Uroda.com / Artykuły / Ratunek na suche kolana i łokcie

Artykuły

Ratunek na suche kolana i łokcie

2010-03-29


Nasze kolana i łokcie są zazwyczaj najbardziej zaniedbywaną częścią naszego ciała. Skóra na łokciach i kolanach jest grubsza i bardziej zniszczona, ponieważ systematycznie narażamy ją na urazy zmywając podłogę na kolanach czy opierając łokcie na biurku podczas pracy. Powoduje to nagromadzanie martwego naskórka oraz brudu na tych często zapominanych częściach naszego ciała.

Autor: Joanna Zarzycka

Źródło: Uroda.com

Oto kilka wskazówek jak powinniśmy traktować nasze łokcie i kolana w domu i zregenerować je po zimie.

1.    Weź długą, ciepłą kąpiel, która zmiękczy skórę Twoich kolan i łokci. Oczyść te miejsca za pomocą gąbki i mydła.

2.    Za pomacą peelingu albo skrubu do ciała złuszcz martwy naskórek z okolic kolan i łokci. Następnie spłucz i wysusz ciało.

3.    Weź jedną cytrynę i wyciśnij z niej cały sok do miseczki. Waciki kosmetyczne nasącz w soku i połóż na kolana od czasu do czasu przecierając.

4.     Drugą cytrynę przekrój na pół i umieść łokcie w połówkach cytryn na 10 minut. Taki zabieg rozjaśni skórę waszych kolan i łokci i nada im miękkości. Po upływie czasu łokcie i kolana należy zmyć ciepłą wodą i wysuszyć.

5.    Po każdej kąpieli i w ciągu dnia wklepujcie balsam lub krem nawilżający w kolana i łokcie. Najlepszy preparat powinien przenikać jak najgłębiej w warstwy skóry. Taki balsam nie powinien zawierać wazeliny ani żadnych olei mineralnych. Niestety te składniki, obecne są w 8 na 10 balsamów i niepotrzebnie zatykają pory naszej skóry, powodując tym samym, że ona się dusi. Dobrze jest również, gdy taki balsam zawiera składniki przeciwgrzybiczne i antybakteryjne, które pomogą zapobiegać infekcjom. Idealnie jest, gdy balsam do naszych łokci i kolan, oraz innych części naszego ciała jest na bazie mocznika lub masła shea. Tutaj szczerze polecam krem SVR Xerial, który jest dość drogi, ale w 100% wart swojej ceny. Wypróbowałam go na suchych, popękanych dłoniach. shutterstock_48412501.jpg

6.    Na suchą skórę kolan i łokci odradzam stosowanie kremów i maści na bazie sterydów.
Bardzo możliwe, że zmiany na Waszych kolanach i łokciach mogą nie być zwyczajną pozostałością po ostrej zimie lub wynikiem zaniedbania, a poważnym problemem dermatologicznym, wtedy niezbędne jest udanie się do specjalisty dermatologa.
Ocena: 20

Komentarze (7)

 

 • 2014-05-18 00:04:48
  Janka
  Idealny na problem suchych łokci i kolan jest specjalistyczny krem Dermiki z serii Detramidia.
  IP: 5.134.64.84
 • 2013-08-12 09:35:34
  UU4iepPO
  Another reviewer was dioatpsinped that the director didn\'t get more into the life of the bullies, to try to see what it was that caused them to be the way they are. But you make a very important point: Victims of bullying are excused from their own behavioural shortcomings because of circumstance. That last point is never more apparent than when young girl Ja’Maya takes a gun to school and brandishes it on a bus in an act of desperation. The pain they are feeling is no excuse for that kind of a response. It is really horrible to have to deal with bullying every day and for authority figures to be clueless and uncaring about it. It can mess kids up for years. Suicide isn\'t the answer, but responding with violence isn\'t, either, especially when innocent people are harmed.
  IP: 189.241.31.249
 • 2013-08-10 06:37:35
  tNG8gZg9cY
  Hi PatchVery well written reeviw. I saw this back at Sydney Film Festival. I admire the passion behind the film makers who set out to make it, I felt they had the best of intentions at heart and I truly believe they wanted to open a further dialog. But I have to say, personally there is only so much emotional punching I can take before I have to ask What else do you have to say on the matter? I was actually surprised they didn\'t delve into anything regarding Cyber Bullying considering it\'s advent rise. My heart goes out to every last one of those kids, but yeah the emotional punching bag wore me out and left me wishing the film had anything else to say on the matter.Anyways I\'ll stop prattling I enjoyed reading the reeviwCheers
  IP: 175.140.251.201
 • 2013-08-01 06:46:39
  cWHWpcdMj
  I\'m not going to say anything bad about peploe who like this sort of thing, but seek-and-find, match three and point-and-click adventure games are really not very enjoyable for me.I can\'t speak for the other folks who come here, but I doubt that many of them do either.Unlike other types of games that I don\'t like playing, I also don\'t like watching footage of them. Nothing happens. It\'s boring.For the love of god, make it stop! Er . start!
  IP: 94.23.238.222
 • 2012-01-12 13:48:20
  dziwak
  lepiej iśc do lekarza i zrobić badania czy nie ma się problemów z tarczycą bo suche kolana i łokcie moga na to wskazywać a nie od razu smarować się jakimis kremami maskującymi problem
  IP: 84.209.95.139
 • 2011-08-06 10:12:37
  Nawet chyba nie potrzeba całej cytryny, ja wyciskam sok z jednego grubszego plastra na waciki i efekty też są :)
  IP: 83.7.174.54
 • 2010-04-09 22:00:48
  collagen
  Polecam do całej kuracji regularne zażywanie collagenu Noble Health - całe ciało będzie jędrne i gładkie a zmarszcki mniej widoczne i spłycone
  IP: 83.24.193.163
do góry strony