Uroda.com / Artykuły / Powstrzymaj starzenie fitohormonami

Artykuły

Powstrzymaj starzenie fitohormonami

2009-06-09


Zabieg do cery dojrzałej z fitohormonami

Zabieg przeznaczony jest dla skóry dojrzałej, polecany dla osób po 25 r. życia, z oznakami przedwczesnego starzenia. Ma działanie oczyszczające i detoksykujące, poprawia mikrokrążenie, doskonale nawilża, ujędrnia i przywraca elastyczność skórze.

Autor: Joanna Zarzycka

Źródło: Uroda.com

Zabieg zaczynamy od dokładnego demakijażu twarzy i oczu, mleczkiem fitoimmunocare. Po wykonaniu demakijażu skórę tonizujemy.

Po demakijażu wykonujemy peeling enzymatyczny, tradycyjny lub z milisferami. Pozostawiamy go na około 15 minut, aktywując wodą.

W międzyczasie podgrzewamy maskę borowinową na łaźni wodnej. Firma Norel posiada trzy rodzaje borowiny: acne - dla cery tłustej, z wypryskami, terapeutyczna -najczystsza borowina, dla cery wrażliwej i nie tylko oraz borownia Fito-immuno Care -dla cery dojrzałej. Maska zawiera cenny materiał biologiczny i mineralny, spełnia bardzo ważną rolę w zabiegu. Bogata jest w aminokwasy, enzymy i cukry działające oczyszczająco i odtoksyczniająco na skórę. Zawiera cenne dla komórek skóry fitoestrogeny, obecne w związkach bituminowych jak również dodatek wyciągów soi i koniczyny, w których stwierdzono najwyższy w przyrodzie procent fitohormonów. W recepturze maski znajdują się oleje roślinne z pestek winogron i wiesiołka zawierające NNKT i fosfolipidy, poprawiające strukturę płaszcza wodno -lipidowego. Składniki mineralne takie jak sole potasu, wapnia i sodu obok fitohormonów pełnią bardzo ważną rolę w procesach przemiany materii opóźniających starzenie skóry.

Po zmyciu peelingu nakładamy borowinę. Pod borowinę nakładamy gazę, zwilżoną wodą lub specjalnym koncentratem, zabieg_doc_ery.jpgdostępnym w ofercie firmy Norel. W gazie wycinamy otwory na oczy, nos i usta. Na oczy nakladamy płatki kosmetyczne. Borowinę przykrywamy folią i pozostawiamy na 20 do 30 minut. Borowina powoduje detoksykację.

Po zmyciu borowiny nakładamy na twarz ampułkę. Może to być ampułka nawilaząjaco-dotleniająca, która zawiera wyciąg z drożdży. Ampułkę wprowadzamy za pomocą ultradźwięków lub jontoforezy (na minusie). Alternatywą jest ampułka rewitalizujaca, która ma postać olejową, zawiera karotenoidy, tokoferole oraz koenzym Q10. Tę ampułkę rozprowadzamy na twarzy, następnie wykonujemy na niej masaż.

Ampułki nie zmywamy, na nią nakładamy maskę z arniką do cer naczyniowych lub maskę z białą herbata, którą następnie pokrywamy plastyczną maską algową. Proponowana jest maska algowa z mentolem, której nie nakładamy na oczy, ze względu na drażniące działanie jej składników. Rozrabiamy ją z koncentratem dotleniającym, pozostawiamy na 20 do 30 minut. Po ściągnięciu maski algowej emulgujemy  twarz mleczkiem, nakładamy krem i żel pod oczy.

Terapia borowinowa sprawia, że skóra jest wyraźnie odświeżona, odzyskuje młodzieńczy blask. Systematyczne wykonywanie zabiegu pozwoli nam na przywrócenie właściwej kondycji skórze naszej twarzy i jest rewelacyjnym pomysłem na lato.

Ocena: 30

Komentarze (1)

 

  • 2012-08-27 17:02:24
    Taka terapia borowinowa to jak zastrzyk młodości dla skóry.
    IP: 93.105.64.124
do góry strony