Uroda.com / Artykuły / Wakacyjny niezbędnik – trwały makijaż i gładkie nogi

Artykuły

Wakacyjny niezbędnik – trwały makijaż i gładkie nogi

2010-06-08


Wakacyjny niezbędnik – trwały makijaż i gładkie nogi

Wakacyjny wyjazd to często jedyna okazja w roku, by móc odpocząć i oderwać się od szaleństwa codzienności. Zanim jednak to nastąpi mamy całe mnóstwo spraw, z którymi trzeba się uporać, by potem móc oddać się błogiemu lenistwu. I nie chodzi tu tylko o obowiązki zawodowe. Równie ważne, a może i ważniejsze są: nowy strój kąpielowy, kilka oszałamiających letnich kreacji oraz wizyty w gabinecie kosmetycznym. Szczególnie te ostatnie są wskazane, by podczas letniego wyjazdu prezentować piękne, zadbane ciało oraz perfekcyjny, naturalny makijaż.

Autor: kj

Źródło: informacja prasowa

Depilacja laserowa oraz makijaż trwały to zabiegi, które przed okresem urlopowym budzą największe zainteresowanie – mówi Agata Wołczyk manager Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznego DER-MED Katowice. – Panie zawczasu chcą zadbać o to, by podczas urlopu nie musiały martwić się o gładkie nogi, pachy czy okolice bikini. Wiele z nich decyduje się również na makijaż trwały, dzięki któremu obojętnie czy spędzają urlop na gorącej plaży czy pod namiotem w lesie, wyglądają zawsze wyraziście, a jednocześnie naturalnie.

Oszczędność czasu

Makijaż trwały to także doskonałe rozwiązanie dla osób, które nurkują, czynnie uprawiają sport czy też nie chcą martwić się swoim wyglądem tuż po przebudzeniu. Czas na poranną toaletę można przeznaczyć na bardziej przyjemne czynności, których podczas wakacyjnego szaleństwa nie brakuje. To również sposób na to, by odrobinę poprawić naturę i móc skorygować kształt ust lub brwi, a także nadać oczom wyrazistości, dzięki trwałym kreskom na dolnej i górnej powiece.

Aby jednak w pełni cieszyć się z efektów, zabieg powinien być przeprowadzony na sprawdzonym sprzęcie, przy użyciu odpowiednich barwników i przez doświadczoną, licencjonowaną linergistkę.

- Przestrzegam wszystkie panie, które decydując się na makijaż trwały jako jedyne kryterium wyboru stosują cenę – mówi Małgorzata Machaj-Ciesielska, kosmetolog i linergistka z Centrum DER-MED Kraków. – Szczególnie teraz, kiedy makijaż trwały cieszy się takim zainteresowaniem, pojawiają się „fachowcy”, którzy stosują na przykład sztuczne barwniki zmieniające z czasem kolor – a brwi odbarwione na czerwono lub różowo to żadna przyjemność. Dlatego zanim zdecydujemy się na zabieg, dopytujmy czy stosowane barwniki są pochodzenia roślinnego i mineralnego, czy osoba, która wykonuje makijaż posiada odpowiednie kwalifikacje – konsekwencje źle wykonanego makijażu mogą być naprawdę straszne – dodaje specjalistka DER-MED.

Piękny wygląd

Podobnie sprawa ma się z depilacją laserową – metodą, która w ostatnich latach skutecznie wygryza wszelkiego rodzaju pianki, golarki i depilatory. To zabieg całkowicie nieinwazyjny i  bezpieczny - oczywiście, pod warunkiem, że jest poprzedzony konsultacją lekarską oraz wykonany na odpowiednim sprzęcie i przez kompetentną osobę. Seria zabiegów (minimum 3, najczęściej 4-6), pozwala na całkowite usunięcie zbędnego owłosienia w wybranych miejscach ciała.


Urlop to czas odpoczynku do codziennych obowiązków, nie tylko tych związanych z pracą. Inwestycja w depilację laserową czy też makijaż trwały pozwala nie tylko skrócić tę listę, ale również dopisać na jej szczycie - „więcej czasu dla siebie”.

Zobacz także:

Depilacja cukrowa alternatywą dla wosku


Ocena: 0

Komentarze (2)

 

 • 2010-10-08 13:49:46
  ibretto
  Trwały makijaż na wakacje to rzecz obowiązkowa, ale wydaje mi się, że jesienna pora również dobrze jest się o niego zatroszczyć. Przecież wiatr, deszcz, łzawiące oczy - wszystko to może sprawić, że nasz codzienny makijaż się rozmyje. Wydaje mi się, że dobrym rozwiązaniem jest zrobienie sobie makijażu permanentnego. Na pewno taki będzie się długo trzymał, a poza tym będzie wyglądał bardzo naturalnie. Najlepiej udać się do profesjonalnej linergistki, ja słyszałam o pani Wioli z Instytutu Urody New Look w Warszawie.
  IP: 83.10.142.164
 • 2010-06-11 09:22:48
  Może kiedyś zdecyduję się na depilację laserową. Szkoda, że jest taka droga :(
  IP: 83.27.70.3
do góry strony