesięcy.

L jak laserowe odmładzanie

Najczęściej w tego typu zabiegach stosuje się laser frakcyjny. Powoduje on powstanie na twarzy gęstej sieci „dziurek”, aby sprowokować skórę do regeneracji i pobudzić do produkcji kolagenu. Po zabiegu skóra jest bardziej napięta i elastyczna, jednak dla najlepszych efektów zaleca się serię kilku zabiegów. Regeneracja skóry trwa kilka dni – mniej więcej tak długo utrzymuje się zaczerwienienie po zabiegu.

N jak Nici hialuronowe

To kolejny zabieg z użyciem kwasu hialuronowego, jednak technika jego wprowadzania różni się od tej tradycyjnej. Stosuje do tego celu mikrokaniulę, która dostarcza preparat do obszarów poddawanych zabiegowi w postaci nici wypełniających linię wzdłuż twarzy. Wprowadzony kwas od razu liftinguje skórę i modeluje jej owal. Cały zabieg jest bezbolesny, ponieważ znieczulenie podawane jest jednocześnie z wprowadzeniem nici. Efekty utrzymują się ok. 6 miesięcy.

S jak Sculptra

To nic innego jak kwas polimlekowy, który w postaci zawiesiny wprowadza się w głąb skóry (za pomocą strzykawki, tak jak kwas hialuronowy czy toksynę botulinową). Stosowany jest zarówno do wypełnienia zmarszczek jak i modelowania owalu twarzy. Kwas polimlekowy pobudza skórę do produkcji kolagenu. Efekty pojawiają się w ciągu kolejnych miesięcy, a końcowe rezultaty widoczne są po upływie ok. roku. Skóra zostaje napięta i odzyskuje elastyczność, co widoczne jest do dwóch lat po zabiegu.

Jak widać, współczesna medycyna estetyczna oferuje nam mnóstwo zabiegów odmładzających. Te, które tutaj przedstawiliśmy to niewielki wycinek z tych dostępnych na rynku. Z reguły są to zabiegi nieinwazyjne, niewymagające znieczulenia ogólnego. Substancje, stosowane przez lekarzy - po wyeliminowaniu ewentualnych przeciwwskazań, są całkowicie bezpieczne. Chociaż zmarszczki bywają piękne i mogą dodawać uroku, to jednak nie zawsze tak jest. Kiedy kremy zawiodą, można skorzystać

z innych metod odmładzania.

http://newu.pl/ 

Ocena: 50

Komentarze (3)

 

 • 2012-07-04 00:10:56
  Ale trafiłam na ciekawy artykuł, właśnie wybrałam mezoterapię bezigłową i fale RF. Ja niestety ale już przekroczyłam te 30 ści lat. Zabiegi będę miała w sobotę, chcę sama przekonać się jak wyglądają, o ich efektach, wiem że trzeba wykonać ileś tam, ale chociaż po pierwszym zabiegu będę miała jakieś zdanie. Kasiakasia, ale ci dobrze, że masz 29 lat:)
  IP: 77.255.52.62
 • 2012-07-02 21:24:00
  Hmmm... Ja mam 29 lat, nie mam jeszcze zmarszczek mimicznych aczkolwiek na czole pojawiła mi się jedna mała ryska, moja mama mówi, że to od stałego marszczenia czoła ze złości;) Na pewno za jakiś czas to abecadło będzie mi bardzo przydatne, teraz jednak wystarczą mi kosmetyki które zawierają kwas hialuronowy:)
  IP: 31.128.17.12
 • 2012-07-02 11:04:12
  Beata
  Interesujące, szkoda że alfabet kończy się na S ;) Jeśli o mnie chodzi, to zdecydowanie wybieram kwas hialuronowy w postaci tradycyjnej i mezoterapii. Efekty są szybko widoczne, wydaję więc mniej pieniędzy na zabieg - jednorazowo więcej, ale trzeba wziąć pod uwagę że np. laser czy mezoterapię bezigłową trzeba powtarzać, żeby uzyskać podobne efekty.
  IP: 79.191.84.56
do góry strony