Uroda.com / Artykuły / Seksowne czy ryzykowne?

Artykuły

Seksowne czy ryzykowne?

2009-06-05


Seksowne czy ryzykowne?

Długie paznokcie uważane są przez wiele osób za bardzo seksowne. Wiąże się jednak z nimi pewne zagrożenie.

Autor: Marcelina Romańska

Źródło: www.free-beauty-tips.glam.com

Według badań przeprowadzonych przez Dr Shelly McNeil, specjalistę od chorób zakaźnych na Uniwersytecie Dalhousie w Halifax (Nowa Szkocja), osoby z paznokciami dłuższymi niż trzy centymetry są bardziej narażone na przenoszenie patogenów - czynników wywołujących choroby i infekcje.

Dr. McNeil radzi, aby zwracać szczególną uwagę na higienę rąk, często je myć zwłaszcza po wizycie w publicznych dlugie_paznokcie.jpgtoaletach, salach gimnastycznych, a także po kontakcie z klamkami do drzwi. W przypadku braku dostępu do wody i mydła można stosować jednorazowe chusteczki do rąk nasączone płynem na bazie alkoholu lub żele odkażające. Są one dostępne w większości supermarketów i aptek. Żel należy wcierać w dłonie do całkowitego wyschnięcia. Żel nie wymaga użycia wody, a zawarty w nim alkohol zabija zarazki znajdujące się na dłoniach.

Nie zapominajmy o tym, że paznokcie rosną średnio 1mm tygodniowo i powinniśmy regularnie je przycinać lub piłować. Pamiętajmy też o oczyszczaniu paznokci z brudu. Należy to robić bambusowym patyczkiem do odsuwania skórek. Nigdy nie używajmy do tego celu metalowego pilnika - możemy w ten sposób uszkodzić macierz paznokcia.
Ocena: 39

Komentarze (4)

 

 • 2012-06-05 13:57:01
  raczej nie jestem zwolenniczką takich długich pazurków-wyglądają odpychajaco no i higiena...oglądałam raz w rozmowach w toku wywiad z posiadaczką takich paznokci i te jej opisy jak robi kotlety mielone i jak wydłubuje te mięso spod paznokci..masakra
  IP: 89.229.130.248
 • 2011-03-02 23:06:22
  marina
  Alle bzdury ! kto nosi paznokcie dłuższe niż trzy centymetry! nawet kobieta na zdjęciu nie ma dłuższych niż 1,5cm poza opuszek. ,po za tym można codziennie czyścić od spodu mydłem i szczoteczką .ale mi naukowiec pchi...:)))
  IP: 85.222.86.90
 • 2009-11-10 21:40:53
  Najważniejsze zdanie w tym artykule to: "zwracać szczególną uwagę na higienę rąk, często je myć zwłaszcza po wizycie w publicznych toaletach". A właściwie to tyczy się to również całego ciała.Wtedy nie ma ryzyka infekcji. Dr. McNeil rules ;)
 • 2009-09-07 12:40:06
  Podróżniczka
  miałam taki żel do mycia dłoni-bez-wody. Sprawdza się jak nie można umyć rąk w normalny sposób i rzeczywiście czuć taka świeżość na dłoniach. Można to kupić w aptekach za ok 10 zł.
do góry strony