Uroda.com / Artykuły / Stopy / Pielęgnacja

Artykuły

Pielęgnacja


Rybki Garra Rufa popularnie zwane doctor fish stały się przebojem rynku kosmetycznego ostatnich lat. Niewielkie rybki z rodziny karpiowatych, których naturalnym środowiskiem są ciepłe wody środkowego wschodu, obecnie podbijają cały świat. »

Ocena: 45
Komentarze (9)

stopy

Akupresura stóp, zwana inaczej refleksologią, refleksoterapią, to licząca tysiące lat i wywodząca się ze starożytnych Chin i Egiptu sztuka masażu. Według chińskiej medycyny ludowej stopy są mapą całego organizmu, jego mikrokosmosem - mieszczą się na nich tzw. strefy refleksyjne, które odpowiadają poszczególnym częściom ciała. »

Ocena: 50
Komentarze (2)

grzybica

Choroby grzybicze w obrębie stóp i paznokci są tematami stale aktualnymi. Szacuje się, że co trzecia osoba miała lub ma grzybicę. Dodatkowo u 70% pacjentów jest ona związana z infekcją w obrębie paznokci. »

Ocena: 35
Komentarze (4)

stopy

Choć o stopy powinniśmy dbać cały rok, to jednak głównie latem je odsłaniamy nosząc lekkie obuwie typu japonki, czy sandałki. Warto iść do kosmetyczki na profesjonalny pedicure, bądź wykonać go samemu w zaciszu własnego domu. To nic trudnego! »

Ocena: 40
Komentarze (6)

Przemęczenie, bezsenność, zaburzenia koncentracji, bóle głowy, problemy z trawieniem, alergie, nerwice czy stany depresyjne - to tylko nieliczne z wielu możliwych reakcji fizjologicznych, psychologicznych i emocjonalnych naszego organizmu, stanowiących uboczny skutek dynamicznego rozwoju współczesnej cywilizacji, wysokiego tempa zmian i rozwoju techniki oraz panującego powszechnie w dzisiejszym świecie materializmu, które z jednej strony zapewniają nam łatwiejsze i dostatniejsze życie z drugiej zaś - narażają nasz organizm na nadmierny i długotrwały stres, a w konsekwencji na niebezpieczeństwo utraty zdrowia. »

Ocena: 50
Komentarze (2)
do góry strony