Uroda.com / Artykuły / Wariacje ślubnych upięć

Artykuły

Wariacje ślubnych upięć

2010-04-08


Wariacje ślubnych upięć

Wiosna wkroczyła w kalendarz pełną parą, a za nią szał ślubnych przygotowań. Robisz listę gości, wybierasz kwiaty, kupujesz obrączki i sukienkę, planujesz makijaż i fryzurę. Nie wiesz jednak jaką fryzurę wybrać – upięcie, czy włosy rozpuszczone. Jeśli wybrałaś upięcie, to jakie pasuje do Ciebie i Twoich włosów?

Katarzyna_Jurczyk

Autor:

Katarzyna Jurczyk

Źródło: uroda.com

Obecnie każdy ceniący się fryzjer potrafi zrobić cuda na głowie swojej klientki. Dosłownie cuda, gdyż kok lub upięcie jest możliwe do zrobienia nawet na włosach krótkich, głównie dzięki technikom przedłużania włosów, ale też dopinania sztucznych. Tak więc jeśli nie posiadasz warkocza do pasa – nie załamuj się – ślubne upięcie jest również dla Ciebie.
Jesteś już zdecydowana na spięte włosy, ale nie masz pomysłu, jak je upiąć i jaki charakter ma mieć Twoja ślubna fryzura. Fryzjer oczywiście doradzi Ci odpowiednie uczesanie, ale to Ty pierwsza powinnaś zastanowić się, czy wolisz fantazyjną fryzurę, czy stawiasz raczej na minimalizm i klasykę.
Fantazyjna geometria
Klasyczne loczki spięte w kok, postarzające Panny Młode o jakieś 20 lat, już dawno weszły do ślubnego lamusa, ale dlaczego nie spróbować dużych lub różnej wielkości loków, ewentualnie asymetrii połączonej z odrobiną fikuśnych skręconych pasm tworzących mały koczek? Propozycje te odpowiednie są dla kobiet z charakterem, mocno stąpających po ziemi, które wybrały prostą, klasyczną suknię.
Romantyzm górą
Jeśli marzyłaś o „tym dniu” całe życie i planowałaś go skrzętnie od kilku lat, jesteś raczej romantyczną duszyczką i lubisz dziewczęce fryzury. Dla Ciebie będą upięcia z delikatnymi warkoczykami lub luźne koczki.
Z dodatkiem
Włosy włosami, ale to dla Ciebie za mało, chciałabyś nadać swojej fryzurze trochę charakteru poprzez wpięcie w nie jakiegoś detalu. Do wyboru masz wiele możliwości – najbardziej powszechnym dodatkiem są świeże kwiaty, najczęściej te komponujące się z bukietem, mniej powszechnym dodatkiem są te sztuczne. Możesz również wpiąć we włosy elementy biżuterii, np. perły, broszki itp., a także koronki, wstążki, czy pióra. Ten rodzaj ślubnej fryzury pasuje do kobiet lubiących eksperymentować z modą i makijażem.

Rada dla przyszłych Pań Młodych: ważne jest wcześniejsze umawianie się na fryzurę w wybranym salonie i zrobienie jednej lub dwóch fryzur próbnych, aby w dniu ślubu nie zmieniać jej wersji. Zapobiegnie to niepotrzebnemu stresowi.

Czytaj także:

Modna głowa na wiosnę
Rzęsy na czasie czyli wybieramy nowe wiosenne mascary


Galeria

Ocena: 0

Komentarze (2)

 

  • 2012-08-31 19:59:39
    bardzo ładne upięcia
    IP: 164.126.33.250
  • 2010-04-28 16:46:39
    Z upięciami różnie bywa. Żeby nie było gorąco podczas pląsów, warto upiąć w kok,ale ja wolę siebie w bardziej romantycznym wydaniu, czyli lekko pofalowane włosy i podpięte.
    IP: 83.27.75.15
do góry strony