Uroda.com / Artykuły / Wyroluj zbędne kilogramy

Artykuły

Wyroluj zbędne kilogramy

2010-04-26


To sport idealny dla gadżeciar, bo przecież tyle fajnych rzeczy można mieć w stroju na rolki. To również dobra alternatywa dla znudzonych chodzeniem, bieganiem, czy ćwiczeniami na siłowni. Rolki to nie tylko trening całego organizmu, ale przede wszystkim świetna zabawa. Jeździsz i chudniesz!

Anna Słowiakowska

Autor:

Anna Słowiakowska

Źródło: Uroda.com

Wiosna ruszyła pełną parą, aż żal siedzieć w przepoconej siłowni .
Warto łapać każde promienie słońca, dlatego w parkach coraz więcej skaterów.  Rolki są świetną propozycją dla każdego. To sport prawdziwie towarzyski i rodzinny. Korzyści to przede wszystkim dobra kondycja, zgrabna sylwetka i zdrowie! shutterstock_47356117.jpg
Jeszcze kilka lat temu rolki nie były w Polsce zbyt popularne. Pojawiały się co prawda wrotki, ale była to domena dzieci. Nie postrzegano ich jako sport, ale raczej zabawę dla najmłodszych.

Teraz ten pogląd diametralnie się zmienił. Od kilku sezonów rolki święcą triumfy w parkach, na deptakach, plantach, ulicach.

Jeżdżą starzy i młodzi. Kobiety i mężczyźni. Jeździ się rodzinnie: z małymi dziećmi, z wózkami. Jeździ się z przyjaciółmi i psem na spacer.

Mimo, że te buty na płozach z kółkami nie wyglądają stabilnie, jazda na nich wcale nie jest trudna.

Wystarczy dzień pod okiem jeżdżącej koleżanki, żeby „załapać” , o co w tym sporcie chodzi.  Oczywiście są też i tacy, którzy traktują ten sprzęt dosyć wyczynowo. Jeżdżą po rampach w skate parkach. My jednak namawiamy do jazdy rekreacyjnej, weekendowej. Rolki do takiej jazdy mają wygodny, stabilny but oraz cztery kółka.

Jazda na rolkach to bardzo dobry trening aerobowy, lepszy niż tak popularny jogging. Podczas biegu stopy uderzają w ziemię co może powodować urazy stawów i kolan. Podczas jazdy na rolkach nic takiego się nie dzieje, ponieważ ruch jest płynny i posuwisty .
    Na początku wcale nie musisz mieć świetnej kondycji, żeby jeździć na rolkach. Wystarczy krótka rozgrzewka, żeby przygotować mięśnie do pracy. Mimo, że przez całą zimę nie wykonywałyśmy szczególnych ćwiczeń, poradzimy sobie z rolkowym treningiem bez większej zadyszki.

    Uprawiając ten sport angażujemy do pracy wszystkie mięśnie, przez co świetnie spalamy tłuszczyk i modelujemy sylwetkę, poprawiając pracę całego organizmu.  Podczas godziny jazdy spalamy nawet 800kcal !
Systematyczna jazda pomoże Ci ujędrnić te strefy Twojego ciała, na których najbardziej lubią gromadzić się niechciane wałeczki.

    Podczas przyjemniej majowej przejażdżki intensywnie pracują mięśnie ud i pośladków, a gdy starasz się utrzymać równowagę,  pracujesz na piękny płaski brzuch, zdrowy, wzmocniony kręgosłup. Ponad to trening na świeżym powietrzu świetnie dotlenia organizm, a to wpływa na wygląd cery. Ta staje się piękniejsza, zdecydowanie młodsza i bardziej promienna.

 Potrzebujesz:

- oczywiście rolki, ale w doborze ich pomoże ci sprzedawca. Lepiej wydać odrobinę wiecej pieniędzy i kupić bezpieczny i dobry sprzęt markowy, niż połasić się na tanie i mało przyjazne stopom, rolki z hipermarketu.

 - jeśli nie czujesz się niepewnie na rolkach ( a nawet i wtedy, kiedy uważasz, że jesteś mistrzem) kup kask! Kask przejmuje impet uderzenia i chroni czaszkę .

- bardzo łatwo o kontuzje nadgarstków, bo nieświadomie podczas upadku, zazwyczaj wyciągamy ręce przed siebie. Warto kupić ochraniacze nadgarstków, które będą chronić tak delikatną i skomplikowaną częśc ciała.

-Na początku moża też pomyśleć o ochraniaczach na łokcie i kolana. Chronią przed urazami, ale też przed zdarciem skóry i stłuczeniemm.

Ocena: 50

Komentarze (3)

 

 • 2012-08-14 12:18:04
  Kocham rolki:))) namówiłam nawet narzeczonego i teraz razem śmigamy
  IP: 178.36.52.157
 • 2012-08-14 07:31:25
  Jeżeli ktoś lubi jazdą na rolkach,to na pewno będzie to odskocznia,i przyjemne spędzenie czasu.
  IP: 93.105.64.124
 • 2010-04-28 16:48:39
  Uwielbiam jazdę na rolkach! Już w dzieciństwie szalałam na nich. Choć nigdy nie lubiłam ochraniaczy, to mama kazała zakładać ;)
  IP: 83.27.75.15
do góry strony