Uroda.com / Artykuły / Sekrety perfumiarstwa Guerlain

Artykuły

Sekrety perfumiarstwa Guerlain

2009-10-09


Guerlain

Marka Guerlain od ponad 180 lat towarzyszy kobietom podkreślając swoimi perfumami ich zmysłowość i piękno. Perfumiarze Guerlain stworzyli blisko 600 receptur zapachowych. Dziś na ich podstawie można odtworzyć około 300 dawnych zapachów Guerlain.

Autor: MR

Źródło: Diparlux

W kultowym butiku La Maison Guerlain w Paryżu przy Champs-Élysées możliwe jest zamówienie perfum unikatowych, niepowtarzalnych, na wyłączność dla indywidualnego klienta. Proces tworzenia perfum na indywidualne zamówienie trwa około pół roku i wieńczy go skomponowanie zapachu, który na zawsze pozostanie przypisany do jedynej osoby. Oznacza to, że jego receptura będzie pilnie strzeżoną tajemnicą i jedynie osoba, dla której zapach został stworzony może zamawiać w przyszłości dodatkowe egzemplarze.

Marka Guerlain stworzyła niedawno niezwykłe narzędzie – Sekrety Perfumiarstwa, dzięki któremu podczas indywidualnej konsultacji klientka może doświadczyć ekscytujących emocji jakie towarzyszą odkrywaniu akordów zapachowych i tworzeniu perfum. Kobieta może poznać własne preferencje dotyczące zapachów - wychodząc o wiele dalej poza zmysł powonienia odkrywać świat kolorów, smaków, nastrojów. Na tym właśnie polega proces tworzenia zapachu na zamówienie – na odkrywaniu siebie, własnych potrzeb i upodobań, dotyczących różnych sfer życia. Określenie olfaktorycznego profilu osobowości ukierunkowuje kobietę na określone perfumy, które znajdują się w aktualnej ofercie Guerlain.

Sekrety Perfumiarstwa Guerlain to ekskluzywna konsultacja zapachowa, która opiera się na ciekawych narzędziach – kartach nastroju i zestawie olfaktorycznym do odkrywania akordów zapachowych.  Konsultację prowadzi doskonale wyszkolona konsultantka Guerlain.
    
Konsultacja skierowana jest do kobiet, które poszukując perfum dla siebie pragną dowiedzieć się więcej na temat swoich estetycznych upodobań.   guerlainmale.png

Czas trwania konsultacji:                              
• 30 – 40 minut w wersji pełnej
• 15 – 20 minut w wersji skróconej

 

Trzy podstawowe etapy konsultacji:

1. Na 5-ciu kartach nastrojów każda kobieta odnajduje 5 typów osobowości. Wybiera tę kartę, która najlepiej określa jej osobowość. Na poszczególnych kartach nastrojów odkrywamy wizerunki kwiatów, roślin, nastrojów, tkanin, wnętrz, biżuterii.  Możemy nie tylko oglądać obrazki ale także dotykać faktur. Karty nastrojów reprezentują poszczególne akordy zapachowe: kwiatowy, orientalny, drzewny, szyprowy, owocowo-kwiatowy i cytrusowy. 

2.  Następnie  klientka  wraz z konsultantką odkrywa akordy zapachowe w małych olfaktorycznych pojemniczkach.

3. W finalnym etapie spotkania konsultantka podpowiada które z zapachów Guerlain najbliższe są upodobaniom klientki.


 

Ocena: 50

Komentarze (5)

 

 • 2017-02-13 10:46:21
  Dorothypiece
  wh0cd602328 [url=http://trecator.top/]trecator[/url] [url=http://tretinoin.us.com/]Tretinoin[/url] [url=http://tofranil.top/]tofranil online[/url] [url=http://roxithromycin.party/]read full report[/url]
  IP: 46.161.9.24
 • 2012-03-17 15:05:35
  Pierwszy raz czytam o tych perfumach...
  IP: 89.229.130.248
 • 2012-03-01 11:04:24
  mała
  czy może ktoś się orientuje gdzie w Warszawie dostanę Guerlain little black dress?
  IP: 89.250.195.58
 • 2009-10-09 21:24:06
  życzliwy
  próżność ...
 • 2009-10-09 11:29:47
  Jo-anna
  uwielbiam Guerlain, nie tylko perfumy ale i podklady, tusze i cienie do powiek :) genialna marka, niestety droga, ale jaka jakosc, moj ulubiony produkt to kulki guerlaina :)
do góry strony