Uroda.com / Artykuły / Twoja twarz - rzecz święta

Artykuły

Twoja twarz - rzecz święta

2009-06-09


Twoja twarz rzecz święta

Jeśli wydaje Ci się, że aby wykonać masaż musisz mieć odpowiednie przeszkolenie lub ukończone odpowiednie kursy, to jesteś w błędzie. Masaż może być wspaniałą formą relaksu i sposobem na sprawienie odrobiny przyjemności drugiej osobie.

Autor: Joanna Zarzycka

Źródło: Uroda.com

Możesz wykonać go razem ze swoim partnerem albo z przyjaciółką. Niemniej jednak wykonywany systematycznie nie tylko poprawi nasze relacje z drugą osobą, ale także wpłynie na jej czy jego wygląd. Poniżej znajdziecie prosty sposób na wykonanie krótkiego, łatwego i przyjemnego masażu twarzy.

Pozycją wyjściową do masażu jest zazwyczaj ta, w której nasz partner siedzi na krześle, a my stoimy za jego plecami. Zaczynamy od delikatnych ruchów głaskania w górę i w dół oraz z boku na bok w obie strony. Głaszczemy całymi powierzchniami dłoni. Idealnym ruchem jest przesuwanie powoli dłonią po twarzy od czoła po brodę. Ruch możemy powtarzać dowolną ilość razy.

Kolejnym etapem jest wykonanie kolistych ruchów rozcierających, opuszkami palców od 2 do 5. Rozcieramy z niewielkim naciskiem i w tempie szybszym niż wykonywaliśmy ruch głaskania. Ruchy zaczynamy od środka brody, od policzków, od czoła na zewnątrz twarzy. Rozcieranie wykonujemy w kilku pasmach, miękkimi, płynnymi ruchami.

Następnie kładziemy dłonie na policzkach partnera z palcami skierowanymi w stronę środka twarzy. Trzymamy je tak około dziesięciu sekund, oddychając przy tym wolno i spokojnie. To samo powtarzamy z dłońmi ułożonymi na czole partnera oraz na czubku głowy.

Na koniec możemy wykonać ruchy głaszczące, takie jak na początku zabiegu.

Taki masaż wspaniale działa na zmęczoną i napiętą twarz. Relaksuje ją, uspokaja oraz dodaje urody, a przy tym jest łatwy i przyjemny.

Ocena: 50

Komentarze (4)

 

 • 2012-08-27 16:59:27
  Taki masaż świetnie poprawia samopoczucie i świetny na skórę.
  IP: 93.105.64.124
 • 2009-10-09 09:55:48
  ja juz zrolem masaz mojej ukochanej i powiem szczerze byla wniebowzieta, i faktycznie to wcale nie takie trudne
 • 2009-10-06 15:16:05
  Beti
  Chciałabym żeby ktoś mi taki relaksujący masaż zrobił :D
 • 2009-10-05 09:58:48
  juz dzisiaj wykonam taki masaż mojemu narzeczonemu, mam nadzieje, że mu sie spodoba :) swietny pomysł!!!
do góry strony