Uroda.com / Artykuły / Ultracontour czyli sposób na likwidacje tkanki tłuszczowej

Artykuły

Ultracontour czyli sposób na likwidacje tkanki tłuszczowej

2010-07-15


Ultracontour to nowość na rynku. Zabieg przeznaczony zarówno dla pań jak i panów. Przede wszystkim dla osób walczących z miejscową otyłością. Aparat służy do likwidacji niepożądanej tkanki tłuszczowej oraz cellulitu. Doskonale kształtuje sylwetkę kobiety. Zabieg bezpieczny, bezbolesny i bezinwazyjny.

Autor: Małgorzata Nalewajska

Źródło: Uroda.com

Przy pomocy zogniskowanych ultradźwięków rozbija komórki tkanki tłuszczowej. Nie narusza otaczających narządów, naczyń krwionośnych i nerwów. Tłuszcz dostaje się do przestrzeni międzykomórkowych, a stamtąd usuwany jest przy pomocy drenażu limfatycznego.

Drenaż to odprowadzenie płynów tkankowych z przestrzeni międzykomórkowej w kierunku najbliższej „stacji” układu limfatycznego. Wykowany jest tym samym urządzeniem. Natomiast pozostałości likwiduje wątroba, która pozbywa się resztek tłuszczu z organizmu w ciągu 4-5 dni. Wywołuje zmniejszenie obwodów wybranych partii ciała - brzucha, pośladków, ud i bioder – czyli najbardziej narażonych na odkładanie się tłuszczu.

Podczas jednego zabiegu można pozbyć się nawet 250 ml tłuszczu. Efekty już widoczne po 3 zabiegu na danej partii ciała. Najlepiej jest wykonywać to w serii 6 zabiegów wykonywanych w odstępach 7-10 dni. Jednego dnia można wykonać do 3 zabiegów na różne obszary ciała. Zabieg składa się z dwóch części i trwa godzinę.

Pierwsza część to „rozbijanie” tkanki tłuszczowej, druga część to drenaż limfatyczny. Obwód tali zmniejsza się o około 5-8 centymetrów, a ud o 3-5 centymetrów, ale zdarzają się i jeszcze lepsze rezultaty.

brzuch.jpg 

Oczywiście podczas serii zabiegów warto przejść na dietę, która nie będzie dodatkowo obciążać wątroby. Należy pić minimum 2 litry wody na dobę. Aparat działa na głębokości 1 cm, a głowica służąca do likwidacji cellulitu na głębokości 0,5 cm. Dotyczy to górnej, twardej i zbitej części tkanki tłuszczowej, to tam dochodzi do powstawania cellulitu. Dlatego najlepiej jest stosować obie głowice - daje to doskonały efekt. Stymulacja fibroblastów wywołana terapeutycznymi ultradźwiękami poprawia stan skóry w wybranych częściach ciała.

Efekty są porównywalne lub nawet lepsze od liposukcji. Liposukcja to zabieg chirurgiczny, związany z niedogodnościami, wydłużonym okresem rekonwalescencji, ryzykiem powikłań. Przeciwwskazania do stosowania ultracontouru to: ciąża, choroba nowotworowa, zakrzepowe, zapalenie żył, nieustabilizowana hemofilia, krwawienie w miejscu wykonania zabiegu, łuszczyca (w miejscu wykonywania zabiegu), stymulator serca i metalowe implanty, ostry stan zapalny.

Ocena: 0

Komentarze (0)

 

do góry strony