Uroda.com / Artykuły / Stopy / Pielęgnacja

Artykuły

Pielęgnacja


podolog

Stopy bywają bardzo wymagające. Chore lub zagrożone chorobą powinny znaleźć się w centrum zainteresowania odpowiedniego specjalisty. Ich fachowa pielęgnacja, korekcja oraz leczenie »

Ocena: 30
Komentarze (9)

refleksoterapia

Refleksoterapia to stara, znana już w starożytnym Egipcie, naturalna metoda leczenia. Choć uznawana za dość alternatywną jest to nauka, u której podstaw leżą badania fizjologiczne i neurologiczne. Masaż stóp był wykonywany w starożytnych Chinach 5000 lat p.n.e. i w Egipcie około 2000 lat później. Obecnie jest to jedna z najpopularniejszych we współczesnej medycynie naturalnej forma profilaktycznego i terapeutycznego oddziaływania na organizm ludzki. »

Ocena: 48
Komentarze (7)

wrastające paznokcie

Problem wrastającego paznokcia pojawia się stosunkowo często. Dolegliwość spowodowana jest przez sprzyjające warunki anatomiczne oraz nieprawidłowe obcinanie paznokci, ich nadmiernie krótkie przycinanie, obcinanie "na okrągło". »

Ocena: 50
Komentarze (4)

stopy

Noszą nas przez całe życie. Narażone są na wiele urazów, zbyt ciasne buty i odciski. Nasze stopy robią dla nas tak wiele, a my często o nich zapominamy. »

Ocena: 50
Komentarze (4)

pedicure

Zazwyczaj zabieg pedicure kojarzy nam się z dość drogą ‘imprezą’ w salonie kosmetycznym. Prawda jest taka, że przy odrobinie szczerych chęci, samo mobilizacji i wolnego czasu jesteśmy w stanie wykonać go same w domu. »

Ocena: 0
Komentarze (0)
do góry strony