Uroda.com / Artykuły / ABC libido, czyli dlaczego kobieta nie ma ochoty na seks?

Artykuły

ABC libido, czyli dlaczego kobieta nie ma ochoty na seks?

2016-11-25


Kobieta to jedna z najbardziej skomplikowanych istot na świecie – potwierdzi to każdy mężczyzna. Zrozumienie jej nie jest proste i co niektórym może zająć całe życie. Sprawa robi się jeszcze bardziej skomplikowana jeśli w grę wchodzi seks… Dlaczego kobieta tak często mówi „nie”?

Autor: Uroda.com

Źródło: informacja prasowaTemperament się nie starzeje

Każda kobieta ma inny temperament. Przeciętna dziewczyna rozpoczyna życie seksualne około 20 roku życia. W tym okresie ochota na zbliżenia i ciekawość wrażeń fizycznych jest bardzo duża. Szczyt seksualnych możliwości i libido zbiega się z 30 urodzinami i rozciąga na kilka kolejnych lat. W tym wieku kobieta jest świadoma, wie, co sprawia jej przyjemność i potrafi rozmawiać o swoich potrzebach.

Według badań „Personality and Individual Differences” przeprowadzonych przez psychologa Davida Bussa - kobiety w czwartej oraz piątej dekadzie życia nie tylko czerpią większą satysfakcję ze zbliżeń, ale mają też większe potrzeby seksualne. Menopauza nie oznacza końca życia erotycznego, nie jest ona także równoznaczna ze spadkiem libido. Nikt też nie powiedział, że po klimakterium kobieta nie ma potrzeb seksualnych i nie chce ich spełniać. Wręcz przeciwnie – kiedy głowy nie zaprzątają jej dzieci, ani praca - może się skupić na czerpaniu radości z seksu i to sprawia, że ma ochotę na miłosne igraszki.  

Podczas owulacji jesteśmy na tak!

Fazy cyklu menstruacyjnego mają ogromny wpływ na libido. Najniższą ochotę na seks odczuwa kobieta podczas krwawienia. W tym czasie poziom progesteronu i estrogenu jest najniższy. Między 7, a 11 dniem cyklu poziom hormonów zaczyna się stabilizować i wraca chęć na igraszki. Im bliżej owulacji tym czujemy się bardziej atrakcyjne i libido sukcesywnie wzrasta. Największą ochotę na seks kobieta odczuwa między 12, a 17 dniem cyklu, czyli podczas owulacji. Libido zmniejsza się po 18 dniu cyklu, kiedy w organizmie wzrasta poziom kortyzolu. Samopoczucie kobiety się pogarsza, a zamiast gorących przeżyć w sypialni woli… porozmawiać. 


Ocena: 0

Komentarze (2)

 

 • 2016-12-16 11:59:03
  Cześć, polecam stronę na której można odebrać bony nawet na 150zł SPRAWDZONE --> http://adresik.ml/b441066a
  IP: 91.246.67.2
 • 2016-12-05 13:09:23
  ala
  nie zgadzam sie
  IP: 159.205.30.71
do góry strony