Uroda.com / Artykuły / Złota metoda w walce z otyłością

Artykuły

Złota metoda w walce z otyłością

2010-06-16


Heliosphere - jedna z najskuteczniejszych metod leczenia otyłości, polega na umieszczeniu w żołądku balonika wypełnionego powietrzem. Efektem zbiegu jest znaczące zmniejszenie objętości żołądka oraz eliminacja uczucia łaknienia. Metoda - średnio o kilkanaście kilogramów - wspomaga utratę masy ciała polecana jest osobom z nadwagą, które chcą szybko i skutecznie pozbyć się zbędnych kilogramów.

Autor: as

Źródło: Uroda.com

Głównym celem zabiegu jest zmniejszenie efektywnej objętości żołądka poprzez umieszczenie w nim drogą doustną na okres 6-ciu miesięcy balonika wypełnionego powietrzem. Balonik jest odporny na uszkodzenia mechanicznie, a dzięki powłoce ze złota zachowuje całkowitą szczelność i pozostaje niewrażliwy na działanie soku żołądkowego. Złoto przeciwdziała również rozwojowi na jego powierzchni bakterii. 

 

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu i trwa kilkanaście minut. Po przeprowadzonym zabiegu pacjent ma  możliwość pozostania w klinice na całodobowej obserwacji lekarskiej.

- EUROKLINIKA w ramach ogólnego programu leczenia otyłości, na który składają się między innymi zalecenia dotyczące odpowiedniej diety, zdrowego trybu życia jak też medycyny estetycznej wprowadziła zabieg heliosphere do świadczonych usług jako kolejną metodę, która pozwala pacjentom szybko i skutecznie poprawić swój wygląd, a w przypadku zdiagnozowania bardzo dużej otyłości znacząco polepszyć stan zdrowia pacjenta – powiedział dr Jerzy Wilgus, szef katowickiej EUROKLINIKI.

Po przeprowadzonym zabiegu następują konsultacje i kontrola postępów leczenia w postaci konsultacji dietetycznych i psychologicznych oraz comiesięcznych kontrolnych wizyt lekarskich oceniających postępy kuracji. Cena zabiegu - 8000 zł obejmuje wszystkie koszty związane z zabiegiem włożenia i wyjęcia balonika, wykonaniem gastroskopii kontrolnych, znieczuleniem ogólnym oraz pobytem obserwacyjnym w klinice.

Więcej informacji na temat leczenia otyłości metodą heliosphere znajduje się na stronie: www.euroklinika.com.pl oraz www.heliosphere.plEUROKLINIKA jest komfortową i nowoczesną placówką medyczną, posiada specjalistyczne sale operacyjne i pooperacyjne oraz gabinety lekarskie. Ośrodek wyposażony jest w sprzęt medyczny najnowszej generacji oraz komfortowe pokoje pobytowe dla pacjentów.NZOZ  EUROKLINIKA
40-767 Katowice-Ligota ul. Stolarska 17
tel. 0-32 252 40 40
e-mail: klinika@euroklinika.com.pl
www.euroklinika.com.pl

Ocena: 50

Komentarze (2)

 

 • 2012-08-20 19:16:49
  dużo o tym się mówi, z tego co wiem również mogłabym polecić bo to podobno świetny zabieg! rozglądając się dokoła, możemy dostrzec jak wielu ludziom ta metoda pomogła a nawet uratowała życie!
  IP: 164.127.154.205
 • 2010-10-05 12:45:15
  zuza
  Jestem zadowolona z zabiegu. Schudłąm 20 kg! EUROKLINIKA w Katowicach to jedna z lepszych klinik chirurgii plastycznej w Polsce, polecam!
  IP: 95.155.68.113
do góry strony