Uroda.com / Artykuły / ABC libido, czyli dlaczego kobieta nie ma ochoty na seks?

Artykuły

ABC libido, czyli dlaczego kobieta nie ma ochoty na seks?

2016-11-25


ciąg dalszy...


Samoakceptacja jest ważna

Zmniejszenie ochoty na seks może mieć związek z niezadowoleniem ze swojego wyglądu. Za małe piersi, za duża pupa, rozstępy, cellulit – to wszystko sprawia, że nie czujemy się atrakcyjne, w związku z czym mamy problem z rozebraniem się przed partnerem. Dobra wiadomość jest taka, że mężczyźni widzą kobietę jako całość – nie skupiają się na drobnych niedoskonałościach, dlatego lepiej zaakceptować siebie i cieszyć się z udanego pożycia seksualnego. 

Kiedy ciało choruje

Brak zainteresowania życiem seksualnym może być objawem przewlekłej choroby. Takie dolegliwości daje m.in. cukrzyca, choroba wieńcowa, infekcje układu moczowo-płciowego i nadciśnienie tętnicze. Leki stosowane w chorobach przewlekłych mogą obniżać siłę pożądania, a nawet wpływać na zdolność osiągania podniecenia w sytuacjach intymnych. Za prawdziwych zabójców pożądania uważa się leki psychotropowe i przeciwdepresyjne. 

Zaburzenia libido czasem wymagają konsultacji lekarskiej. Przy problemach z popędem, które wpływają niekorzystnie na relacje partnerskie lub życie kobiety ginekolog może wypisać środki mające na celu uregulowanie poziomu hormonów. Niekiedy wystarczą jednak odpowiednie suplementy diety, które pomagają utrzymać równowagę organizmu (jak np. Harmonella®). Suplement utrzymuje prawidłowy metabolizm, wpływa korzystnie na samopoczucie, dodaje energii, przyczynia się do regulacji aktywności hormonalnej – a w efekcie prowadzi do zwiększenia kobiecego libido. Jeśli spadek popędu jest związany ze stresem, brakiem akceptacji siebie lub zaniżoną samooceną należy skorzystać z pomocy psychologa lub seksuologa. 

Seksualność to bardzo ważna strefa życia każdego człowieka. Stanowi jeden z filarów udanego związku, dlatego jeśli coś zaczyna się psuć, nie należy zamiatać problemów pod dywan. Najważniejsza jest szczera i spokojna rozmowa z partnerem. Nie wiesz, jak ją przeprowadzić, od czego zacząć, jak opowiedzieć o swoich uczuciach? Odwiedź serwis kobiecość.info – znajdziesz tam wiele pomocnych informacji na temat kobiecej seksualności, relacji partnerskich, ale także odpowiedniej troski o własne zdrowie. 


 photo fb_zps7hvweqzd.jpg

Ocena: 0

Komentarze (2)

 

 • 2016-12-16 11:59:03
  Cześć, polecam stronę na której można odebrać bony nawet na 150zł SPRAWDZONE --> http://adresik.ml/b441066a
  IP: 91.246.67.2
 • 2016-12-05 13:09:23
  ala
  nie zgadzam sie
  IP: 159.205.30.71
do góry strony